Buburuzele se joaca in zapada!***30***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Sorina mama mea zice ca at cand ii miroase gura la copil, e suspect de o infectie in gat sau rosu in gat. Stefi a avut o perioada cand a fos cu gatul..si ii mirosea gurita, asta de dinainte sa ajungem la boala. Annei ii miroase gurita de zile bune, (era susepecta de inceput rosu in gat) iar acum ii miroase ff rau si sigur are gatul in pioneze. Vedem diseara. Asa ca mare grija;

Elena bine ai revenit.scriu mai incolo


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Sorina, si eu stiu ca poate sa fie de la gat, dar si de la ceva paraziti intestinali, poti sa-i faci o cropocultura.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Multumesc pt raspuns.

Am reusit sa ajung cu el la medic si mi-a dar sa-i fac analice la sange + coproparazitologic si urina + anticorpi helicobacteri + exudat faringian.
Acum ramane sa ducem lupta recoltatului.




- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:


Incerc sa raspund...sper sa si reusesc

Picky ai facut bn ca ti-ai luat aparatul pt aerosoli. Sa stii ca nici al meu nu-l prea agreea la inceput. Chiar urla. Dar il tine-am in brate in fata la tv si ii pune-am ceva care ii placea lui (un documentar cu animale sau pesti si ii vb la ureche) si asa il potoleam. Acum am ajuns la momentul cand il, cere singur (de ex cand simte nasucul infundat cere sa-i fac aerosoli) Si noi il tinem tot pana se termina solutia. Dar acum rezista cu el intre 10-15 min. Rar cand il da mai devreme jos.
SUCCES si voua. O sa fie bn, ai sa vezi. si sanatate multa.

Lali cum te mai simti Ca o gluma - sa nu te superi - pute-ai sa scrii doo vb, ca nu te punea nimeni sa vb aici

Ema cum te-ai distrat? Poze?? Hai ca mai e putin si se termina. Incet-incet scapi de toate

Anna cred ca toti sunt asa. Si al meu uita rpd pt ce l-am pedepsit. Chiar de il pedepsesc si de 10 ori/zi =O Dar e tare dulce cand isi cere iertare si uit ce-a facut, imi trece Bravo Eva asa o fetita cumintica as vrea si eu

Lali ee deci n-am fost singura care n-am avut sotul langa mn de ziua indragostitilor (chiar daca al tau seara a venit acasa). Saru-mana pt aprecieri Si tu ai 2 copii minunati si sunt asa dulci impreuna

Alynta sanatate multa Cum mai sunt copii? Voi mai rezistati?

Picky sa stii ca si pe mn ma doare cand vad copilasi abandonati, dar sa stii ac de fapt nu toti sunt abandonati. Acei copii de care mama sau cineva din familie, vine si ii viziteaza macar 1 data/an si nu-si dau acordul pt adoptie, acei copii nu sunt abandonati (asa sunt considerati), chiar daca lor le lipsescte dragostea parinteasca, iubirea de mama, caldura unui camin, etc...si asta datorita sistemului ca permite asa ceva. Eu mai intru din cand in cand si pe la adoptii. Si cand vad cum sufera atatea fete ca nu pot strange in brate un copil, pt ca cei din sistem le tot spun ca nu sunt copii adoptabili...imi vine sa urlu de durere. Dar totodata multumesc Bunului Dumnezeu, ca nu am stat prea mult sa astept sa-mi strang puiul in brate. Asa ca intr-un fel ma pot numi norocoasa ca il am Hai ca m-am intins Sotul meu lucreaza la cumnatul care e bolnav. Acum lucreaza ca sofer, merge si aduce masinile de unde le gasesc Germania/Austria. Da, castiga mai bn decat castiga in tara. Cumnatul e la fel ca si pana sa depisteze boala. Doar mai nervos decat de obicei, dar e de inteles Eu sunt bn acum. De marti incep munca. Nu stiu ce v-a fi cu Razvan, ca s-a obisnuit cu mn acasa si nu suporta sa dispar ca incepe urlatul
Cum mai e Stefi, mai are bubitele? Si eu cred ca sunt tot de la transpiratie. Dar intreaba si medicul, ca tot asa pot fi si de la altceva.

Nicuratze saru-mana Ceva poze recente nu ne pui?? Am vazut pozele de la semnatura Ai 2 copii minunati, iar Andra are niste ochi dementiali. Tot asa albastrii ii are?? O sa ia coada la
usa

Cred ca am raspuns la toata lumea, dar mi-a luat o vesnicie pana l-am scris. ca deh, copilul cere atentie si nu suporta s-o vada pe mami la calculator

Va pup si ne mai auzim maine. O seara placuta si multa sanatate va doresc




- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Sori nu a fost cu intentie sa nu raspund,am crezut ca am scris. Stii de cate ori formulez raspunsurile in gand si nu le scriu si pe forum ? Ai fi uimita. Din cauza durerii nu prea ma puteam concentra sa scriu coerent. Nu am luat nimic pentru gat,s-a uitat domnul sot si era o afta/o ceva rosu,fara alte coloratii.Am lasat-o in pace si dimineata aveam aceeasi limbarnita ca de obicei . Nu stiu ezact ce a fost,dar nu puteam misca limba, nu puteam inghiti, nu puteam vorbi bine. Bine ca a trecut.


Pup la toate,sper ca toti copilasii bolnavi sa uite sa faca febra in noaptea asta ca sa va puteti odihni bine.Revin dimineata,mi s-a umplut cada cu apa .


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

bau
is dupa o zi de umblat si-s varza dar am intrat sa va salut.
ma ustura si gatul, mi-e si foame, parca-s batuta...ce sa mai, viata de caine
am sa intru acum sa incarc cateva pozici, am pus si pe Fb pt cele ce au cont acolo si exista....stiti doar, n-ai cont pe FB, nu existi
asa-i....termin pe 28 cu ordonanta, deci de una scap...azi am vazut ca e magar cu diploma, am luat statul de plata pe ultimele 6 luni, iar 'domnul' a incasat niste bani pt deplasare in tara de origine, si pt mine si pt Darius pe care si i-a insusit, stiam ca a incasat dar nu staim cat, respectiv a incasat 3700 euro....acesta se impart la 3 si da suma pe cap de membru de familie, bani incasati in iulie (conform statutului angajatului european)....no comment
am racittttttttttt.....ma ustura gatul si tusesc
va pup si incarc pozici acu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineata!!!
doriti?

Fug ca deja plange pustoaica . Am de intins cateva haine la uscat si o sa va pup si pe voi mai apasat,asa .


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

neatza

sunt prin zona dar nu am avut timp sa nici macar sa citesc. sper sa reusesc deseara

BIANCA MARIA 28.04.2009

RADU ANDREI 05.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

salutare!
Ai mei sunt mai stabili, dar n-am scapat! Acum imi incerc norocul cu homeopate- sa vad cum ies la liman. In we vrem sa mergem sa vedem nepotelul nou-nascut!
Bogdan ia promis celui mare ca-l ia la serviciu maine. Sta de la 8-12 si e mai lejer. Sa vedem !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

Sorina multe v-a dat mama sa faceti, si asta doar ptr ca-i miroase gurita..aici te rogi sa faca o analiza si tot nu vor daca ei considera ca nu trebuie .. Cu copii neadoptabili stiu si eu ca sunt asta, dar stiam ca , inainte, daca unul dintre parinte nu-l vizita intr-o perioada de 6 luni, copilul se considera abandonat si trecea in grija statului..devenea copil adoptabil(si nu vb din burta, cunosc o persoana care a patit asa) acum probabil ca situatia sta altfel si nu in favoarea copiilor..ptr ca daca parinti dupa o perioada de, sunt decazuti din drepturi sau dau in scris acest lucru, atunci lucrurile ar merge mai repede...dar..din pacate treburile merg incet si de suferit au copii care vor o familie si familiile care vor un copil...
Nasa mea de botez, a luat in crestere (parinte maternal) 3 copii, initial a vrut sa ia unul singur, un baietel mic de 2 ani, dar cand a auzit ca mai are inca doi frati (sora si frate) mai mari nu a putut sa-i desparta, asa ca i-a luat in grija...de adoptat era mai greu...au crescut frumos la ei..mergeau la scoala, aveau parte de iubire, acum copii au crescut, iar fata a facut o mare prostie..a fugit de acasa cu un baiat de etnie rrom in vara cand terminase cl a 8 si trebuia sa mearga din toamna la liceu...nasa a anuntat autoritatile, protectia copilului, plus asistenta social (asa-i zice?)..a venit una tinerica care habar nu avea de nici unele, si dupa ce a discutat cu fata, i-a spus nasei ca fata ar veni inapoi dar cu iubitul ei...de fapt o obliga pe nasa mea sa faca acest lucru, altfel i-a spus clar ca daca nu accepta ii ia baieti..nasa nu a fost de acord..ea isi vroia fata nu fata+ iubitul (ala avea familie)...asa ca a refuzat..i-au luat baietii..in ciudat plansetelor lor si rugamintilor..ei au suferit ff mult..au tot intrebat de ce trebuie sa sufere ei ptr ce a facut sora lor...intr-un final dupa vreo cateva sapt (poate luni, nu stiu exact amanuntele) baieti au revenit acasa, iar acum unul e la liceu, celalat e inca in scoala generala, iar sora sa e maritata ..amandoi invata ff bine, asa era si sora sa, doar ca un baiat i-a sucit mintile...nasii aveau de gand ca sa-i infieze pe copii, dar asta cand erau ei la majorat, ca am inteles ca-i mai usor at..;

revin



Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput