BRAVO ADRIANA -Delfinasi de iulie-august 2010 (48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui carla_2008
are un noroc fantastic nu de alta,ca el conduce de fiecare data cand bea aproape,adica zilnic



tot asa fara intentia de a te supara te intreb, stii ca de la a bea zilnic pana la alcoolism mai e un singur pas
doamne, bine ca nu s-a intamplat o tragedie daca frecventa cosumului de alcool+sofat e zilnica

tu trebuie sa gasesti puterea necesara de a depasi orice pentru minunile tale
oricum cred ca ai fost destul de rabdatoare
eu una nu as fi avut atata disponibilitate si rabdare, la a ierta si a ma reimpaca, cum ai avut tu




1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Mai, eu nu inteleg nimic...are omul o femeie frumoasa de pici, mult mai tanara decat el,devreme acasa, 2 copii frumosi si sanatosi, o casa mare, o afacere buna si nu e multumit!!!!!! Ce vrea de la viata? (e vb de Calin...)

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

poze iarna 2011-2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonavlas spune:

Oana, nici noi putem veni week-end-ul asta. Maine mergem la ziua lui Andrei, baietelul nasilor.
La subiectul " alcool-sofat- copii- nevasta frumoasa si desteapta" ma abtin de la comentarii, nu vreau sa jignesc pe nimeni.

Mami fericita de Raisa - 01.08.2010

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

da e dus cu pluta,l-am luat de 2 ori de la 2 pensiuni,era baut si dormea .

daca va spun mai multe o sa radeti bine,ce mai face.Sambata am fost la nasi,s-a certat cu mine,nasu nu l-a lasat sa plece sa ia masina,nu i-a deschis poarta si a sarit peste,din astea....

plus una din razbunari e cu banii,imi spune ieri ca nu a platit impozitele la firma si ca nu mai am nici indemnizatia pt copii,ca nu mai vad nici un leu. asa de nervi.asa face el...
dar nu inteleg ce i-am facut de se poarta asa....
in decembrie ne-a adus acasa ca se schimba etc...s-a purtat putin mai ok 2 sapt si iar l-a apucat

trebuie sa iau o decizie definitiva




Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Paula, eu cred ca ii este greu sa se adapteze noului statut, vietii de familie in patru cu tot ce presupune ea, bucurii dar si sacrificii.
Si ca tot imi permit sa imi dau cu parerea eu cred ca in acei ani de cand sunt impreuna Denisa s-a schimbat, e o mama devotata, are alte prioritati, a "crescut" adica e mai independenta si mai sigura pe ea. Si uneori e mare problema ca nu poate tine pasul cu partenera, mai ales pentru masculi. Cumva el refuza sa se maturizeze si alege varianta din extrema cealalta, prefera iesirile cu prietenii si sa se distreze ca an adolescent.

Denisa sa nu te superi te rog dar asa se vede de la mine situatia. Si mi se pare foarte greu sa traiesti intr-un asemenea stres. Cred ca e bine sa fii cat mai independenta financiar, sa ai masina ta, sa nu depinzi de el si de toanele lui. Ai grija de voi!

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

denisa, iarta-ma,dar tu, singurica,te poti descurca financiar?
ai unde sa pleci cu copii?

ma intreb ce ar mai fi de facut:sa te bata in public,sa bata copii.
iarta-ma,dar eu nu inteleg.

si mai e ceva. copii tai vor creste,isi vor da seama.
ce va intelege fetita ta? ca trebuie sa fie umilita de barbat?
in ce atmosfera vor creste?
toti banii din lume sunt mult prea putini pt a cumpara o copilarie linistita, fericita,fara certuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Denisa, Calin e adolescentul, nu tu.
Ce il determina sa plece? Cauta un reufugiu? Ori e pur si simplu o lipsa de asumare a raspunderii, cum ar fi il doare-n cot?
O fi vazut asta si si-a implementat comportamentul, o fi invatat asta si i s-a tolerat si nu a fost tras serios de maneca.
Sotul meu avea iesiri din astea, pleca val vartej. Asta pana la mine, eu i-am spus ca din casa in care NOI locuim nu pleaca fara sa spuna unde pleaca doar pt ca EL vrea. I-am explicat frumos ca schimb incuietoarea si cu asta basta. Din casa noastra nu se pleaca ca de la bodega, cu atat mai putin in stare de ebrietate. M-am pus in fata usii, i-am spus frumos, i-am spus si urat (cu din alea ca isi gaseste hainele in fata blocului, si muuulte altele).
Oi fi mica si bleguta, dar sunt f ferma si hotarata. Inteleg nevoia de a lua aer, de a se distanta putin, dar asta nu se face trantind usa si lasand pe langa un gust amar si muuulte griji partenerului.
Tu deja ai plecat de cateva ori, asta nu mai merge, pt ca el stie ca la el te intorci.
Acum daca erai doar tu cu el.. era cum era. Dar asa, cu 2 comori, lucrurile se schimba. Eu sincer, daca tu chiar consideri ca nu il poti determina sa isi schimbe atitudinea asta (nu zic sa se schimbe ca om, ci sa isi schimbe modul de a reactiona cand e supara) si crezi ca nu mai ai alternative, as face consiliu de familie si as vorbi in fata parintilor. Atat ai lui cat si ai tai, poate se vine cu vreo solutie. Atentie, aici parintii nu tb sa o faca pe socrii, pt ca nu e vorba despre ei, ci despre o relatie care derapeaza si 2 copii minunati care au nevoie de stabilitate, atat emotionala (cea mai importanta) dar si financiara.
Ma rog la DD sa ii lumineze mintea si sufletul lui Calin, sa nu mai aiba reactii atat de egoiste, in care EL tb sa faca ce simte, asta indiferent de efectele colaterale. Iar tie, iubita mea, putere multa si rabdare. Daca reusiti sa treceti peste problemele astea si sotiorul tau se hotaraste sa coboare cu picioarele pe pamant, poate va veni linistea in casa voastra si iubirea se va simti din nou.
Mii de imbratisari si pupici!!
El are probabil niste bubute emotionale pe care, din pacate, nu pare sa vrea sa si le rezolve. Un om impacat d toate pdv nu se comporta ca un rasfatat. Ori a fost o educatie.. ori i-a lipsit ceva emotional.

Despre adoptie, nu mi se pare in regula sa faci acest lucru pt ca e un lucru caritabil. Acest lucru se face pt ca iti doresti inca un membru al familiei si pt ca partea biologica nu este atat de importanta. Copilul primit in familia LUI tb sa se simta in sanul familiei, ca acolo ii este locul, nu ca este oaspete din mila unor oameni milostivi. Divergente apar cu orice copil, ca doar na, pana sa ajungem sa ne intelegem ca niste adulti, trec niste etape, cu crize adolescentine si ma gandesc cat de dureros poate fi sentimentul ca esti acolo dar sa nu faci parte din peisaj, sa fii cel caruia i s-a facut un favor, nu cum simte copilul natural. Nu stiu daca sunt foarte clara in exprimare.
Pe mine gena nu ma impresioneaza, am vazut mult prea multe cazuri in care copiii biologici au facut niste gesturi absolut inumane si absurde fata de parintii lor. Eu cred in educatie si in iubire.
Daca e de dragul unei actiuni caritabile, vizitele dese si regulate la centru si atentiile mici sunt o adevarata mangaiere pt copiii privati de iubire.



Sa-l ajutam pe Vlad!!
Suc de NONI - Pt. Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

mi-am promis acum cateva timp s anu va mai stresez cu subiectul asta,dar iar am cazut in butoi si uite ca v-am spus...ma iertati

Ramona stiu ce vrei sa spui,ce de mine depinde,de ce am acceptat,masurile trebuiau luate inainte de copii....dar teoria o stiu si eu,practica ma omoara....plus cred ca nu am avut curajul sa fac ceva....insa deja nu mai vad alta solutie decat separarea.

gata nu va mai aburesc



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


Sa-l ajutam pe Vladut

produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

FELICITARI SADDIE sa ne dai si noua din ambitia ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

denisa, "abureste-ne|, cum spui tu,ca de aceea suntem aici, insa, cred ca fetele ti-au spus esentialul.
uneroi se intampla sa nu vedm singuri lucrurile si atunci apelam la prieteni.

Mergi la inceput