Pufi de ian-feb 2010(63)-LMA Sebastian si Daniel!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Annaiss

Buna dimineata

Vrem sa va multumim ca nu ne-ati uitat

si sa facem cinste cu o felie de tort si un pahar de sampanie

Desi nu scriu, va citesc cu mare placere zi de zi , si invat din sfaturile si experientele voastre, si ma mandresc alaturi de voi la fiecare "cra".

Arya este foarte activa si energica, nu sta nici o secunda. Nu am avut nici o problema de sanatate cu ea, din punctul acesta de vedere ma consider o norocoasa. Este foarte vorbareata, repeta foarte multe cuvinte pe care le aude. Si ii place sa numere
De cateva zile a inceput sa se joace si singura, serveste ceaiul catelului ei Mopsy. Doar ca nu dureaza mult

Uram si noi tuturor pufilor La Multi Ani
si pentru mamicile lor un buchet mare de

mamica de elfa Arya Miruna


La multi Ani Arya Miruna ! Mare, mare si sanatoasa sa cresti.

M-am uitat peste poze zilele trecute si chiar ma gandeam ca mami tau, nu te-a mai aratat in costumele tale speciale in care iti statea foarte bine cand erai mai micuta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Micki - cum a mers cu olita minune? A functionat, l-a pacalit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Mire - despre ce mesaj suparator vorbeai?

Ruxi , evyme - si Tudor foloseste ambele maini. Sunt momente cand incepe cu dreapta, dar muta pe stanga si invers. Cred ca nu s-a hotarat, deci are valente de amidextru.

Si da, dupa spusele unui psiholog pediatru pe care l-am prins la o emisiune "Ce se intampla doctore", stangacii vorbesc mai tarziu.
Fetele vorbesc repede, baietii mai tarziu, iar daca e baiat si e stangaci, e ultimul.

V-am mai povestit eu cred despre asta si cum am ajuns la concluzia ca nu femeile vorbesc mult, ci barbatii se chinuie sa recupereze startul pierdut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Neatza fetelor!

Tomaca cred ca ai inteles gresit, Sorina nu a zis ca First Defence e controversat, a spus doar ca a avut o strangere de inima cand i l-a dat. Scrie undeva in prospect asta: "In concentratii de 3 pana la 15 ppm este complet netoxic si fara efecte secundare", de unde si strangerea mea de inima. Sorina a fost foarte multumita de el, la fel si alte mamici care l-au administrat.
Probabil inainte de gradi voi baga si eu o cura. Dupa alaptare vreau sa-i dau colostrum, iar cand reusesc, minunatul sirop de catina cu miere din surse f sigure.

BF propolis poti sa-i administrezi din siropul pt copii Propolis C, este super bun! Pe mine m-au lasat durerile de gat dupa numai o inghititura.

Cumpara martisoare de suflet si vei ajuta un copil!
_

Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

La multi ani Arya Miruna!

Sa cresti mare, sanatoasa si mereu norocoasa!




Multumim de cinste mami!

Cumpara martisoare de suflet si vei ajuta un copil!
_

Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorina_bz

Buna dimineata, vad ca nu e cafea, asa ca va poftesc eu la o cafea fierbinte.

In sfarsit a ajuns si bona mea, asa ca astazi sunt din nou la birou.



La Multi Ani, Arya Miruna!

Sa cresti mare, sanatoasa si norocoasa!


Sorina, mami de Diana si Iris


welcome to bona, ca sa zic asa, poate te mai odihnesti si tu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Neatza fetelor!

Tomaca cred ca ai inteles gresit, Sorina nu a zis ca First Defence e controversat, a spus doar ca a avut o strangere de inima cand i l-a dat. Scrie undeva in prospect asta: "In concentratii de 3 pana la 15 ppm este complet netoxic si fara efecte secundare", de unde si strangerea mea de inima. Sorina a fost foarte multumita de el, la fel si alte mamici care l-au administrat.
Probabil inainte de gradi voi baga si eu o cura. Dupa alaptare vreau sa-i dau colostrum, iar cand reusesc, minunatul sirop de catina cu miere din surse f sigure.

BF propolis poti sa-i administrezi din siropul pt copii Propolis C, este super bun! Pe mine m-au lasat durerile de gat dupa numai o inghititura.

Cumpara martisoare de suflet si vei ajuta un copil!
_

Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)





Da, stiu ca Sorina a fost multumita de el, doar ca a avut o strangere de inima inainte de administrare, ca a citit si pro si contra. Asta am retinut eu.

Acum nu stiu ce sa fac. Tudor a racit mai serios in septembrie, si asta a insemnat doar niste muci. Acum inainte de ziua lui a avut o tentativa doar cu, din cand in cand muci aposi si stranut timp de o zi.
La fel si anul trecut, cand noi am fost cobza.
Pot sa-i dau sistemul imunitar peste cap, oare, daca-l stimulez?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

eu am luat pt imunitate ieri Imunorezistan si formula complexa nr. 17 care se da in combinatie cu 1... va zic rezultatele probabil dupa o luna de administrare...

am fost la doctora lui ieri si mi-a zis "sincer, nu stiu de la ce face febra..." plamani curati, urechi congestionate usor si doar un coltisor stanga, gat neiritat, doar o mucoasa din gat dar necolorata... si face febra 37.5-37.4 - 37.6... mai tuseste dar a expectoratie... imi pun sperante in imunizare...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Si daca tot fac spam (asta e rondul meu), am fost aseara la Circ du Soleil (s-au cum s-o scrie), si m-am simtit ca un infractor. Ca n-am mai vrut sa intru in casa, caci ma asteptam ca se pune Tudor pe plans. Am asteptat in masina sa vina sotul care mi-a spus la telefon "Stiam ca ai venit ca m-a luat de mana, a zis mama si m-a dus la usa. Cand ne-am uitat pe geam, parcasei".
Cu pacaleala a plecat si sotul, adica l-a dus bona in pod. Si de obicei la ta-su nu zice nimic. Adica nu mai zice nimic, ii zice pa-pa cand pleaca.
Am plecat amandoi cu parere de rau. Nu pot sa spun ca m-a dat pe spate spectacolul. Nu e rau, sunt acobati buni, dar nu e ceva ce nu s-a mai vazut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

eu am luat pt imunitate ieri Imunorezistan si formula complexa nr. 17 care se da in combinatie cu 1... va zic rezultatele probabil dupa o luna de administrare...

am fost la doctora lui ieri si mi-a zis "sincer, nu stiu de la ce face febra..." plamani curati, urechi congestionate usor si doar un coltisor stanga, gat neiritat, doar o mucoasa din gat dar necolorata... si face febra 37.5-37.4 - 37.6... mai tuseste dar a expectoratie... imi pun sperante in imunizare...

--------------------------------------------------------------------------------------------
Kay, un pui iubit! (21.01.2010)





rectal e masurata temperatura asta? Ca daca da, nu e temperatura.

Mergi la inceput