Copilasi iubiti de sept-oct 2010(7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Metoda cu paharul am vazut ca uneori merge , uneori nu , depinde de situatie. Si da Chamomilla e bun si pt stari de agitatie .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mari-Mariuk spune:

ANA, multumim de tratatie!
ANAALINA, am trecut data nasterii
PIANNA, la noi e la fel cu laptele. Peste zi bea din pahar si 250ml lapte de vaca (pasteurizat) sau dimineata il consuma cu cereale. Seara, pe la ora 8 il apuca cheful de tzocaiala...si trage de mine, imi ridica tricoul, ma pupa, spune tzitzi si da din cap ca si cum ar spune da (si chiar insistent). Uita o perioada de asta pentru ca isi aduce aminte de baie si se posteaza langa usa, spune ,,puti, aidi baie'', il spal, inclusiv pe dinti!!!(de cateva zile e obligatoriu seara) apoi incepe iar ,,rugaciunea'', si e singurul moment in care pot sa il imbrac fara scandal, ca stie ca primeste ceea ce iubeste cel mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Multam de trecut in lista ...tort va dau la anu

Eu gata intarc cupilu , nu mai pot , daca tot a acceptat lapte la cutie Mili . Se cam umflara tztzele dar le-am venit de hac cu cateva bilute , daca sunteti in situatia asta nu ezitati sa ma intrebati.

Zapada e uriasaa , in magazine sufla vantul , sper sa gaseasca al meu barem ceva lapte ca la noi e baza , si cea mare bea cate un pahar dimineata si seara.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Anaalina, juniorul tau adoarme singur sau cu tzitzi? Mananca si noaptea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Aloha
12.08.1977
ANAALINA - da-mi un homeopat pls, pentru constipatie .
Vai ce s-a chinuit saracuta si striga :mama mama...acum e la
Am fost un pic afara, am hranit porumbeii cu o punga de pufuleti , apoi s-a oprit la o banca si a scormonit in gheata .
CAMI- tare harnica esti
MARI - felicitari


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

Pianna...pana acum 2 sapt adormea numai cu tztza , acum ii dau un biberon de lapte si molfaind asa cand termina lapticul se culca . Seara se culca pe la 22.30 cand bea un bibe cu lapte , apoi pe la 3 si la 7 iar lapte.

Just me...cea mica bea lapte praf? sau lapte de vaca. Pt constipatie de la lapte praf merge ff bine ALUMINA ch 7 . In rest depinde mult de alimentatie , trebuie multe fructe in special para , pruna . Si eu am aceeasi problema cu cea mare . Mai poti folosi si mierea de albine pusa in lapte , in ceai .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Eu il mai las pana iesim din iarna. El papa tzatza doar seara inainte de culcare si noaptea cand se trezeste( nu de foarte multe ori).
Am depasit ora 18 si nu am mai facut febra. Dar azi l-am scos la ger.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamak spune:

Camisv si Pianna ne dati datele de nastere sa le trecem in listuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_me31 spune:

Bea lp Milumil , dimi papa in fiecare zi para , miere ii pun in ceai de musetel cand e cazul , cel putin odata pe saptamana . Apa nu bea prea multa , dar no....nu putem fi perfecte .Si eu ma gandesc ca poate se constipa de la lapte , dar inca nu vreau sa-l scot .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cameluska spune:

Buna fetelor

La multi ani Ana, sa fii sanatoasa si toate dorintele sa ti se implineasca.

Am vazut copilasi super scumpi de hadriane si ana, ioana le trimite un .

Mamica fericita de Ioana Adelina [10.09.2010]

Petrecere 1 anisor

Mergi la inceput