Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

yasmy, chiar vroiam sa-ti zic au astia aicio milka cu iaurt si zmeuraa, apropo, am gasit slujba perfecta pt noi doua pofticioasele... degustator la milka, ce parere ai?
alina nici eu n-am scos-o la noi tot ninge, eu vreau sa dezghet carne de gaina cu ardei si morcov, praz, conopida, si cred ca-i fac si niste pilafior pt maine si-l bag la frigi,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

wowww delia ce ne-ai nimerit.....prapad am face ce bine suna milka cu iaurt si zmeura tre sa vad daca este si la noi.

alina ..noi azi avem in meniu un borcanas de legume cu vita. pt noi avem papa cu carne de porc si nu am chef sa gatesc separat pt el..asa ca o sa pape ce ti-am spus.

tocmai m a sunat nasa lui L ca in wk vrea sa il ia la ei trai si viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

doamne ally cat este de scump si expresiv edi!!!! si ce instantanee frumoase la poze ai prins!!! este minunat!!!!! imi vine sa ma tot uit la pozele voastre!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza si de la mine, am inviat si eu.

Am lipsit ca am avut toti pruncii bolnavi saptamana trecuta, cu febra mare, m-am stresat rau cu ei sa-i aduc la liman pe vineri ca a avut Alex invitati copii si nu puteam aduce alti copii in casa daca ai mei erau bolnavi, s-au petrecut copii super de vineri pana sambata, iar sambata dupa ce a plecat ultimul musafir am cazut eu ca supereroul din filme, cu febra, frisoane, sinusita. Acum ma mai lupt doar cu sinusita, ma doare jumatate din cap, sunt umflata la obraz si abia pot vorbi. Restul corpului se misca natural.

Asa sa-mi traiasca Alexutul meu drag, azi implineste 9 ani, imi e tare drag de el, mai ales ca seamana cu mine si stiu tot ce gandeste si ce boscorodeste cand e suparat.

Dau de bautsi de mancat

Sa traiasca Anna de Deea, sa te bucuri mami de fetele tale frumoase.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Delia stau la 80 de km de Brussels si i-as face eu branzica dar n-am gasit numai lapte uht, degresat si demi-degresat care din cate stiu nu e bun.

Irinuca Eu tot asa i-am facut, adica pireu de legume si apoi m-am panicat ca am citit ca trebuie si carbohidrati si carne si galbenus. Eu i-am dat de cateva ori si carne



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la multi ani alex!! sa cresti mare sanatos si sa ai parte de tot ce e mai bun si mai frumos in viata!!
somleac multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Sa-ti traiasac Somleac , scumpa, sa fie sanatos si norocos!
Si tie sanatate supermami!
am vazut aici un tricou pe o tipa cu emblema de la superman si jos scria SuperBea , ca pe ea o cheama Bea, deci unul cu SuperMiha ar tb, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui bluenight

Delia stau la 80 de km de Brussels si i-as face eu branzica dar n-am gasit numai lapte uht, degresat si demi-degresat care din cate stiu nu e bun.

Irinuca Eu tot asa i-am facut, adica pireu de legume si apoi m-am panicat ca am citit ca trebuie si carbohidrati si carne si galbenus. Eu i-am dat de cateva ori si carne



Mihai (04.06.2011)

cand te duci in market uita-te la laptele care sta in frigi, ala e bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Wow! Yasmi, ce tare! La mine nu se ofera nimeni sa-l ia pe Luca, nici macar soacra. Moare de frica sa stea cu el fara mine, iar eu mor de oftica. Asa de tare imi lipseste mama
A! Uite ca mint. Cumnata mea mi-a zis ca vrea sa i-l las pt cateva ore o data sa vada cum se descurca. Dupa ce ia sotul banii luna asta i-l las si ma duc la o plimbare, o masa prin mall si poate un film ca mi-e dor. Bine, am mai fost noi cu el, dar nu si la film

Sambata si-a aniversat ziua o prietena si au venit socrii sa stea cu Luca. Pe la 9.30 a sunat soacra-mea ca nu putea sa-l adoarma. Ce sa facem, ne-am apucat sa ne imbracam si cand sa iesim pe usa, ne-a sunat iar, ca-l adormise. Socrul!!! Ea e asa de speriata si de panicoasa, incat copilul o simte agitata si se agita si el. Sunt convinsa ca asta e faza... E a doua oara cand raman socrii cu el sa-l adoarma si de fiecare data a fost aceeasi poveste.

Mie mi-ar conveni sa fie adevarata treaba aia cu copiii, cum ca cei care sunt agitati mici, sunt mai linistiti si mai cuminti cand sunt mari. Dar parca n-as crede... Luca a fost tare agitat, energic, plangacios. Nu sta singur decat foarte rar, maxim 10 minute. Apoi incepe sa ma caute, sa planga, vine la bucatarie, se agata de mine. De-abia ma descurc uneori sa fac mancare sau curatenie. Daca as avea bani de o bona, ce bine ar fi. Mi-e asa de drag sa stau cu el. As sta toata ziua sa ma joc cu el

Delia, buna ideea cu pilaful. A avut si sapt trecuta vreo 2 zile, dar ii place. Pt maine cred ca ii fac un piure de cartofi cu pui si putin sos de rosii pe deasupra. Nu i-am dat pana acum doar cartof asa. Sa-l fac cu lapte si mai am niste carne de cocos de la tara.

Somleac, La Multi Ani, pt Alex! Si multa sanatate pt toti!!!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 15+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alina eu am avut mare noroc cu nasii lui. m au ajutat fff mult, l au tinut pe L cat am fost noi cu amenajarea casei. apoi a venit buni si tot la 2-3 zile merge cate 1-2 zile la buni. iti poate prinde atat de bine 1 zi de relaxare, de incarcare a bateriilor!!

Mergi la inceput