Aradence DC (169)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

FLAVIA da Bogdi ce are si cate dioptrii,ca nu mai tin minte?

Am citit ca astigmatismul de pana la 0,5 e fiziologic nu patologic (= mai mult de 1) si nici nu trebuie corectat ... da
O sa o pun eu de maine sa citeasca cu ei si imi dau repede seama daca ii pica bine sau ba .

Si eu am si astigmatism (f.slab),chiar scrie ca de multe ori insoteste miopia sau hipermetropia.Dar la mine nici nu mai se simte la ce miopie am.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Pai cica la masuratoarea computerului scria +1, ca am vazut, dar ochelarii is pentru +0.5.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui flavia ramona

Alina, da, am mai gasit florile , foarte frumoase .

Prima data le-a pus pe masina, dar batea vantul ca era curent.

Moni, de la Demian v-ati dus cu recomandarea la Optica Cristi?
Habar n-am ce poate fi cu mess-ul tau.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Alina, eu prima daa m-am dus cu recomandarea de la Demian la Optica Cristi, a doua oara i-am facut acolo la Rubio, dar eu cam tot atat am dat pe ambele perechi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ALINA da asa am facut Poate nu ne mai primeste data viitoare Asistenta ei sta la blocul de vis-a vis,e clienta de-a lui mami. Eu demuult tot la Optica Cristi sunt clienta si la lentile de contact ,la solutie pentru ele, la ochelari ,iar in ultimii ani si la control tot acolo am fost (dar e pe bani,cca 60 lei parca era consultatia? Nu mai tin minte exact).Mai demult mergeam la control la unul Babut in piata Spitalului,dar e mai comod aici aproape.De Demian asta n-am auzit pana n-ai zis tu,asa ca nici nu stiu cum e "cotata" ...

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"


Am dezinstalat messul,l-am reinstalat si continua sa apara fereastra aia ... "send message group friends" asa ceva reusesc sa citesc ca scrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Moni, dr Babut e ok, lucreaza la Laser, dar nu are contract cu Casa.
De asta ce sa zic, nu stiu nici eu exact cat e de "cotata", dar are multi pacienti, probabil si datorita faptului ca nu se plateste consultatia. Oricum e destul de cunoscuta, am inteles ca are si multi copii (pacienti).


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Fetelor, care are sa-mi imprumute o rochie lunga, eleganta, pentru weekend-ul viitor, de vineri pana duminica? Merg la conferinta nationala de vanzari si chiar n-as da acum cateva milioane sa-mi cumpar o rochie doar pentru o seara....

Mama Marei si a Dorei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Ceau,
Mie una imi pare tare ciudat faptul ca toti copilasii nostri, ma refer la cei ce au trecut prin cabinetul dr Demian, trebuie sa poarte ochelari si majoritatea +0.5.
Si eu m-am interesat de ochelari ptr Raul, acolo la Rubi si mi s-a parut exagerat de scumpi In primavara vine ceva firma la noi si fac ochelarii prin ei, mai ieftini si avantajos avand in vedere faptul ca pot sa-i platesc in rate.

Cris, rochia neaparat sa fie lunga?




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

CLAU acum am vazut ca la Diana doar la un ochi e 0,5 ,la celalalt de doar 0,25 Si mie mi s-a parut cam dubios,ca pana acum nu mi-a zis nimeni nici mie ca am -17 ,ci oleaca mai putin (pana-n -15) ... poate nu i-o fi ok reglat aparatul In alta ordine de idei am citit ca 28% dintre copiii intre 5 si 13 ani au astigmatism.

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Clau, pai e seara tematica....seara Oscarurilor, iar astea toate de la mine din agentie merg in rochii lungi. Acum si daca e peste genunchi eu zic ca e ok, doar sa fie eleganta.

Mama Marei si a Dorei


Mergi la inceput