Fulgusori de nov.dec2009 {23*}

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Buna dimineata!
Pishko- ai fetita mare de-acum.Bravo Emma
Eu astazi l-am inscris pe Stefan la gradinita, nu-mi vine sa cred cum trece timpul

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui allexa06


Eu astazi l-am inscris pe Stefan la gradinita, nu-mi vine sa cred cum trece timpul

http://community.webshots.com/user/allexa06

allexa,mami de baietei Razvan Ioan 29.03.2006 si Stefan Teodor 21.12.2009

Felicitari!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

buna ziua si de la mine...asta in cazul in care va mai amintiti de noi

Asa cum am spus, am avut o perioada tare dificila, initial am crezut ca ne descurcam cu somajul, mai pictam..daaaaaar....s-a dovedit a fi foarte crunt, am realizat ca lunar dam 5000 de ron numai la rata, gaz si gradinita....iar eu nu mai primeam nimic...
Ii multumesc lui DD ca m-a ajutat si mi-am gasit de lucru, acum sunt tare incantata ca incep saptamana viitoare, merg o saptamana la Bucuresti si primesc masina si laptop...
Eu in ultimele 2 luni am renuntat la net, deasta nu am putut intra, plus ca eram si tare trista cand vedeam facturile atat de mari..si realizam ca eu nu mai primesc nimic...plus ca nu mai suportam sa stau in casa....a fost al naibii de greu, dar acum s-a incheiat perioada asta..privesc in viitor cu optimism, ma rog la DD sa ne ajute!

Ma gandesc la A_driana...cred ca ii este tare greu, in cazul in care nu si-a gasit de lucru..dar sper ca nu a mai intrat pe aici din cauza ca este prea ocupata si nu din cauza ca e trista..sau ca poate a fost si ea fortata de imprejurari sa renunte la net Ii doresc sa-i fie bine ei si familiei ei atat de minunate, sa le ajute DD!!

Ma bucur tare mult sa aud ca sunteti bine... Allexa felicitari pt noul job, ma bucur tare mult pt voi, mai ales ca si voi aveati nevoie de asta

Lady ma bucur ca mai scrii aici, imi pare tare rau insa sa aud ca sunteti cu totii bolnavi, sper sa va treaca repede...si daca imi permiti, ma gandesc ca aveti acum cu totii sistemul imunitar dat peste cap, cred ca v-ar prinde tare bine o cura cu vitamine tuturor (cea mica le va lua din laptic )

Sun ma bucur tare mult sa mai aflu cate ceva si de la voi. Daca e sa spun ce cred eu ...ma gandesc ca pt tine e greu sa vii atat de tarziu de la servici, dar cred ca e si motiv de bucurie ca in Germania totul merge atat de bine. Pana una, alta..sunteti niste norocosi ca aveti ce va trebuie si ca sunteti sanatosi

Eu saptamana viitoare, cat voi fii la Bucuresti..normal ca voi sta fara JR, asta imi da fiori pe spate, dar prefer sa nu ma gandesc de acum la cat de greu imi va fi saptamana viitoare. Prefer sa ma gandesc ca merg acolo in primul rand pentru el, pentru ca el sa aibe ce are nevoie. Au fost din pacate momente in ultimele 2 luni, cand mi-a cerut cate ceva...si eu nu aveam bani sa-i cumpar pur si simplu plangeam de neputinta....

Va pup..si sper ca de saptamana viitoare cand voi primii si laptopul sa fiu mai activa.

Va pup, sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Vias...imi pare rau sa aud toate acestea.Stiu cum e...noi trecem prin sit.asta mereu...si ne chinuim asa...alta cale nu avem.Felicitari pentru post, sa-ti mearga bine!

Eu sunt tare suparata.Am fost cu Alexa la neonatolog-femeie.Mi-a zis ca nu-i racita la plamani, are doar mucisori, care ii curg in gat..si de asta tuseste.si o conjunctivita caci ii curg secretii din ochisori(care, cred, a luat-o de la Rebecca).Dar....nu mi-a luat in 3 sapt. decat 150 de grame in greutate.Adica la nastere avea 3500, acum are 3650.Eu sunt cam suspicioasa..deoarece o simt mai greuta la mana, fata de cum era cand am adus-o acasa.Si de aici trei variante:

-unu:fie nu au cantarit-o bine in maternitate(era un talmes-balmes cu renovarea)
-doi:fie a scazut mult imediat dupa nastere si a recuperat acum.
-trei:fie nu ia cum trebuie in greutate din cauza consistentei si cantitatii laptelui meu!

eu voi continua alaptarea orice ar fi!si voi suplimenta..cand imi cere.

Sanii mei sunt mereu moi..deci nu sunt tari si plini de lapte,la trei ore, pentru a fi asa ar trebui sa treaca vreo cinci!

Neonatoloaga mi-a sugerat s-o cantaresc iar la o sapt., adica joia viitoare.Daca nu a luat minimum 200 gr./sapt. inseamna ca trebuie suplimentat laptele meu cu lapte praf, la fiecare masa a ei!.

Nu mai spun cat am platit pe consulatie la fiecare din fete, cat au costat medicamentele...ca nu compenseaza sau da gratuit pe toate, medicul de familie..si cu cati banuti am mai ramas in casa(dupa plata banca, facturi, cumparat cele de trebuinta pt.casa, pt.copii, de-ale gurii)...ca ma apuca jalea cea mare iar...

In alta ordine de idei..as avea de turuit multe aici...dar mai bine nu...ca sunt multi "ochi".

Ma intreb ce fac: getik, laura_b, bobomom, cryss_oana, lorelix, a_driana...le mai vad pe facebook, dar acum nici acolo nu mai am timp sa intru.

Alexxa, nu ne-ai spus ce ai facut la examene, cand ai licenta?Am vazut poze faine pe FB, cu tine si sot!

Roxaly?

v-am pupat!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Noi suntem bine, e zapada mare la noi asa ca mai toata ziua suntem in curte.Matei e o figura de copil.face tot felul de faze de care ne amuzam.e tot slabanog are la 2ani si 3 luni 11 kg.in toamna mergem la gradi,si in rest toate bune.

Vias te pup.
MyLady sa treaca odata raceala.nu cred ca au cantarit-o bine pe pitca in maternitate.cica scaderea fiziologica e undeva intre 100 si 250 de grame.lasa stresul sa baga tzitzi.va pup

mami Matei Constantin
roxyaly-poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui pishko
Azi a facut emma primii pasi singurica!!!



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias
Ii multumesc lui DD ca m-a ajutat si mi-am gasit de lucru, acum sunt tare incantata ca incep saptamana viitoare, merg o saptamana la Bucuresti si primesc masina si laptop...



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Lady,
Daca poti si eu cred, cum a zis si Vias, ca nu strica o cura de vitamine, cum sunt cele prenatale, care sunt foarte utile si in perioada alaptarii.
De asemenea, ceva ceai sau tablete galactofore pot fi de folos.
Bineinteles ca toate acestea pot fi inlocuite cu succes de multa odihna dar... nu stiu de unde sa o iei pe asta, ca la piata era criza maaare.

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

buna dimineata,
imi cer scuze ca n-am mai dat pe aici, dar am citit, acum am vazut ca fetele au intrebat de mine, multumesc fetelor ...asa ca am intrat sa fac prezenta...

de 3 saptamani lucrez, la o sala de fitness pe postul de receptionera...nu prea-mi place dar nu am ce face...absolut nimeni nu m-a sunat pt nici un post...asta a fost singurul care m-a sunat...asa ca de 3 sapt lucrez in schimburi...asta este...
azi lucrez de la 7 azi dimineata pana la 21 diseara ....de salar nu va spun, imi ajunge exact sa-mi platesc rata la banca...dar na, ii bine si atata...

din 1 feb suntem mutati...ap arata ca dupa tsunami...nu avem mobila nimic, totul sta in saci si cutii si dormim pe o saltea...dar suntem f incantati de ap si ca stam acolo, incat detaliile astea chiar nu mai conteaza...

David ii f bine, ii multumesc la D-zeu, ii sanatos, ii f istet si vorbaret, ne omoara toata ziua cu vorbitul si intrebarile....a crescut f frumos, mananca f bine, si se joaca toata ziua

ce sa va mai spun? i-am cerut voie sefului sa-mi pot aduce azi laptopul pt ca 14 ore aici voi innebuni...asa ca va scriu ca am timp

roxy condoleante
pishko felicitari la piciulina pt primii pasi....Doamne cum mai trece timpul....nu-mi vine sa cred
lady iubita, va doresc multa multa sanatate la toti si sa vina vremuri mai bune si la voi...
tu continua sa-i dai tzatzica la galusca mica, de cate ori cere si vei vedea la urmatorul control cum sta cu greutatea...dar plange? se arata nesatula dupa ce suge? ca daca-i linistita si doarme, eu ma gandesc ca ii ajunge lapticul...
vias ma bucur mult ca ti-ai gasit servici si ca ii cum iti doresti...stiu ca-ti va fi greu saptamana viitoare, dar trebe sa te gandesti ca tot ce faci, faci pt puiul tau....si va trece repede, vei vedea...
alexa felicitari pt servici...si pt inscrierea la gradi...intr-adevar trece timpul f repede, chiar ma sperie chestia asta....si eu acum cateva sapt l-am inscris pe David si ii spuneam la mami cum vom plange ca niste magdalene la prima serbare

va pup pe toate ...raman pe ,fir'
o zi frumoasa tuturor
Adriana, mamica pufarinului David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Adyyyyyyyyyyyyyyyyyyy


Ce liniste e aici!




mami pentru un ochios:Marie Rebecca Ayanna(29.11.2009) & un bulgaras pufos:Alexa Micaela Christine (26.01.2012)
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput