Prietene la bine si la greu - 157

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

gata, comanda trimisa. Tina si Dankuta trimiteti-mi PM cu adresa de mail unde sa va trimit info.


pup toti copilasii, vise frumoase!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

eu ma steafuiesc sa ies zilnic cu ei, in we cu amandoi....de fiecare data eu plec lac de apa, ma intorc tot asa, pt ca remus vrea cu mine sa faca toate alea, tati e bun la tinut in brate si ueori la tras cu sania, atunci cand ede a nu mai pot alerga, cere cal nou, deci and nu ma tavaleste renus, trec la ezar si tot asa, dar tare fain a fost azi afara in ninsoare toti 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

gata, comanda trimisa. Tina si Dankuta trimiteti-mi PM cu adresa de mail unde sa va trimit info.


pup toti copilasii, vise frumoase!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


sa ne trimiti despre bani pls, pup, multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

salutare in prag de noapte!!

stiti povestea cu planul de acasa care nu se potriveste la targ...asa a fost si la mine azi..s-a trezit David si adio timp de forumeala..acu sunt mult prea obosita sa pot scrie un mesaj coerent,asa ca ma duc la dus si apoi somn ca dimineata suna ceasul..va doresc o saptamana minunata si promit sa intru cu detalii zilele astea!!!

Ionela sa treaca perioada mai dificila a lui Tudor si..felicitari inca o data ptr.ceea ce faci ptr.proaspetele mamici si cele in devenire

noapte buna all!!!

P.S la Cluj a inceput sa ninga iar ..de vreo 2h....Raluci ai aruncat cu caramizi incoa?
mi-e ciuda doar ca nu prea putem sa ne bucuram de zapada...dar despre asta in "episodul" urmator..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna dimineata pentru toata lumea,
Sunt pe baricade de la 06.45 ,trezita de la 05.00.
Servesc aburinda pentru toata lumea.
Drumurile sunt ok ,adica centura plus drumul buftea-buc.noi.Restul nu stiu.
Azi Geo va iesi afara cu tati.Ninge ,bate putn vantul dar e cald.
Mi-am adus aminte ca intrebati cum se clatesc piticii pe dinti.
Dupa o saptamana de nespalat pe dinti,Geo a evoluat.Eu nu mai am voie sa il spal pe dinti dar a inceput sa se spele singur,inclusiv pe maselute.
De clatit i-am dat un pahar mic.I-a apa din el si apoi o scuipa.I-am aratat ca asa dam jos mizeria de pe dinti si a inteles.Nu "plimba" inca apa prin gurita dar tot e ceva.Umple guritza bine de tot apoi arunca apa din guritza.
Cand ma spal pe dinti e mereu langa mine.Poate si asta ajuta.
Raluci imi place cum povestesti tu de iesirile in 4.Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Neata! Haideti la o cafeluta fierbinte si aromata!

Lili,tare ma bucur ca ai scris, am savurat din plin placintica de la tine!
Cu fumatul/nefumatul...Richard este inca pe baricade,doar ca vrea sa se apuce de fumat imediat ce ajunge in Romania,adica miercuri....Cred ca nici nu a intentionat sa se lase de tot
Voi cum va descurcati cu zapada acolo? O tii pe Liluta mica acasa? Ea cum mai este, a mai luat in greutate?

Monis,nu am citit cartea in intregime,din pacate.... Sincera sa fiu,ma cam plictiseste,pentru ca se repete.... Cred ca ce incearca el,este o "spalare a creierului" de fumator... A mers un pic,dar trebuie sa vrei sa te lasi. Si clar ca tu poti,daca ai reusit sa stai fara 3 luni.
Eu am cedat....acum fumez aproape 3 tigari pe zi(mai bine spus jumatati),cand chiar vreau cu adevarat sa fumez. Oricum, este o mare diferenta,fata 10 tigari,pana la un pachet pe zi.
Cu iesitul afara,intr-adevar, este mult mai simplu la casa....La bloc era greu cu imbracatul,deplasatul pana la un loc de joaca/parc... Aici imbracatul e mai simplu,si doar deschid usa si suntem afara. Partea proasta e ca nu avem cu cine sa ne jucam....

Laura,ce mai faceti,cum e cu zapada la voi? Tu cum te mai simti? Ce mai face Ari?

Ionela,te cred ca ti-e greu cu timpul,iesitul afara etc. Nu-l poti trimite pe Mihnea afara doar cu tati?

Raluci,ce fain povestesti tu de iesirea in 4!

Miany,ma bucur ca ai scris! Ce mai face David? Si de ce nu va puteti bucura de zapada?

Alexa inca doarme....de cand cu iesitul la zapada,doarme mult la amiaza,se culca tarziu seara,si doarme pana tarziu dimineata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

hello

De sambata ma tot invart pe aici sa scriu ceva dar nu-s in stare .
Suntem raciti rau toti .Am avut noroc cu mama ca a venit in weekend la noi si am putut sta in pat ca nu aveam vlaga deloc .
Astia mici sunt si ei bolnaviori .Iustin a luat viroza pe care a adus-o Stefi de la gradi asa ca a inceput iar cu febra de ieri . Stefi inca tuseste ,mai ales in somn si i se tot infunda nasucul .Mai ii ies si doua masele si spune ca o deranjeaza uneori .

Stefi a inceput sa se clateasca pe dinti cu un paharel dragut dar nu mai retin ce varsta avea .Iustin bea apa din pahar ,dar macar si noi folosim nenedent.

Dupa ce am citit povestile de la spitalul de pediatrie din Sibiu si urmarile la RM a unei nasteri acasa am crezut ca nu ma mai surprinde nimic la sistemul medical de la noi .Dar m-am inselat ,m-am revoltat tare cand am citit ce sunt intrebate mamicile care nasc pui bolnaviori la Giulesti ,de parca ar fi o marfa defecta ,dupa cum ati spus si voi deja .

Trimit pana aici sa nu pierd ,revin imediat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro
va las mai jos filmuletul de care va ziceam, cu precizarea ca apa e asa "colorata" de la tona de sapun dizolvat in ea

pentru Sabinuta cea dulce !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Miany

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutare,
ninge, ninge si iar ninge...
Daca ar fi sa ma raportez doar la zapada de aici de la noi as spune ca e o iarna ca in povesti. Nu este exagerat de mare zapada si seamana cu iernile din copilaria mea, daca as avea si un derdelus pe unde sa ne dezlantuim cred ca as fi cel mai feircit copil. Daca insa ma uit la tv, ma simt un pic vinovata ca eu ma bucur de iarna in timp ce altii sufera cumplit.
Despre noi, suntem un pic raciti, adica soricelul e plin de M si tuseste cam mult, eu am avut 3 zile dureri de gat pe care l-am tratat cu ceai, lamaie si miere si apoi cu caldurica din casa, iar acum vad ca se arata si la mine domnii M. Sper sa se retraga iute sa mai putem iesi la o tura de ingerasi prin zapada.
Lui Dominic i-au aparut niste bubite pe maine de mai bine de 3 saptamani, apoi un pic si pe obrajior, iar acum de cateva zile am vazut ca si pe genunchi si pe coate. Am fost cu el la dermatolog si a zis ca are o eczema atopica si in afara de Zyrtec 5 pic/seara nu i-a mai dat nimic altceva. Ah...mi-a dat sa ii fac un exudat si coproparazitologic la care o sa avem rezultatele deseara la 5 iar maine mergem la dermatolog din nou.
Va tot citeam pe voi care povesteati de dermatita atopica, ca ati incercat fel si fel de creme, care mai de care mai scumpe si nu cu prea mari rezultate, dar parca nu imi aduc aminte sa fi zis careva ca mananca. Dominic a ajuns sa se scarpine pe manute cu mainile de pereti, de masinute sau chiar cu dintisorii asa de tare il mananca.
Avem si regim alimentar, dar nu se vede nici o ameliorare, ba mai mult au aparut si pe coate, deci ma gandesc ca nu are nici o legatura cu alimentatia, dar de la ce o fi tocmai acum?

Ramona ,
mami de DOMINIC
si cu pispirica cu fundite
Doamne ajuta!

Mergi la inceput