Aradence DC (169)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Moni tu de ce nu mai scrii la noi?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Am vrut si eu s-o intreb.
Moniiiiii !!!!!!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Sa aveti o primavara minunata!!!



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Am mai pus 3 poze cu Ade (au facut la gradi de 1 martie) si cu florile, incepand de aici.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamoro

Citat:
citat din mesajul lui Somleac

Moni tu de ce nu mai scrii la noi?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Am vrut si eu s-o intreb.
Moniiiiii !!!!!!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze


Pai acum am ce sa citesc,la ce sa mai scriu?
Glumesc,dar n-aveam nimic interesant de zis pana acum.
Acum tocmai ma pregateam sa va scriu,ca am fost la oftalmologie.Diana e ok in privinta miopiei,a zis ca nu se vede nimic si ar trebui sa aiba un super ghinion sa apara ceva mai tarziu si ma mosteneasca - in sensul de miopie forte cum am eu.Ca si data trecuta se vede un pic de astigmatism,doar ca acum 0,5 cu plus - acum vreo doi ani era tot astigmatism dar cu minus.A zis ca e f. bine ca e cu plus,dar tot i-a dat niste ochelari sa ii poarte cand deseneaza,scrie (si citeste zic io, ca deja se mai ocupa si de-asa ceva cand si cand - 1-3 pagini cu scris mare din cartile ei) si sa o duc la control peste 6 luni (si tot din 6 in 6 luni in continuare ) Am aterizat dincoace la Optica Cristi si i-am luat cea mai ieftina rama (din plastic) cu 17 lei ,oricum au fost lentilele vreo 65 de lei Evident ca intai mi-a bagat sub nas unele cu 45 lei ca fiind cele mai ieftine,dar in final nu-stiu-cum aparura si mai ieftine ,asa ca insistati .Unde mai pui ca erau si usor roz ? Era plin de rame de copii la peste 100 lei bucata Daca aici erau atat ... bine ca nu m-am mai uitat cat costa dincolo ca lesinam Oricum o sa ii poarte doar acasa,ca nu ma mai incurc cu purtat la gradi.Poate uita de ei,ii pierde,rupe ... ca daca trebuie doar la scris/citit,nu e ca si cand ii poarta in permanenta (desi i-ar placea ei tare sa se dea mare pe-acolo ca are ochelari )

Si sa nu uit ,martisoare pentru toata lumeaaaa

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Alina am vazut pozele,foarte frumoasa si Adelina ,de Dragos la costum nu mai zic Super si cum canta la pian,unde a invatat? Ca parca el nu-i la liceul de muzica.
MIHA tu nu pui niciun film cu muzicienii tai? Ce super a fost la tine cu confectionatul martisoarelor Macar ceva poze?
DIANA rezolvasi cu flotantul ?


MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

O primavara frumoasa sa aveti!

Miha, foarte fain ca ati avut activitate in familie. Sunt convinsa ca au fost minunate.

Moni, noi avem 2 perechi de ochelari, una la gradi si una acasa, nu stiu daca v-am povestit ca nu ii mai gaseam si la un moment dat dupa 2 luni am mers inapoi la dr ca sa ii faca control, a zis ca ii trebuie in continuare asa ca am comandat altii si ... in ziua in care am ridicat a 2-a pereche (172 lei au costat ) i-am gasit pe ceilalti .

Aveti careva ceva reteta de mancare chinezeasca buna, incercata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Moni, unde ai fost la oftalmolog, tot la Demian?
Bine ca nu-i miopie.
Pai daca ii poarta cand scrie si deseneaza poate sa-i tina si cand se uita la TV, parerea mea.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Flavia, ai gasit florile langa masina? (sau au disparut)

Moni, Dragos nu-i la Liceul de Arta, dar face ore acolo cu o d-na prof. o data pe saptamana.

Diana11, e musai sa faceti flotant? Nu puteti rezolva cumva pana la urma?


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Alina, da, am mai gasit florile , foarte frumoase .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinamoro

Moni, unde ai fost la oftalmolog, tot la Demian?
Bine ca nu-i miopie.
Pai daca ii poarta cand scrie si deseneaza poate sa-i tina si cand se uita la TV, parerea mea.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

ALINA da la ea am fost (inclusiv eu si maica-mea pe care o ustura ochii). A zis special ca numai la desenat / scris,dealtfel la tabelul ala a vazut pana la ultimul rand de jos Io dupa mine nici pe astia nu ii luam ... 0,5 e neglijabil ,in plus desi a intrebat-o de n ori cum vede mai bine cu lentile sau fara ... cam ezita,nu prea simtea diferenta.Sa va zic ca io am masurat la aparat -17 la stangul si -15 la dreptul? Iar la ochelari am -11/-9 .Lentilele de contact le aveam -10/-8,5 ,dar ultima oara mi-a dat -10 la ambele.Acum a tot probat asta p-aci si a zis ca ar fi ok sa iau la urmatoarea comanda -10,5 si -10 ... si parea deazmagita ca n-am facut comanda acolo de la nu stiu ce firma .eu port de 17 ani tot Ciba Vision,nu ma mai incurc cu altele.
Lui mami i-a zis sa isi cumpere lacrimi artificiale,ceva picaturi pentru ochii uscati.Am intrebat la Optica Cristi si alea ne-a intrebat ca de care,ca-s de mai multe feluri,ca trebuia sa ii recomande oftalmoloaga de care
Mai nu stiti cumva ce se intampla cu messul meu? Din 5 in 5 minute cca,apare brusc o fereastra si se si inchide instant,abia am apucat sa vad ca e ceva cu "grup de prieteni",parca ... apare cam atunci cand trimit un mesaj/deschid o fereastra pe DC de exemplu,sau pe alte site-uri.Nu stiu daca are legatura ... m-am si gandtit sa nu fie virusi,dar la scanare nu iese si n-am primit reclamarii cum ca as trimite automat prin mess ...

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput