FIV cu dr Dragos Albu 55

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

corry nici un plan in viitorul apropiat. deocamdata astept sa scap de durerea crancena de burta si ovare sa pot gandi limpede. eu la cm de regula nu am dureri, dar de 2 zile m-a cocosat.

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikado spune:

Qiao offf cuvintele sunt de prisos, te imbratisez

eu am facut vineri ET-ul, am transferat 2 embrioni unul de gradul I 9 celule si unul de gradul II rezultat in urma rescue icsi....deci ma pot baza doar pe unul si daca mai pun si muatatiile si endometrul mic si uterul unicorn deja cunosc deznodamantul. initial mi s-a propus sa-l inghet pe cel bun si sa mai fac o luna stimulare ...dar sincer n-am vrut. poate Dumnezeu are alte planuri cu mine dar nu de data asta...oricum m-am resemnat. mai am un singur pitic legat de punctia intarziata ...

va pup pe toate



papa bun
MTHFR mutatia C677T heterozigott, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote
www.fertilityfriend.com/home/mikado" target="_blank">grafic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

mikado,
am stat cu sufletul la gura... pai sa de bunul Dumnezeu sa fie cu lipici cel putin unul din cei doi mititei!
nu pleca si tu la drum cu inima indoita... fii o mamica closca increzatoare in ciuda tuturor piedicilor pe care ni le rezerva viata. tinem pumnii!


( 17 + )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

mikado trebuie sa fii ZEN acum mai mult decat oricand. starea psihica conteaza cel mai mult in perioada asta. si eu am avut endo micut si uite ca tot s-a agatat ceva de el. la mine prob e varsta, albu imi tot zice de fiecare data ca din cauza ei calitatea ovocitelor e slaba si de aceea nu evolueaza bine embrionii, asa ca nu te uita la rezultatul meu negativ. uita-te ca cu toate mutatiile, endo micut, varsta etc daca am gandit pozitiv, am avut o activitate aproape normala dupa ET, fara excese .. s-a putut !
nu te mai gandi la trecut, tinta ta e in viitor !
iti tin pumnii !!!!!!
Cotcodac
---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna1980 spune:

mikado,capul sus,trebuie sa reusesti...gandeste-te ca ai o mica viata in tine,lupta sa mearga mai departe,fii optimista....iti tinem pumnii pt reusita.
fetele toate





15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Fetelor stiti cumva daca maine dim o gasesc pe dr.U?Voi pleca ptr ET si nu stiu ce analize trebuie sa fac inainte!Qiao u esti mai recenta parca cu analizele!Orice informatie ref la ce trebuie sa fac inainte de et este binevenita!o seara placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeys spune:

Qiao
Mikado Doamne ajuta ca dupa atata stres sa iasa cu 2 sau de ce nu 4 ochisori
MBK dr U ar trebui sa fie maine acolo, multa bafta la ET.

O saptamana usoara fetelor!


LumiRicaMaria

MTHFR 667C hetero, PAI-urile hetero
FIV 1 reusit, sarcina oprita in evolutie, FET nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

MBK trebuie sa fie acolo, nu am auzit ca nu ar fi. la fundeni iti fac ei ce analize stiu. eu am cerut sa imi faca AntiFXa si homocisteina pt ca nu le facusem niciodata acolo.
multa bafta !

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MBK spune:

Citat:
citat din mesajul lui QiaoBing

MBK trebuie sa fie acolo, nu am auzit ca nu ar fi. la fundeni iti fac ei ce analize stiu. eu am cerut sa imi faca AntiFXa si homocisteina pt ca nu le facusem niciodata acolo.
multa bafta !

---------------------------------------------
MTHFR A1298C, PAI-1 675 4G, PAI-1 844G Heterozigote, TSH sub limita
sarcini obtinute natural 2000 - extrauterina cu pierdere de trompa, 2007 - chiuretaj terapeutic la recomandarea dr, 2010 - sarcina oprita in evolutie 6-7s, tratament cu Clexane 0,4 1/zi in s6
IA dubla mai 2011 MedLife - nereusita
FIV ianuarie 2012 MedLife - sarcina biochimica

Copiii vostri nu sunt copiii vostri. Ei sunt fii si fiicele dorului Vietii de ea insasi indragostita. Ei vin prin voi, dar nu din voi. Si, desi sunt cu voi, ei nu sunt ai vostri. Puteti sa le dati dragostea, nu insa si gandurile voastre, Fiindca ei au gandurile lor, Le puteti gazdui trupul dar nu si sufletul, Fiindca sufletele lor locuiesc in casa zilei de maine, pe care voi nici chiar in vis nu o puteti cunoaste. Putei nazui sa fiti ca ei, dar nu cautati sa ii faceti asemenea voua, Pentru ca viata nu merge inapoi, nici nu zaboveste in ziua de ieri" (Kahlil Gibran)




Ms mult!Maine voi merge pana la urma!azi imi voi lua adev de salriat, am inteles ca se cere!ms mult!bafta tuturor !sa ne vedem cu visul implinit!pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Fetelor ajutati-ma si pe mine cu un sfat :aseara am uitat sa iau mycroginonul si l-am luat azi la prima ora ...........diseara ar fi ultima pastila de microginon care trebuie sa o iau .........am facut bine ca am luat de dimineata pastila de aseara .......sa nu o mai iau diseara pe ultima ?

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Va urma FIV in februarie.

"In momentul in care un copil s-a nascut, s-a nascut si mama.Ea nu a existat inainte.Femeia existase , dar nu si mama. O mama este ceva absolut nou.”
Rajneesh

Mergi la inceput