Prietene fara titlu (83)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

LA MULTI ANI, DENISA! MULTA SANATATE, NOROC SI FERICIRE ALATURI DE FAMILIE!

Eu abia acum am terminat cu curatenia, mai am de calcat si apoi sa merg la ziua fratelui meu. Diana zburda in curte, aici sunt aproximativ 21 de grade.
V-am lasat, sa aveti distractie placuta: care la munte, care cu ziua de nastere..altii in sura cu fan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

La multi ani, Denisa! Sanatate si numai bucurii alaturi de cei dragi!



Cristina si Razvan (31.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Nu stiu cate grade au fost exact,dar toata ziua am zacut in chez-long imbracata doar intr-o bluza ... ce bine eeee,nu-mi mai venea sa plec.Abia astept sa infloreasca pomii.Deocamdata doar ceva ghiocei sunt prin zona.Copiii cu toate alea - scris cu creta,colorat pietre cu acuarele,smotocit motanul (mai ales Tudor) etc. Diana mai pe la vecinul Bogdi,sau el pe la noi ... Tudor a si dormit vreo doua ore acolo.
Acum o tulim iar,eu cu Diana la inot,Tudor cu taica-su in parcul copiilor.Am venit pe-acasa sa mai ciugulim ceva ,sa ne schimbam si sa luam bagajul de inot.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

La multi ani Denisa, multa sanatate si fericire.

......noi azi am facut multe, cel putin eu. de dimineata am colindat cu mama pe la magazine. copii au rmas cu tatas-i acasa. Si cum ne-am intors am " sarit" in gradina. am terminat de mutat zmeura, barbatu-meu a mutat si stalpii, mai urmeaza sa punem alta sarma, sa avem unde lega zmeura cand creste, mi-am delimitat gradina de legume, am scos gazonul de acolo, am avut si ajutoare, si mi-am plantat trandafirii. am scos din pacate o multime de ghiocei dar care aveau numai frunze, prea putine flori. Ma am inca o gramada de plantat. acum sunt magazinele pline de plante de tot felul. abia m-am abtinut sa nu plec acasa cu tot sortimentul.
copii s-au invartit si ei pe langa mine, iar seara au picat daramati, cel putin fetele. Eu m-am intalnit azi chiar si uc iepurasul in Austriasi mi-a dat cadourile pentru ei, .............la un moment dat mama s-a suparat pe Seline ca a aruncat trotineta nou nouta cat colo pe jos, si i-a zis" mama-ta a dat bani pe ea!!!!!!!!", la care piticoata, Cum a trebuit mami sa-i dea bani la iepuras????, nu te cred, iepurasul aduce cadouri fara bani!!!!!"...........ufffff ce bine ar fi
Si in final cand am terminat cu tot si am intrat in casa, s-a pus ploia cu tunete

iaca si niste poze https://picasaweb.google.com/117646415556753840331/DePrimavara#,

Lili, nu am uitat de perdele, dar mai am cele de la sufragerie de agatat. vi le arat cand le termin pe toate
Maine mergem la biserica , e si un botez si apoi la masa de la botez, intr-o sala a bisericii. Ma rog, un fel de botez ca e biserica evanghelica libera, ei sunt un fel de pocaiti. e doar binecuvantarea. Asa mi-a spus mamica ca se cheama. Mamica e romanca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Dragelor Multumesc din suflet pt urari- a fost o zi lunga dar frumoasa- revin cu poze si detalii Maine- va

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Salu'

Haideti ca s-a deschis sezonul de primavara.

Vaz ca toata lumea s-a distrat/recreeat in week-end.. care mai de care cu activitati interesante.

Noi ne-am "distrat" si mai si...
Am plecat sambata la munte si ne-am intors ieri... cazarea a fost la o cabana din busteni (visul meu) situata fix la baza partiei asa ca n-am pierdut timp pe drum de la cazare la partie si invers...
Eu am reusit "performanta" ca dupa 3 ore de ski sa urc cu telescaunul si sa cobor partia Cocosul. Ce sa zic.. a fost interesant sa invat sa skiez desi raman la parerea mea ca e un sport extrem pentru mine. Cand vedeam prapastia in stanga si panta mai abrupta trebuia sa trag muuult aer in piept. Da' m-am gandit ca pana la urma trebuie sa-mi depasesc si eu limitele, no? Asa ca pana la final eu am fost multumita pe mine.
si-acum ... surpriza ..surpizelooor. M-am trezit ieri dimi cu Nicolas plin de bube... nu orice fel de bube... ci varsat de vant. Bietul meu copil... s-a vaitat vineri seara ca il doare capul si ii este frig da' m-am gandit ca l-o fi tras curentul pe la gradi... ceva.Sambata a skiat vreo 2 ore jumate dupa care mi-a zis ca ii e frig si il doare capul. L-am bagat la caldura si la somn.. nu l-am mai pus sa skieze dupa amiaza ca ieri de dimineata sa imi zica ca il mananca pielea ca l-a ciupit ceva. Daaa... il ciupise "varsatu' de vant". Asa ca acum ne "distram"... si ma gandesc cu groaza ca urmeaza cel putin o luna jumate de izolare..ca doar dupa el ... o sa il urmeze cu elan si avant frate-su.

Piua... revin

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineata si de pe-aici.
LILI na fain v-ati aranjat dar vorba ta,bine macar ca acum si nu la vara! Cat despre tine esti buuna N-ai mai schiat deloc pana acum? Sau n-ai mai schiat demult?
MIRA m-ai dat gata cu ghioceii aia N-am mai vazut de cand sunt atatia la un loc! Deci pe la voi deja a trecut iepurasul?


Eu p-aci,tot in asteptare de mail - dar probabil iar asteapta raspunsul comisiei aleia de nu-mi zice inca nimic.
In we am fost tot pe drumuri.Si ieri ne-am luat si ne-am dus la bazin dupa ora 11 - nu va zic cum a ramas casa in urma noastra -toate zburau pe-aici haine ,jucarii - ca era si Tudor in zona.Ca si sambata el cu taica-su a ramas in parcul copiilor pana am inotat noi.Numai ca ieri a picat lat de oboseala si cand i-am cules la intoarcere din drum,era deja atipit in bratele lui taica-su.S-a trezit la mami la bloc si nici ca a mai vrut sa adoarma! Am mancat si ne-am carat la tara,dar fara G. si tati ,au venit in schimb frate-meu si Ramo.Am crezut ca o sa adoarma pe drum macar Tudor dar nici poveste si nici pe-acolo n-a adormit ba chiar a fost tare energizat.Deci in premiera n-a dormit defel ziua - exceptie cele 5-10 minute in care a atipit ...
Ieri am dus si eu aparatul la bazin sa o filmez pe Diana,dar taman ieri a fost full de lume in zona ,cel putin prima jumate de ora.Era o pereche cu o fetita de 2 ani jumate ,mai mica decat Tudor,ce dulce era cu costum de inot,casca ... si aripioare.Ce i-ar mai fi placut si lui Tudor ... dar vine ea vara si-o sa mearga la strand.Pana la urma am filmat-o un pic pe Diana,inclusiv calare pe "banana" sa avem amintire Mai nou tot imi zice si ea ca vrea la curs de inot,i-am zis ca o dau in vacanta.Ei normal ca ii place mai mult cand sunt copii in zona Pe de alta parte cand imi amintesc cum aratau cursurile alea de inot tare mi se cam par pierdere de vreme si de bani ca erau tot cate 10-15 copii insirati si pana ale venea randul sa evolueze intr-o ora abia apucau sa bage cateva ture si ... cu pluta.Nu au curs de avansati,ca altfel ar fi.Deci numai daca vorbesc special cu profesorul la care o inscriu sa se ocupe de ea.Sunt si cursuri cu doar 1-3 copii dar cine naiba da 600 lei pe 8 ore? Mie si cei 200 lei cat costa la gramada mi se par multi ... pentru cat fac in ora aia
INGRID nu mi-ai raspuns,cum e la Diana ta la cursul asta de inot? Sunt mai multi copii sau face doar cu ea?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

MONI - ce de drumuri ati facut voi. Si zici ca Tudor a experimentat pt prima data o zi fara somn... Cosmin a mai facut vreo 2 zile fara somn de pranz.. da' la 19:30-20:00 era deja lat. In general el nu protesteaza daca e nedormit insa eu prefer sa-i pastrez somnul de pranz... din mai multe motive.

Cat despre ski eu am mai "incaltat " niste skiuri acum vreo 3 ani si doar pt o ora... Sincer pe vremea aia eram cu vreo 6-7kg mai grasa si tare greu mi s-a parut sa merg cu claparii aia. Defapt pe mine echipamentul m-a dezarmat ca sa ma apuc de skiat.. totul este voluminos si greu. In plus sunt si fricoasa.
Sincer... si eu am fost uimita de rapiditatea cu care am asimilat si m-am deprins sa skiez da' am avut cumva si un pic de ambitieAsa ca am dat draq frica si m-am pus pe treaba. Daca mai stateam 2 zile treceam si de frica.

Iti tin pumnii sa primesti un raspuns bun de la comisie... chiar daca mai intarziat dar macar sa te ajute.

Eu astept sa se faca 1:30 sa o sun pe pediatra sa ii dau vestea si sa imi dea adeverinta pt inscris la scoala.
Intre timp.. fac ture ... Nicolas e f. trist ca nu poate iesi afara si nici parteneri de joaca nu are. Ba vrea sa il dau cu crema/mixtura pe bube..ba vrea sa manance...
Ma duc sa ma joc cu el un joc... i-am promis ca ma joc cu el ce vrea numai sa nu mai fie trist. Asa ca strange lego sa ne jucam impreuna.

CRISS - ce faci bre printre bagaje? Te-ai mutat de nu mai dai nici un semn? Admiri ghioceii din curte?

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Hallo!iti
Apar si eu, intrun tarziu, din cauza ca sunt in... tren, in drum spre Bucuresti, cu Razvan la terapie. Am sunat eu azi la clinica, dimineata, dintrun mare noroc... cica "veniti azi, daaa?" Pai vin, cum naiba, noroc ca le-am sunat eu, ca ele stateau comode probabil.
Da, sunt printre bagaje, intrun apartament aproape gol, deprimant, abia astept sa ma mut la casuta noastra .
Moni, nu am gradina, am doar curte, dar este tare dragut, o sa amenajam noi cu ceva pavele, va fi frumos, cred.
Tinem pumnii stransi pt. rezultate excelente!!!
Trenul asta are o mare intarziere, si am impresia ca azi fac doar plimbare cu trenul ...
Hai ca mai intru eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Cu intarziere LA MULTI ANI DENISA! Multa bafta cu job-ul si copiii si tot ce-ti propui sa se realizeze.
Liliana, sa-ti fie de bine skiat-ul. Noroc de putina relaxare inainte de marea "distractie" cu varsatul de vant. Nici nu vreau sa ma gandesc cum va fi daca o sa faca Cosmin dupa Nicolas. V-ati aranjat rau pe urmatoarea perioada. Pe Cocos am skiat acum 7 ani cand mi-am cucerit sotzul. EL mare pasionat, eu varza. Si cica "stiam" sa skiez . Nu pusesem piciorul pe teleski sau telescaun, eram si fricoasa rau.....si facusem 2 coborari extreme. Noroc ca intre gravizenii si copii mici am fost scutita de supliciu.
Acum am fost si noi la Straja, unde cu o partie usurica si scurtutza m-am distrat. Calvar, ce sa spun. Barbatu-meu si-a propus in 2 zile sa aram cu totul partiile, sa obosim teleskiurile, sa topim zapada si sa ne sinucidem prin ski. Greeeeuuuuu. Pe bune ca era sa leshin de cateva ori, dar nu puteam ca mai aveam puncte de consumat........... Si eu am si o mare problema cu soarele, care si asa m-a vazut mai mult decat era cazul si m-am umplut de bube pe partea expusa (fatza).....Tot de la soare cred m-am umflat si la maini si la picioare si am o tensiune de vis.....Dimineata aveam 180 cu 120. Ce sa mai vorbim, sunt buna de munca nu, daca tot m-am relaxat 2 zile.
Copiii-s cu gradi, cu alergatul pe campii daca tot s-a indreptat vremea. Tavi e tot racitutz, tot istericutz si guraliv. Moama ce copil am stiut face. Se scutura tot la nervi (si o face deeees!), tranteste, se arunca pe jos. Pur si simplu nu am ce sa-i fac. O sa treaca, sper eu, ca in rest e rezonabil.


Mergi la inceput