Nasterea la spitalul Malaxa - Bucuresti

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

Suntem bine Anda,e un pic mai greu la inceput,dar trecem noi si peste aceasta etapa!nasterea a fost ok,nu e chiar asa horror cum auzisem si citisem pe forumuri,bine cred ca depinde de organismul fiecarei persoane cat de repede se recupereaza,Dr a fost "sa zicem" ok cu unele scapari,dar nu mai conteaza.am zis ca innebunesc in spital cele 3 zile cat am fost internata,cat despre personal nu mi s-au parut chiar asa amabil,bine mai sunt si exceptii! pt tine si pitica ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catavali spune:

Si eu tot cu euromedic recoltez celule stem , iti multumesc pt raspuns ! numai ca ma tem ca nu vrea sa mai iasa am 40 de sapt si tot nu da i un semn , am pierdut lichid de 2 ori nu in cantitate mare dar a fost ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catavali spune:

cat se da la o cezariana ? .. ca s.ar putea sa fie nevoie sa fac cezariana ... :(( ... si as vrea sa stiu cat se da :( ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anushka_24 spune:

Buna fetelor,
Va recomand sa faceti ecografia de sold la fetitele voastre.Noua ne a fost recomandata mai din timp si abia la 4 luni am facut o si elizuca mea are displazie de sold.trebuia sa stea imobilizata cateva luni cu hamul pavlik, asa ca va recomand si voua sa faceti aceasta ecografie sa nu descoperiti mai tarziu aceste probleme. In decembrie mai facem eco cardiaca si tranfontanelara. Nici eu n am stiut de ele, noroc cu dr bun pe care il am si la recomandarea ei am facut si acestea.
Pupici pt mamici si fetite..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

te pupam anuska si noi! Noua ne-a zis o vecina din bloc,lucreaza la o clinica particulara si noroc cu ea,stia,mai ales ca are si ea o fetita careia i s-a gasit datorita eco cardiace o mica problema la inima care s-a rezolvat intre timp! Am mers si noi si i-am facut la cap si sold si vom mai merge la control iarasi,dar totul era bine! Sanatate multa pentru mamici,burtici si bebici :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

Anda unde ai facut ecografiile?te-au costat ceva?daca da,cat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

buna Gabita,la medicover pediatrie le-am facut,am platit pana in 400 de lei pt ambele care de faptsunt trei ca la sold face la amandoua...pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitzza_86 spune:

Mersi Anda,pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns curea spune:

Salutare mamici,
Urmaresc cu mare atentie acest forum. As vrea sa intreb pe mamicile care au nascut normal deja. Cand v-ati prezentat la camera de garda vi s-a facut ecografie ? Eu dupa prima nastere am nascut normal cu dubla circulara si as dori sa stiu daca vi s-a facut ecografie la internare ? Vi s-au facut si alte analize la internare genul : secretie vaginala ?
Cele care au nascut natural au venit cu trusa de epidurala de acasa si cu anestezicul ?
Eu am dpn=ul 25.05 sper sa nu fie f cald ca anul trecut , cum au scris mamicile la inceputul acestui forum sa stai cu usa deschisa la salon.
Din cele care au nascut deja cum sunt moasele? V-au ajutat? aistentele din sala de nasteri sunt ok?
Multumesc mamicilor care au postat deja experienta lor de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andabaragau spune:

Buna,Curea...eu am nascut natural la Malaxa,in sept 2012,personalul din sala a fost foarte ok,mi s-a facut eco inainte de nastere,fara alte analize,alea le faci pe perioada sarcinii,inainte cu cteva sapt de nastere din ce tin eu minte. De epidurala nu stiu sa iti zic decat ca se cumpara de catre pacienta si ca braun ar fi cea mai ok,ce mi-a zis mie dr,dar eu nu am vrut si oricum o cumparam degeaba ca eu am ajuns la spital cu dil;atatie completa, iar aia se face la maxim 4 dilatatie parca:)...

Mergi la inceput