Mamici din Grecia (13)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Ana scuze, am postat raspuns, dar nu mi-a aparut..:d Noi facem aici pastele si plecam Luni la 4 dim. spre Grecia. Pupici duuulci la toata lumea, si un PASTE FERICIT!!!! Kali Anastasi na exete!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Hristos a inviat si multumesc tuturora care mi au lasta mesaje!
Banuiesc ca era de bine caci nu am vazut continutul...la mine MESSUL azi a explodat...ma deconecteaza imediat ce ma bag pe el:(
!
Sorry pt dezagrementul acesta!
Pupici la burtici,mamici consacrate sau viitoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Se tinea sa mai intru si eu....Hristos a inviat!
Adevarul e ca am intrat de Inviere si scrisesem un scurt msg da vad ca nu-i ...
Noi am petrecut acasica si a doua zi in vizita,normal nimic supercalifragilistic :D...da nici nu eram de altceva...ma mandream ca mi-au trecut greturile?!welll...nope...they're here .Am intrat in a 4-a luna...14 sapt maine mergem la doctor sa vad ce-mi face pana la urma....am o curiozitate nu zic...pt ca citisem ca translucenta nucala ca sa fie valabila se face pana in sapt 14 iar eu conform ultimei masuratori o sa fiu la sf sapt 14 maine....da o stii el doctorul...si ma lamuresc si eu si va zic...si poate poate dc vrea si bb aflam si ce e :D dc nu luna viit...nu-i bai.
Am inceput sa strangem in camera care va fi a bbului patut/baita si muulte altele arata a depozit...cred ca v-am zis ca majoritatea lucrurilor o sa ni le dea cumnata mea...are un copil de 7 si unul de 2 si ceva si ne pica toate la tanc...mai ales pe criza asta:D .Cum ziceam parca parca se vede si un pic de butica...asa stil balonata arat:)
Theo oricand aveti drum sigur ca vreau sa ne vedem...si mie-mi place mult parcutul...cu pestisori si broaste testoase :)
Ahhh v-am zis ca am primit cozonaci din Ro?hihi si cat mi-i doream ca mi-e lene sa framant :D...si zilele astea vine si de la ai mei cos cu alte bunatati...bine ca mai mult ma bucur sa le vad ca nu ma rup cu mancatul inca..aaa si am descoperit ca si tsoale am colanti,bluze care se muleaza ...asa super pe burtica ...si mai spre vara rochite...eu inca n-am cumparat nimic...ah nu mint mi-am luat un sutien mai comod ti sport..atatica...
V-am zis c-am pus ardei,castravete si rosie :D?sper sa-mi faca si roade:)
Carmaw ce draguts cu cleiul:))) si da eu eram una dintre cele ce-ti trimisesera pe mess :)
Puuup mandrele si hai come back!!

14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

un pupic baietelullui calator atomic si mamicii sale pe care mi a facut placere sa o cunosc.
Numai bine si voua dragele mele de aici dintr un Bucuresti mohorit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Hristos a inviat!

Sper ca a-ti petrecut cu toate in liniste si pace Pastele, acum ne reintoarcem oricum la cele obisnuite incet incet si noi.
Nici noi nu am plecat nicaieri si bine am facut pentru ca asa cum zisese MoRoK intr-un mesaj dinainte de Paste aici chiar in fiecare zi in saptamana mare a picurat si primele zile din saptamana asta.Doar in ziua Invierii efectiv la noi cel putin a fost soare, asta a fost super pentru ca am petrecut in Nikiti la o familie de prieteni si am putut face afara carnea altfel ar fi fost greu (imposibil de fapt cred) la cat de multe persoane ne-am strans .
Au stat toti in tricouri prin curte asa de frumos a fost insa de a doua zi iar a plouat. Azi noapte am avut caloriferele functionale, chiar vorbeam ieri cu sotul cat timp oare mai consumam petrol si anul asta...
CArmen, sanatate multa si sa mearga toate analizele struna iti doresc. Cat despre preturi ce sa zic, macar sa fie in acord cu calitatea oferita.Aproape 1000 de euro nu e putin.
Morok, la mine s-a vazut mult mai devreme ce e bebele (pe la 11 saptamani tin minte ca mi-am facut prima echo la Nikola si am priceput deja) deci sigur o sa afli astazi.
Anouk oare a plecat spre tara? Si daca da si daca nu, distractie placuta acolo .
Cate un gand bun fiecareia trimit si eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Iar am tot zis sa scriu si recunosc am tot zis maine :)
Am fost la medic mi-a facut translucenta nucala a iesit f bine si mi-a zis doctorul ca nu trebuie sa mai fac alt test nici dublu nici triplu sunt ok...defapt asa auzisem oricum ca face se bazeaza pe rezultatul translucentei si doar dc aceasta nu iese bine da alte analize.
Am vazut ce e bb si se pare ,cu marja de siguranta bineinteles...pana luna viitoare,ca e baietel :) maaamaaa se misca non-stop cand era in sus cand in jos cand intr-o parte misca manute picioruse :)hehe inca nu ne vine sa credem si chiar dc ne zice luna viit ca e fetita nu-i nimic noi oricum nu avem preferinte...sanatos/oasa sa fie :)
Aaaa din cate vad la odisee troneaza carucioarele albastre:)...o fi luna de vina:)
Daaa in rest citesc despre sarcina,nastere,bb evident ca am o mie de nedumeriri si temeri da na...cred ca toate mai ales la primul copil asa suntem...si s-au descurcat toate mamicile cu brio nu?!Mananc normal lapte,iaurt,branza halesc zilnic iar in rest n-am asa preferinte...tre sa ajung la dentist cu un dinte ...m-am dus la check-up si mi l-a vazut nea dintsarul.Ah...de asemenea mi-a zis dc meu ca pot sa ma vopsesc...fetelor juma din par e alb arat ca o babutsa:D...cu korres o sa ma vopsesc.
Dap dp cum vedeti eu doar de sarcina stiu sa vbesc:D
Carmaw te-ai intalnit cu Anouk ?bravo fetelor tare ma bucur!!
Carmaw cum merge in Ro ce-ai mai facut?sanatate,chiriasi?
Anouk sper sa fie super vacanta in Ro!
Mamica11 inca se tine de ploi pe la noi da cate o rafala zilnic:)...da parca usor usor...se face...vara:) cred ca d-aia intram si mai raruts!
Puuup toate mandrele!

14

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Morokule aici am rezolvat cu chiriasii ...au plecat ramin dupa ei eu ca sa platesc ,sa renovez!
Acum azi ma duc la orl si apoi trebuie sa gassc o clinica privata care sa ma adoarma cind fac endoscopie caci nu pot inghiti matul ala!
La orl tot asa vreau operatie polipi cu anestezie generala ca pe mine serviciile medicale romanesti m au traumatizat!
In rest in Bucuresti este ff frumos totul in floare!
Timpul ma preseaza enorm caci aici totul se poate face numai cu multa alergatura!
Fetele va pup,Oana succes.
Mamica pupici!
Anna sejour placut in buc!
Toate bune pt fiecare!
Morokutzule...felicitari pt' fecioras':)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anouk3 spune:

Ce vesti bune, MIha!!! Eu tot mama de fata te vad, da' daca o fi cu putza, sigur e la fel de bine primit. Oricum e inca devreme sa spuna sexul cu exactitate, dar luna viitoare vede ceva mai bine.
Mamica, Carmaw, Oana, Esthera.. va pup pe toate!!!
Noi suntem bine, Nicolas s-a comportat desavarsit, desi l-am plimbat prin o suta de case si paturi si tot pe drumuri am fost. A inceput sa rupa si ceva pe romaneste, doarme tare bine, mananca neasteptat de bine, iar eu imi reincarc constant bateriile. Bine-nteles ca ni se duce tare lipsa acasa, desi ne vedem in fiecare zi pe skype. Plange tata, plange bunica.. Asa as fi vrut sa fim cu totii aici.. Dar sa nu-l manii pe Dumnezeu, sunt tare bucuroasa si asa.
Va pup cu drag pe toate si mai intru cand apuc. (Nici nu-mi vine sa pierd minute pretioase cu ai mei stand la calculator).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Buna dimineata.
Anouk, o sedere cat mai placuta cu cei dragi in continuare. Ai vazut ce bine s-a adaptat micutul si iti era asa de teama de calatorie.Bravo lui. Cred ca ii face si bine putin aer de munte dupa atata aer de mare...
La calculator e normal sa nu stai acum doar nu mergi in fiecare zi usor in tara.Lasa ca ne povestesti cand te intorci .sa faci si poze in Brasov daca ai la tine vreun aparat, trebuie sa fie tare frumos acum acolo.
Carmen, iti doresc sa treci cu bine si cat mai repede peste interventiile medicale, mie mi-e groaza de spitalele romanesti, le-am "mancat pe paine" cu fetita si te inteleg foarte bine cand cauti clinici private.
Cu alergatura macar nu esti in Bucuresti , acolo sa vezi alergatura intre hartoagele la sector si apoi hartoagele la capitala sau la politia sectorului, la politia din Nicolae Iorga si la alte zeci de birouri imprastiate pe nu stiu ce stradute vechi si in lucru...Deci, la asta cred ca stai putin mai bine decat noi Si totul sub presiunea datei de intoarcere , normal..
Morok, felicitari. Baietel este cred . Eu am facut doar ecografie normala la 11 saptamani deci mult mai devreme si s-a vazut. Oricum, cand zice ca e baiat e greu sa fie fetita apoi, invers se intampla mai des
Bine ca e totul in regula si nu te mai alearga la alte analize, asta e de fapt important.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

[quote]citat din mesajul lui MoRo_K

Iar am tot zis sa scriu si recunosc am tot zis maine :)
Am fost la medic mi-a facut translucenta nucala a iesit f bine si mi-a zis doctorul ca nu trebuie sa mai fac alt test nici dublu nici triplu sunt ok...defapt asa auzisem oricum ca face se bazeaza pe rezultatul translucentei si doar dc aceasta nu iese bine da alte analize.
Am vazut ce e bb si se pare ,cu marja de siguranta bineinteles...pana luna viitoare,ca e baietel :) maaamaaa se misca non-stop cand era in sus cand in jos cand intr-o parte misca manute picioruse :)hehe inca nu ne vine sa credem si chiar dc ne zice luna viit ca e fetita nu-i nimic noi oricum nu avem preferinte...sanatos/oasa sa fie :)[quote]


Ce ma bucur pentru tine!!!! Iti urez sarcina usoara in continuare!!! Si Fanu era foate activa:P si acum e...atomica:)))) Ma uit la ea si-mi vine s-o mananc cu totul.Mie mi-a zis de la inceput ca va fi fata, fotbalista..:))) si chiar asa e!! Sa nu vada mingie ca si striga "dool":))) Mergea pe marginea patului si dadea cu piciorul in mingie.:D Va pupacim si pe tn si pe bebe

Mergi la inceput