Ursuleti & ursulete de novdec2010(2)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Elficuta ne gandim la tine sa iasa bine analizele si sa fie sarcina bine acolo in uter nu in alte parti.

Ca intrebasi de cate ori manca lapte: de doo ori pe zi dimi si seara 250ml. Noi de la un an am inceput sa dam si lv, in amestec. Acu sintem la 3mas lp si restu completez cu laptice - depinde ce am: lapte de vaca, cocos, migdale..Azi am dat lapte de suzan in completare. A si doo masuri de cereale.

Eu zic ca daca vrei sa o intarci sa fii decisa si tre sa reusesti..Da docamdata daca sunteti fericite amandoua cu titi nu vad de ce ai face-o. Tu de ce vrei sa intarci? din cauza sarcinii?

inacat mancam fructele cu coaja-le pasez acolosea si ele baga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Elfica ce valoare a avut beta hcg ieri? Trebuie sa fii optimista la cat de mult va doriti bb2.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

elfica va fi bine hai ai sa vezi e prea mic samburelul ca sa se vada la echo si apoi Dumnezeu le stie mai bine.asteapta 1 martie sa faca o bcurie lui mami un martisor cu adevarat special. va pupam


corina subscriu la cele scrise de amelia fai ce ai face numai sa nu te aud cu ''muritul'' .Patrick e baiat mare acum, iar tu ai nevoie si de grija pentru tine. orice ar fi orice s-ar intampla tu ramai mami a lor, iar momentele voastre de intinitate la tzz nu vi le poate lua nimeni. te pup si te imbratisez

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Abia astept si rezultatul de azi. Luni mi-a iesit 5.962,68, ceea ce in graficul Medlife apare ca fiind inclus in intervalul 1 - 10 saptamani, deci absolut normal. Am mai cautat pe net si am gasit ca ar fi pentru saptamana 5-6. Ideea e ca valoarea de azi sa fie dublata fata de cea de luni, adica muult mai mare. In caz de extrauterina am inteles ca valorile cresc mult mai lent. Sper sa fie ok, va anunt imediat ce stiu!

Sugubina: Nu ma gandesc la intarcat decat sa stiu cum sa procedez atunci. Daca nu mi se va impune de la sarcina, bineinteles, adica daca voi avea analize bune cat sa il hranesc bine pe bebe2. Iulia e tare fericita la san, eu la fel, parca ne iubim mai mult atunci :)

Amelia, Bravegirl: Ce e, fetelor, cu voi? Ambele suparate si ambele fara niciun raspuns? Dati un semn, macar sa stim ca sunteti bine, chiar daca nu vreti sa vorbiti despre supararile voastre!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:


noi avem peripetii cu zapada asta...ne-a dat si la tembelizor la stiri...noi eram aia din campul din Pipera pe care ne-a dezapezit armata
Elfica, asteptam rezultatul. Legat de intarcat...merge binisor. Asa cum am mai zis, pt ca se trezea de n-ori, doarme cu mama de cateva luni. Dupa operatie, a dormit cu mine se ajunsese sa se trezeasca iar de n-spe ori.
Revi,n

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

deci...de miercuri 1 febr, am inceput intarcarea treptata. mai intai i-m dat dimineata si seara, dupa cateva zile doar seara. Pe 10 i-am dat ultima data. 2zile am stat ascunsa de el. Apoi luni cd m-a vazut si a cerut, i-am zis ca nu mai e. ma asteptam la proteste si urlete, dar a fost relativ usor, dar dureros pt mine. Mi s erupea sufletul cd ofta si punea capul pe mine. Se uita cu ochii in lacrimi la mine, iar ofta, apoi se aseza pe mine si ma mangaia, ma strangea in brate. Cere in fiecare zi, mai ales dc plec cateva ore de acasa. Nu ma mai striga MAMA, ci TATA Vine la mine si imi zice "tzatza" si cd ii zic ca nu mai e, ma striga TATA. Cred ca la el MAMA= purtatoarea de tzatze, si cum eu ii zic c anu mai am, zice ca sunt tata acum.
De dormit, dc il adorm eu, se culca pe sanul meu si sta cuibarit acolo, mai baga si mana sa vada dc mai sunt la locul lor. Azi noapte nu stiu ce a avut, dar m-a chemat mama ca nu se intelegea cu el. Urla si vroia la mine in brate. Cum il puneam pe san, cum adormea, Dc il puneam jos urla.
Sunt zombi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

S-a afisat rezultatul si e bine, a ajuns la peste 10.568,59, asa ca eu zic ca e de bine. O sa il sun pe medic sa vad ce spune.

Bravegirl: Mi-au dat lacrimile doar citind despre intarcatul lui Patrick! Bine ca doar pune mana pe san, doarme pe el, dar a renuntat sa puna gura. Ca nu stiu cum l-ai pacali, ar vedea ca inca iese laptic...

Bine ca v-au deszapezit, bietii de voi, prin ce ati trecut. Ati sunat voi la autoritati sau primarul s-a interesat de toti cei cu probleme?


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elfica

S-a afisat rezultatul si e bine, a ajuns la peste 10.568,59, asa ca eu zic ca e de bine. O sa il sun pe medic sa vad ce spune.

Bravegirl: Mi-au dat lacrimile doar citind despre intarcatul lui Patrick! Bine ca doar pune mana pe san, doarme pe el, dar a renuntat sa puna gura. Ca nu stiu cum l-ai pacali, ar vedea ca inca iese laptic...

Bine ca v-au deszapezit, bietii de voi, prin ce ati trecut. Ati sunat voi la autoritati sau primarul s-a interesat de toti cei cu probleme?


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE



Yuhuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!!!!!

e bine e la locul lui (nu m-am indoit de asta nici o clipa!)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Da, abia astept sa se vada la ecograf, sa anulez orice grija, sa anuntam lumea.

Am citit pe net si conform noii legi voi primi 75% din cat iau acum, deci se vor mai diminua veniturile, ceea ce nu e bine deloc! Of, si trebuie sa punem bani la ciorap si pentru perioada cat nu vine indemnizatia, de la nastere pana cand vin primii bani. Nu o sa fie deloc usor, mai ales ca la masina mai avem un an de zile rata (a implinit 4 ani de Valentine's Day, ca atunci am intrat in posesia ei :)! Iar la casa avem slava Domnului.... inca 28 de ani! :(
Eh, sanatate sa fie, ca le-om duce noi!

Va pup!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sashenka_h spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elfica

S-a afisat rezultatul si e bine, a ajuns la peste 10.568,59, asa ca eu zic ca e de bine. O sa il sun pe medic sa vad ce spune.

Bravegirl: Mi-au dat lacrimile doar citind despre intarcatul lui Patrick! Bine ca doar pune mana pe san, doarme pe el, dar a renuntat sa puna gura. Ca nu stiu cum l-ai pacali, ar vedea ca inca iese laptic...

Bine ca v-au deszapezit, bietii de voi, prin ce ati trecut. Ati sunat voi la autoritati sau primarul s-a interesat de toti cei cu probleme?


Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE




Super!!! vezi mai ca era mica sarcina

restul se rezolva toate. sincer si eu sunt foarte suparata de asta nu am mai fost asa activa nici aici nici pe fb. se pare ca nici eu nu o sa mai unde sa ma intorc la servici si la fel ca si tine am 3 credite si sume mari...off, iar pe criza asta nu te mai angajeaza nimeni mai ales ca am stat atat acasa. sunt varza!

Mergi la inceput