Prietene la bine si la greu - 157

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

monis nasoala faza cu cauciucul. insa macar ati comis-o voi... noua ne-a sarit o pietricica in parbriz (mergand pe drum european, nu pe ulita) si s-a crapat putin parbrizul. inca rezista, insa va trebui schimbat, si asa "scapam" inutil de cateva milioane... fara sa avem vreo vina, alta decat ca am mers cu masina...


am patit si noi, pe A1, dar aia e acoperita de casco. in schimb prostia nu e acoperita de casco

Ce tare Ruxi cu




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neatza,

pt parbrize exista centre speciale care refac parbrizul, ca nou, asta daca e doar usor lovit, nu crapat rau

monis imi pare rau de cauciuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Salutare,
Aveti idee pe unde se gasesc scutece pentru prematuri? Am gasit ceva pe net de la happy 0, scrie ca sunt pentru prematuri sub 2 kg, dar cine are nevoie zice ca bebe e sub 1kg. Oare or mai exista si alte marci?

Dominic e tot mai rau cu manutele, in sensul ca pe unde erau punctuletele/bubitele alea acum i se descuameaza pielea si mai nou i se descuameaza si pe talpi, fara ca sa fi avut bubite pe acolo. Deseara incercam la un alt dermatolog.
Ah..am facut proba de 3 zile fara pampers...un chin pentru amandoi. Mai mult de 15 perechi de pantaloni pe zi a udat, si nu a facut chiar tot timpul pe el, ca il mai puneam eu pe olita din cand in cand si atunci salvam un pantalon, dar nici o data nu a zis ca face pipi, a venit doar dupa ce era ud sa il schimb. Ieri l-am tot rugat insistent sa nu mai faca pisu pe chilotei, ca sunt din aia fix ca ai lui tati...bla bla, preferatii lui...si Dominic a zis" eu te ascult mami, nu fac pisu pe mine, acum sa vedem si putulica daca ne asculta". Si cand zicea asta, se ridica olica si statea aplecat si cumva vorbea cu ea si ii zicea" ai auzit putulica, sa nu mai faci pisu, sa nu mai faci" Concluzia= ramanem cu pampers pana se insoara

Ramona ,
mami de DOMINIC
si cu pispirica cu fundite
Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Ramona, va mai dra pana sa-si dea el seama ca face pipi si sate anunte. Nu enunta. Daca l-ai lasat fara scutec 3 zile lasa-l in continuare. Prevad ca in 2-3 zile o sa-ti spuna ca face pipi inainte de a uda pantalonii. Niciun copil nu cred ca a spus din prima ca face pipi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Voi le-ati cumparat la copii vostri moon dough/ play dough/plastelina? Se joaca cu ea?

Ma bate un gand sa-i iau. Am vazut ca are la reduceri in Noriel. Dar daca o baga in nas ca Mariuta Monicai (daca nu gresesc despre ea era vorba)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

eu de anul trecut , chiar inainte de gradi le-am luat plastilina....chioar se joaca cu ea. la inceput o rulau si faceau bilute/covrigei. Apoi au primir bucataria si s-a transformat in materie prima pt gatit si hranit papusile . Acum nu o mai gatesc, fac forme prin presarea unor matrici.
Eu nu am mai gasit la Noriel Play doh (asta e ok, tare maleabila) acum au modelul www.all4baby.ro/images/thumbs/0007542_300.jpeg" target="_blank">cam ca asta care e mai faramicioasa si nu ne prea place

nu si-au bagat deloc plastilina in nas, chiar isi faceau la un moment dat nas ca de clovn cu ea si nu au fost tentati. Cel mult Eva mai incearca sa o linga uneori cu varful limbii. Eu le-am luat plastilina si tempera si la recomandarea terapeutei lui Dragos.... oricum aveau si la gradi asa ca stiau cam ce e

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui RamonaCopot

Salutare,
Aveti idee pe unde se gasesc scutece pentru prematuri? Am gasit ceva pe net de la happy 0, scrie ca sunt pentru prematuri sub 2 kg, dar cine are nevoie zice ca bebe e sub 1kg. Oare or mai exista si alte marci?



are si pampers new born, am folosit si noi dar aveam tot 2 kg

intreaba si la "prematuri", poate mamicile de acolo au mai multe informatii

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

iesencele nu comandati pizza de la pizzeria HOUSE. au comandat niste prieteni zilele trecute si a venit pizza la cutie cu 2 gandaci de bucatarie inauntru. nu e gluma.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

iesencele nu comandati pizza de la pizzeria HOUSE. au comandat niste prieteni zilele trecute si a venit pizza la cutie cu 2 gandaci de bucatarie inauntru. nu e gluma.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz




2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
iesencele nu comandati pizza de la pizzeria HOUSE. au comandat niste prieteni zilele trecute si a venit pizza la cutie cu 2 gandaci de bucatarie inauntru. nu e gluma.

Pizza a costat mai mult sau gandacii au fost din partea casei / bucatarului ?

_
Rares

Mergi la inceput