Aradence DC (169)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ADA faain de tine! Io mai am pana o citi Diana asa.Deocamdata pana ajunge la capatul unei fraze ... uita cred despre ce era vorba in ea Si Diana isi mai alege povesti lungi,dar si daca-s mai scurte trebuie sa le citesc mai multe ,tot acolo ajung.



MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Neata


Cat suspans

Moni, pai in clasa intai fac asa: mate, lb romana (abecedar), cunoasterea mediului, engleza, educatie fizica, educatie plastica, muzica, abilitati practice, religie si cam atat.
Si noi am primit cartile de la scoala, in schimb am dat bani pentru caietele speciale de mate si romana si separat pentru cartea de engleza si cartea de religie. In rest, ne-a dat domnul invatator o lista cu necesarul pentru clasa intai si le-am cumparat fiecare de unde am vrut.
Sa va pregatiti cu multaaaaaa rabdare ca e destul de dificila clasa intai. E greu pentru ei sa se adapteze, e greu sa reusesti sa-i ti pe scaun 15 minute ca sa-si faca temele si plus de asta mie una mi se pare ca programa pentru clasa intai e destul de aglomerata in comparatie cu ceea ce faceam noi. Jur ca au fost momente cand am sunat intreaga familie sa ne ajute la teme


La multi ani, Alexandra!
Diana, sa va traiasca si sa fie sanatoasa!




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinacsa spune:

La multi ani, Ioana! Ioana, multumim pt tratatie.
La multi ani, Alexandra!
Moni, asa e cum au zis fetele. manuale primesc, dar cumparam extra culegeri si caiete speciale...
Alina, Alexandra poarta ochelarii aproape tot timpul...

https://plus.google.com/u/0/photos/110126417854034238414/albums/5714140239298717569

Cristina si gemenele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

La multi ani Alexandra!!!!! Sa cresti mare ca frumoasa si cuminte esti deja.

Moni nu cumpara nimic inainte. Asteapta sa vezi ce pretentii are doamna.

La noi la scoala ( Lic arta) incep inscrierile de miercuri.
Miercuri ma duc sa-l inscriu ca am luat cererea si vreau sa ma scap de acte.

Alina, Ade e cea mai tare din parcare.


Alina nu era nici un secret, acu muuulte zile o intrebasem eu pe Ada
de ce nu mai zice nimic, ca doar n-o fi picat de pe planeta.

Na sa va dau si

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Salutare,dau o cafea ca vad ca nu-i nimeni sa dea pe ziua de azi.
Gata am inscris-o pe Diana si numai bine am luat-o cu mine,a cunsoscut-o si ea pe viitoarea invatatoare, care ne-a aratat si clasa in care va invata.
Mersi mult de info,deci sunt manuale si la religie? Nu stiam.Si desen nu se face,sau intra la educatie plastica?
M-am distrat ca la pregatitoare scria de materia "comunicare si tehnologia informatiei" care consta in ... jucat la PC, utilizat aparate de fotografiat/filmat si ... ceva cu iphone,ipad ... ioai ca Diana intra in clasa intai fiind habarnista la ipad/phone (ca si ma-sa dealtfel ) La clasa intai n-am vazut asa ceva in programa ...

Ce sa va mai zic ca Diana mea e de ieri fara voce si maine are serbare,nu clasica cum aveau de obicei,ci una intitulata "prezentare interdisciplinara" sau asa cumva suna,cred ca ii vor intreba diverse si ei trebuie sa raspunda (asa ca de pregatitoare ).Si Diana nu stiu cum isi revine pana maine dupa-amiaza
Ne-a zis sa ii imbracam "de gala" ce sa zic ca nici n-am decat o rochita mai subtire mai "de gala",dar ei i-a intrat in cap ca vrea sa o imbrac cu rochie lunga - are primita de la Ada o rochita ca alea de mireasa mica,doar ca e roz.In partea de sus are corset cu bretele ,dar ii dau o bluza alba sau roz pe dedesupt si ar merge.O fi ok oare? N-o fi caraghioasa? Ca nici nu vor dansa,nici poezii sau scenete n-au ... daca e gen lectie mi se pare cam aiurea sa o imbrac in printesa (ca sa nu mai zic ca va fi o "printesa" ragusito-muta ) Parca mi-ar fi placut un sarafan elegant din catifea,dar te pui cu ea? Mai ales ca a mai fost la gradi cu cele pe care le are genul ala ... Na atata bai sa fie,important e sa mai recupereze din voce!

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Salutare!
Am deschis subiect nou AICI.
Va invit sa fiti tot asa vorbarete!!!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput