Prietene la bine si la greu - 157

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Pinky e o finuta, ea e miniogna si cele 10 kg ale ei poate sunt foarte ok inaltimea ei....

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Magda felicitari pentru categoria sumo.
Dankutza decat sa o indopi cu porcarii mai bine sa fie slaba.
parerea mea.Sa nu te superi.
Mie mi se pare ca arata foarte bine.
Eu ma uit pe net dupa cadouri de 1,8 martie si ajung aici la http://www.dinoland.ro/p-7570-dinozaur-intearctiv-little-inu.aspx .
ma gandesc sa il iau lui Geo pentru Pasti dar tare ma mananca mana sa il cumpar acum cat e promotie.
Ideea e ca nu stiu daca rezist sa nu il dau pana atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare.
Mai am putin si plec la zburlita.

Fetelor eu nu-i dau ciocolata, parerea mea(cu pam-pam desigur) este ca ciocolata fie kinder fie milka sau alta firma tot cu zaharul ala nesanatos este. Ca si Lili, am ce am cu zaharu' A mai primit si Ema cate o stafida in ciocolata, ca eu si sor-mea mancam o gramada de dulciuri si daca cumva ne vede nu o putem fenta. Dar ei ii plac mult batoanele de cereale, sau rondelele alea de ceereale. Sunt cele facute de Kaufland asa bune. Si eu mananc
Ce sa mai zic de mama...ea nici nu concepe sa-i dea dulciuri din comert. E chiar mai stricta ca mine. Ema nu e asa incantata de dulciuri cat e de carne. Cum vede carne striga"cane, cane". Seamana cu tac-su, tot porcu' e leguma cea mai buna. Nu stim cum sa o mai fentam ca cere carnati, toba si orice contine carne

Dankutza, ce inaltime are Pinky? Ca Ema de ex are 12,5-13 kg dar are 95 cm. Mie imi pare ca e tot ca Pinky, nici grasa nici slaba.

Tare faza cu "pocu". Am patit-o si noi asta vara. Intr-o zi nu stiu ce a facut tatal meu si mama spune "off tac-tu mare asta e un mare porc". Copilul a bagat la cap si de atunci cum vede porcul prin carti, la tv etc spune repede "poco, poco tataica poco". Zilele trecute mama il striga si ii spune "unches fugi sa cumperi lapte". Bineinteles ca Ema il striga non-stop "unches, unches". Eu il strig pe sot "gras" ...m-a auzit Ema si il striga si ea" gaaas. gaaas" Trebuie sa avem mare grija ce vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

salutare la mamici de pitici

multumesc frumos de sustinere si de sfaturile voastre

fetelor, a plans fata mea in seara aia de a vomitat,dar a doua zi seara la masa cu totii i-am pus pe masuta ei mancarica si a papat fff frumos, cand si cand intindea manuta la mine in farfurie,dar nu sa se joace ci spunea doar "a mami" adica a lui mami...deci fata mea a inteles de ce am trimis-o in camera la desene si nu am lasat-o sa mai stea cu noi la masa...isteti sunt copiii astia
cu mamaie am vorbit si i-a parut rau de situatia creata din cauza ei,si promite sa respecte regulile

despre ciocolata, am inceeput si noi dar fff rar putin kinder,altceva ca dulciuri doar ce preparam in casa.

fetita mea mananca foarte bine, legume si piept pui nelipsit,ciorbita,fructe zilnic,iaurt eu ii dau de la muller...cred ca fata mea este cam grasuta, are 15kg... si inca nu a implinit doi ani

va urez o zi buna,si o seara frumoasa alaturi de familie
la toate mamicile

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

hello

hai sa spun si eu doua vorbe legat de ciocolata, fie ea Kinder sau nu...pt mine ciocolata in sine este un mare nu, Exceptii au fost si vor mai fi desigur, dar de exemplu, cand a mai primit ciocolatele Kinder le mancam eu stratul de ciocolata de pe de'asupra si ei ii dadeam partea alba , tot zahar e , dar macar nu e ciocolata...ne ferim sa-i dam pt ca face ca trenul prin casa...ii da o energie de nedescris.

Fructe nu prea mai mananca, dar roade non-stop la ardei gras rosu, brocoli si morcov, toate crude ...ananasul iar il mananca foarte bine, ii mai dau din cand in cand cate o lingurita de miere.

Ultima oara cand am cantarit-o, Sabina avea 14 kg, am crezut ca s-a stricat cantarul ca ea nu pare de 14 kg, le simti doar dupa ce o ridici in brate cateva secunde

hai va pup

ps: Tina, am vazut ca dinozaurul ala e pt copilasi de la 4-5 ani in sus, e ok pt Geo si altii de varsta lui? eu stiu ca i-am luat laptopul de la Noriel, am dat un pumn de bani si abia daca s-a uitat la el (tot de la 5 ani in sus era), de asta intreb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Ancutza si eu am vazut ca e de la 4 ani in sus dar Geo e fascinat de animale.La mama se joaca cu un ciobanesc mioritic si e super incantat.Ma gandesc ca poate fi un bun prieten pentru el.Acum are un plus ,pe Tigrila.Ii da sa manance,il pune sa faca pipi,nani,ne zice ca plange si noi il impacam.Deci s-ar simti minunat cu dinozaurul.Mai ales ca ii va raspunde la diversele activitati.Cred ca din cauza asta ar fi ok pentru Geo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina

Ancutza si eu am vazut ca e de la 4 ani in sus dar Geo e fascinat de animale.La mama se joaca cu un ciobanesc mioritic si e super incantat.Ma gandesc ca poate fi un bun prieten pentru el.Acum are un plus ,pe Tigrila.Ii da sa manance,il pune sa faca pipi,nani,ne zice ca plange si noi il impacam.Deci s-ar simti minunat cu dinozaurul.Mai ales ca ii va raspunde la diversele activitati.Cred ca din cauza asta ar fi ok pentru Geo.

de George-Stefan (15.11.09)




aaaa, am inteles acum... la capitolul asta Sabina doar le plimba cu caruciorul si ii pune la nani, cam atat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza
Noi am ramas la categoria pana. La 26 de luni are 9,560 kg. De aia am ajuns sa apelez si la porcariile mai sus mentionate. E mult mult prea slaba.

pentru Pinky cea frumoasa !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Seara buna!
Dy ai ceva vesti de la sef? Tin pumnii tare sa prinzi postul cel visat, cred ca asa s-ar aranja cel mai bine lucrurile pentru voi. Ai mai scapa si tu de stresul cu soacra pe capul tau nonstop si Danut cred ca ar evolua si mai bine schimband un pic atmosfera, tu vii cu alte forte de la munca..etc..

La porcarii ne incadram si noi perfect..asa ca no comment. Cel mai mare cumparator de prostii si alte cele pt printesa lui e zmau, zilnic sau daca nu macar saptamanal iar avem discutii pe tema asta; eu ca nu, el ca gata, nu mai cumpara nik, a doua zi iar i se lipeste mana de ceva pe la magazin, ca ..cum sa vina el cu mana goala ... Si ma mai mir ca mandra nu serveste mancare gatita decat cu preferinte si prefera rontanele.

Floricik , deja de azi o tai la zburlita? ti-ai facut wee prelungit cu nametii astia

Many, ce fac parintii tai? cum mai e cu nametii?

La capitolul kilograme si Amalia are in jurul a 12 kg, si undeva la 88cm. Nu ma plang, mi se pare ok.

Magda, felicitari pt cantar, chiar ca a luat foarte bine in greutate, merge din ce in ce mai bine Rares. Si tie felicitari pt iesirea singura fara cupii, sa fie cat mai multe!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui laurairina13

Floricik , deja de azi o tai la zburlita? ti-ai facut wee prelungit cu nametii astia



Am fi vrut noi sa plecam de azi...Maine dupa munci plecam.

Fug sa ma uit la meci.

Mergi la inceput