Prietene la bine si la greu - 157

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Laura stii cumva daca se poate vizita santierul naval Daewoo Mangalia de catre grupuri?
Urmeaza sa mergem in tabara la Constanta in aprilie si imi storc mintea pentru diverse activitati.
Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Salutare, salutare. Am scapat de musafirii de la serviciu, dar mi-au ramaz tone de treburi neterminate, asa ca nu scap curand de treaba. Eh noi sa fim sanatosi.

Magda ce bine a crescut Rares. E in pluton acuma. Iulian tb sa ai a cam 13 kile si putin acuma, si undeva peste 90 cm binisor. Deci nu e foarte departe si nici nu e f mofturos la manare... Felicitari!

Dankutza, cu placere. Ii vin bine Cezarei? Ca de frumosi sunt foarte frumosi ;-).

Gata cele 5 minute de tras chiulul cu telefonul pe net :-D

pup all




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Laura stii cumva daca se poate vizita santierul naval Daewoo Mangalia de catre grupuri?
Urmeaza sa mergem in tabara la Constanta in aprilie si imi storc mintea pentru diverse activitati.
Mersi

Lasa-ma sa ma interesez, Broscuta lucreaza la o firma subcontractoare pe santier, poate imi spune ea ce si cum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Dankutza, cu placere. Ii vin bine Cezarei? Ca de frumosi sunt foarte frumosi ;-).



I-am luat pentru toamna-iarna viitoare. Acum are. Folosim cei 12-18 luni pentru ca are 20-21 la piciorus. I-am luat pentru 2-3 ani pentru ca nu cred ca va avea mai mult de 23-24 toamna viitoare. M-am gandit ca in vara o sa aiba cam 21-22 la sandalute si la fix o sa-i vina astia in toamna. Sper sa-i vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

piesa de puzzle din viata mea:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Ca tot nu e activitate pe aici... ma gandesc sa va las link la postarea despre noi... aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

neatza

si ceaiuri pt. toata lumea.
sa aveti o saptamana cat mai placuta.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

neata


las si eu niste capucine langa cafelele de la Iasi si va doresc spor in toate saptamana asta!

Ionela, ce fain episodul de la final

Tina am vazut smsul de la tine sambata noaptea la 1 .

Sambata seara am fost la film si cand am ajuns acasa, la 1, ne-am foit pe trotuare cautand loc de parcare, ocazie cu care am dat cu un cauciuc din spate intr-o margine pavata cu gresie a unui magazin. Cauciucul s-a taiat atat de rau ca a trebuit aruncat. Cauciuc de iarna, nou, din noiembrie . Asta ca tot ma laudam ca am condus toata iarna asta incontinuu si nu am nici macar o zgarietura pe masina. A rezolvat tati cazul .




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Buna fetelor,
Sa o iau pe rand, din urma:
Dymomo, bafta la seviciu sa primesti postul dorit. Iti tin pumnii.

Dankuta, eu ii dau Oanei ciocolata Kinder si sucul Tedi. In primele dati a primit de pe la rude (nasii ei si bunici) si acum nu pot iesi din magazin fata sa-i iau. Trebuie sa-i dau pe loc o ciocolatica din pachet. Cum prinde pachetul il desface si spune „Nu patim, nu patim". Eu ii spun ca trebuie sa platim la casa dar ea nu mai are rabdare.

Stephy, legat de febra este posibil sa ai puroi in gat? Asa patise Oana acnd a fost internata, desi ea facea febra in jurul orei 13. Sanatate lui Iustin.

Ionela, frumos iti spune puiul tau „daga mea besc". Si Oana imi spune „besc, mami" si atunci sunt topita toata.

Monis, asta este, cauciuc nou ca doar le trebuiesc astora bani. Si cm nu te poti certa cu proprietarul magazinului .... cheltuiala in plus.

Ramonika, multumesc de cafea. O savurez cu drag.

Saptamana trecuta Oana a stat acasa si a descoperit filmele cu veneritele - „Alvin si veveritele" 1 si 2 pe care le-a cerut de foarte multe ori, mai ales in week-end cand doar aceste doua filme au rulat. Stie deja cantecele, plus „ansam, mami" cand erau cantecele mai ritmate. Sa vad azi la cresa cum se descurca fara „vevelite".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

monis nasoala faza cu cauciucul. insa macar ati comis-o voi... noua ne-a sarit o pietricica in parbriz (mergand pe drum european, nu pe ulita) si s-a crapat putin parbrizul. inca rezista, insa va trebui schimbat, si asa "scapam" inutil de cateva milioane... fara sa avem vreo vina, alta decat ca am mers cu masina...

Sambata am trebaluit pe la bucatarie, am facut supa de galuste si placinta cu branza, tati nu era acasa, iar Sandra se foia prin casa. cand am terminat treaba am vazut cu ce era ea ocupata in casa, a scris cu creionul pe un perete si pe usa de la baie pe care e lipit un autocolant ce imita lemnul (deschis la culoare)...
oricum peretii nu erau prea curati, asa ca nu m-am stresat deloc. i-am explicat ca nu e frumos sa scrie pe pereti si pe usi, ci doar pe carti, pe hartie.
in rest despre ea ce sa va mai spun, vorbeste din ce in ce mai bine, intelege aproape tot, danseaza, ii place muzica, canta la chitara (bas ) cu tati. de mancat mananca mai bine cand nu sunt eu acasa, cand sunt prezenta se cam alinta la mancare, mai mult ii place sa . cand ii mai zice tati sa nu mai suga, ca e mare, se enerveaza sau zice "ba daaaaa" si spune ca ii place sa suga, ca e bun.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput