Nasterea la spitalul Malaxa - Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

ah si daca se duce "buhul" ca nu esti la primul copil , deja chiar esti lasata in pace ca cica deja ai experienta si stii ce sa faci...

mami deSerban Alexandru 15.07.2009 si Mara Ioana 15.03.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buburuza multumim mult!!!
Chiar aiurea sa ti-l arate abia a doua zi
Dincolo la judetean mi-au adus-o chiar daca eram la ATI.
In rest cu LP asta e, n-o fi foc ptr o zi, ma descurc dupaia.

Multumiri inca o data!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 4 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anushka_24 spune:

Buna mamicilor. Eu trebuie sa nasc in iulie la Malaxa..din cate am citit de la voi maternitatea e destul de ok, dar de preturi nu prea zice nimeni nimic...eu ziceam ca voi da in jur de 8 milioane, cred ca e de ajuns, pt ca va mai fi si anestezista si asistentele si neonatologul si pretul total tot va creste.
In privinta bebelusului, daca nasti normal ti l aduce in salon chiar dupa nastere sau te lasa sa iti mai revii din anestezie si din socul de placere cum ca ai devenit mamica?
Abia astept sa se apropie luna iulie sa imi vad scumpa fetita..
Va astept cu pareri mai proaspete..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui anushka_24

Buna mamicilor. Eu trebuie sa nasc in iulie la Malaxa..din cate am citit de la voi maternitatea e destul de ok, dar de preturi nu prea zice nimeni nimic...eu ziceam ca voi da in jur de 8 milioane, cred ca e de ajuns, pt ca va mai fi si anestezista si asistentele si neonatologul si pretul total tot va creste.
In privinta bebelusului, daca nasti normal ti l aduce in salon chiar dupa nastere sau te lasa sa iti mai revii din anestezie si din socul de placere cum ca ai devenit mamica?
Abia astept sa se apropie luna iulie sa imi vad scumpa fetita..
Va astept cu pareri mai proaspete..


Te rog frumos imi poti spune cu cine nasti?

A nascut cineva la acest spital cu dr Parpalici?

Multumesc!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 3 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anushka_24 spune:

Ylari, eu voi naste cu dr. Sai Claudia.E un medic foarte bun si il recomand tuturor. Stie sa vbeasca cu pacientii si chiar ii asculta, asta fara sa astepte atentii speciale, desi i le dai ca esti multumita. Din pacate nu am auzit de dr pomenit de tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui anushka_24

Ylari, eu voi naste cu dr. Sai Claudia.E un medic foarte bun si il recomand tuturor. Stie sa vbeasca cu pacientii si chiar ii asculta, asta fara sa astepte atentii speciale, desi i le dai ca esti multumita. Din pacate nu am auzit de dr pomenit de tine...


Mersi. Nastere usoara!
Eu ar fi trebuit sa nasc acolo peste o sapt jumate iar luni mi-a zis ca nu mai pot naste cu ea ca nu o mai primeste managerul spitalului ca nu are contract cu ei si ca o sa isi faca contract dar pana pe 13 iunie nu poate sa se ocupe de acest lucru ptr ca are un examen. In fine am sa nasc la privat, sper sa fie bine dar am fost foarte dezamagita de ea, nu ma asteptam la asa ceva, sunt pacienta ei de 7-8 ani, mi-a urmarit prima sarcina si am nascut cu ea fetita, la spit judetean ilfov unde lucra atunci, acum mi-a urmarit sarcina asta si acum sa mi se intample asta... Am fost socata.
Eu una sunt doar curioasa daca a nascut cineva cu ea la Malaxa sau ea doar urmareste sarcinile si la final te expediaza la alti colegi. Tare curioasa. Pentru ca am tot cautat si nu am gasit nimic pe net, toate mamicile despre care am gasit ca au nascut cu ea au facut-o la spit jud ilfov. De aia intrebam. Nu imi foloseste la nimic e adevarat, dar as vrea doar sa stiu.
Pupici

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 3 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cccarmen spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Citat:
citat din mesajul lui anushka_24

Ylari, eu voi naste cu dr. Sai Claudia.E un medic foarte bun si il recomand tuturor. Stie sa vbeasca cu pacientii si chiar ii asculta, asta fara sa astepte atentii speciale, desi i le dai ca esti multumita. Din pacate nu am auzit de dr pomenit de tine...


Mersi. Nastere usoara!
Eu ar fi trebuit sa nasc acolo peste o sapt jumate iar luni mi-a zis ca nu mai pot naste cu ea ca nu o mai primeste managerul spitalului ca nu are contract cu ei si ca o sa isi faca contract dar pana pe 13 iunie nu poate sa se ocupe de acest lucru ptr ca are un examen. In fine am sa nasc la privat, sper sa fie bine dar am fost foarte dezamagita de ea, nu ma asteptam la asa ceva, sunt pacienta ei de 7-8 ani, mi-a urmarit prima sarcina si am nascut cu ea fetita, la spit judetean ilfov unde lucra atunci, acum mi-a urmarit sarcina asta si acum sa mi se intample asta... Am fost socata.
Eu una sunt doar curioasa daca a nascut cineva cu ea la Malaxa sau ea doar urmareste sarcinile si la final te expediaza la alti colegi. Tare curioasa. Pentru ca am tot cautat si nu am gasit nimic pe net, toate mamicile despre care am gasit ca au nascut cu ea au facut-o la spit jud ilfov. De aia intrebam. Nu imi foloseste la nimic e adevarat, dar as vrea doar sa stiu.
Pupici

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 3 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anushka_24 spune:

Imi pare rau sa aud asta, si cred ca te-ai simtit tare dezamagita atunci..Mi se pare lipsa de respect in primul rand din partea dr sa te lase balta cu o saptamana inainte sa nasti..Dar avem noroc ca sunt o multime de dr in bucuresti si avem de unde alege, din auzite, sau dupa noroc.
Parerea mea este sa nu mai privesti in urma incercand sa cauti raspunsul, ci sa iti cauti alt medic care sa te urmareasca, chiar si dupa ce nasti la privat.
Uite, cand voi naste eu la Malaxa voi intreba asistentele pe acolo sau chiar pe mamici de dr asta..dar mai e pana in iulie..
Si eu eram atat de curioasa de cum e acolo la Malaxa, te asteptam cu vesti despre asistente, saloane, preturi ... Oricum, iti doresc multa bafta si sa nu fii suparata din cauza asta, mai important e copilul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui anushka_24

Imi pare rau sa aud asta, si cred ca te-ai simtit tare dezamagita atunci..Mi se pare lipsa de respect in primul rand din partea dr sa te lase balta cu o saptamana inainte sa nasti..Dar avem noroc ca sunt o multime de dr in bucuresti si avem de unde alege, din auzite, sau dupa noroc.
Parerea mea este sa nu mai privesti in urma incercand sa cauti raspunsul, ci sa iti cauti alt medic care sa te urmareasca, chiar si dupa ce nasti la privat.
Uite, cand voi naste eu la Malaxa voi intreba asistentele pe acolo sau chiar pe mamici de dr asta..dar mai e pana in iulie..
Si eu eram atat de curioasa de cum e acolo la Malaxa, te asteptam cu vesti despre asistente, saloane, preturi ... Oricum, iti doresc multa bafta si sa nu fii suparata din cauza asta, mai important e copilul..


Merci mult, esti tare draguta.
Ai mare dreptate si stiu si eu ca nu imi foloseste la nimic acum.
E greu sa caut pe altcineva (desi acum ptr nastere am gasit si sunt hotarata, am inteles ca e un dr bun cel la care m-am oprit acum) eram foarte obisnuita cu ea si aveam incredere in ea, ceea ce nu prea am acum ptr ca m-a dezamagit. Si as fi vrut doar sa stiu daca asa este, cum mi-a spus, ca a ramas fara contract taman acum sau daca de la bun inceput stia ca nu voi naste acolo. Nu vreau sa o acuz de nimic, doar am eu un cui in cap.

Eh, noi sa fim sanatoase si bebelusii nostri la fel.

Nastere usoara iti doresc si multa multa bafta, ca eu, uite n-am avut... sau poate am avut, cine stie...

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si AMR 3 +
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauraf89 spune:

A nascut cineva cu dr. Isopescu? Stiti ce preturi practica? Am o cunostinta care o sa nasca curand acolo, cel ami probabil prin cezariana, si vrem sa stim cu cat sa ne pregatim!
Va multumesc din suflet nastere usoara si bebei sanatosi si papaciosi

6+

Iti multumesc tie Doamne, Sf Efrem cel Nou, Sf Nectarie si Maicii Domnului pentru aceasta binecuvantare!

Mergi la inceput