Aradence DC (169)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Ioana, multumim pentru tratatie.

Gabi, Ioana a fost la balet? Te-am sunat inainte de ora 4...
Eu n-am dus-o pe Ade ca a adormit pe la 3 si ceva si n-am mai trezit-o. N-a fost la gradi azi ca au avut cerc pedagogic.

Azi e si ziua Alexandrei de Diana11, acum m-am uitat in lista...
La multi ani Alexandra!
Diana, sa va traiasca domnisoara si sa va bucurati de ea!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

LA MULTI ANI ALEXANDRA!


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Moni, ce fain pictura ai la avatar! Diana a desenat?
Tot am uitat sa-ti zic...


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA mersi,da e o pictura facuta la cursul de desen de la palat,cica e "Primavara", de-aia o pusei ... pana imi vine o idee mai inspirata


V-ati inscris copiii pe la scoli? Am auzit ca azi era blocat sistemul.

Mai ziceti-mi si mie ce materii se fac in clasa intai si cum e cu manualele: se primesc gratuit? Trebuie cumparate? Parca stiam ceva ca-s mai multe manuale "alternative" acum ... pe ce criterii se aleg?


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Moni, noi n-am cumparat manuale, le-a primit gratuit. Am mai cumparat ceva caiete speciale, culegeri..., am dat banii de fapt si d-na le-a cumparat.
N-am inscris-o azi pe Ade, poate maine sau zilele urmatoare.
Edit: Acum am vazut ca intrebai de materii...io nu mai tin minte, il intreb pe Dragos cand vine de-afara. Pai mate si abecedar sigur , cunoasterea mediului parca...


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

La multi ani Ioana.
Alina mi-am uitat telefonul acasa. De fapt l-am pus intr-o poseta inainte sa plec, dar nu in cea cu care am plecat de acasa. Am avut cateva apeluri ratate, de la tine nu am vazut apel, sau mai sunt de pe un numar nou? Am avut un apel necunoscut. Am fost la balet azi.
M-a distrat Calin, ca mi-a zis azi ca a fost cu Ade la gradi si cand a ajuns acolo i-a zis Adelina ca ea a stiut ca nu se tine, dar nu a vrut sa ii spuna.
Ada, esti pe planeta micului print?
Eu nu am inscris-o pe Ioana ca nu pot pana in 20 martie. Acum doar la scolile de circumscriptie se poate.
Moni tu ai inscris-o pe Diana?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GABI nu inca,maine am in plan sa merg si io.
ALINA mersi,am citit eu cate ceva in linkurile aparute prin presa spre dezbatere cele pentru clasa zero - dar sunt info si de clasa intai si a doua . Acolo apar o gramada de materii si voiam sa compar cu ce e in realitate acum .

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Moni si Tudor a primit cartile de la scoala, mai putin la engleza, unde am cumparat si carte si caiet special. Caietul e pentru cei care fac engleaza suplimentar la after school.In clasa I nu a trebuit sa ii cuparam nimic ca am dat 100 lei pentru rechizite. Doar penarul, stiloul si ghiozdanul l-am luat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GABI mersi de info.100 lei sunt pe an ? Ca atunci ar fi mai avantajos ca la gradi unde dadeam 150 lei pe an ,plus inca 50 la inscriere/reinscriere cica "fondul gradinitei" ... pentru Tudor astia 50 i-am platit deja in iaunuarie,chit ca incepe gradi abia la toamna Ghiozdan a primit de la nasa in ianuarie de ziua ei,asa ca e asigurata.
Si la ei e optional engleza,dar cred ca normal,nu la after (nici nu stiu daca au aici,ca nu ma intere),mi-a zis doar ca nu se plateste.Probabil o sa platim cartea, dar cu astea-s obisnuita ca si la engleza de la palat a trebuit sa ii cumpar doua.
Dar mai bine sa nu mai zic de carti,ca as fi vrut azi sa le comand niste carti pe care nu le aveau ,ca erau pe net cu 25% reducere dar chiar si asa 4 bucati ieseau la aproape 100 lei si nici nu erau toate de pe "lista" ca mai aveam vreo 2-3 pe care vreau sa le iau Pana la urma am renuntat momentan ... dar tot trebuie sa le iau ceva de Paste si vreau musai si carti.
Ai mei sunt turbati dupa carti,Tudor la fel de mult ca si cum era si e Diana In ultima vreme stateau cumintei sa le citesc la amandoi - era o carte cu f. multe povestioare mai scurte deci bune si pentru Tudor,iar pentru Diana erau in premiera deci ii placeau si ei.Bine , evident ca Tudor mai tot ma intrerupea sa mai si turuie el,dar in general asculta.Na si totul s-a naruit pana cand a inceput Tudor sa apara cu preferinte si sa ma vedeti pe mine seara stand intre amandoi,fiecare cu cate o culegere de povesti in mana si insistand fiecare sa citesc DOAR CE VREA EL.Si plangand si zbierand alternativ cand aleg PRIMA povestea celuilalt ca la nebuni,ca astia ai mei nu se prea lasa niciunul.In final am reusit cumva sa o conving pe Diana sa accepte sa ii citesc intai lui o povestioara-doua din ce vrea el,pe urma citeam ce voia ea,iar ce voia el si toot asa Voi ati mai patit asa ceva cu ai vostrii?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

'Nasara!
La multi ani Ioana! Sa te intorci acasa la puii tai sanatoasa! Puuup!
Moni, exact la fel fac si Iulia cu Vlad. Diferenta e ca ei si aleg niste povesti luuungi ca mie imi cad ochii in gura pana le citesc. Acum am mare noroc ca si Iulia citeste aproape la fel de repede ca mine. :)
Gabi...nu stiu daca chiar pe aia... :)
Noapte buna!

Ada

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput