Prietene la bine si la greu - 156

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

dymo

caramida lucitoarebda doamne a iasa soare

caramida rea da doamne sa stea

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)


Da da da, sa vina soarele sa ne mai incalzeasca putin. Sa se deblocheze drumurile, sa mearga trenurile etc etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui raluci_b

dymo

caramida lucitoarebda doamne a iasa soare

caramida rea da doamne sa stea

Raluca, mamica de doi baieti, Remus Andrei (8 nov '09) si Cezar Ioan (3 dec '11)


esti fenomenala cu caramida ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Raluci, cred ca trebuie sa invoci toate caramizile si mai multe zile la rand. Spor!

Tina, te inteleg, te imbratisez si imi pare rau ca nu-ti pot da sfaturi. Asa cum spuneau fetele toate am avut probleme de comunicare cu sotii si s-au rezolvat. Sper sa ai taria sa treci si peste acest moment.

Monis, felicitari pentru trecerea la chilotei. Oana a scapat usor de scutece. Inainte de a renunta la ele o informam ca von renunta la scutec si ca va trebui sa ceara la olita. Fiind vara am lasat-o fara scutec si trei saptamani tot facea pe ea si apoi imi spunea „mami pipi". a trecut si acum nu mai face nici noaptea pe ea.

Andre, multumesc.

Dymomo, curaj, in timp se rezolva toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

eu cant cat si iar cant

noi cantam asa cand eram mici de rasunau strazile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Multumesc de sustinere. Ma pregatesc de mers la stomatolog. trebuie sa imi scoata o masea de minte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Multumesc de sustinere. Ma pregatesc de mers la stomatolog. trebuie sa imi scoata o masea de minte...

mami fericit de Danut 28.10.2009


si eu ma "distrez "la stomato

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77

Multumesc de sustinere. Ma pregatesc de mers la stomatolog. trebuie sa imi scoata o masea de minte...

mami fericit de Danut 28.10.2009


si eu ma "distrez "la stomato


Mami fericita de Mihnea si de Tudor


ha ha, la 18:00 am si eu programare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

fetelor, multumesc! a mers foarte repede, dar cred ca am si prins momentul potrivit cumva. Intreb cand ati renuntat la scutecul de la somn si cum ati facut efectiv, ca ma gandesc ca daca astept sa ramana scutecul uscat, s-ar putea sa mai dureze infinit plus unu. Si ma intrebam daca ati incercat si inainte de a ramane scutecul uscat dupa somn. Ca poate si asta se invata cumva? Oricum, multumesc inca odata

Tina sper sa rezolvati orice e de rezolvat cat mai curand. Sper ca te gandesti inutil la cum e sa cresti un copil fara tata aproape

Ancutza&Ionela&dymomo spor la dintolog

si inca un extra pentru Dymomo, mama noastra eroina, care suporta prea mult din toate

Floricik ieri eram intr-un training, habar nu am ce mi-ai scris . Iarta-ma te rog, poate vorbim zilele urmatoare. Imi pare rau ca stai in frig si mai esti si fara Zburlita

Strumfy asteptam vestile bune despre Motata si sper ca presimtirile tale sunt la oi

Gabitza dar fara scutec ai incercat sa-i lasi?

Ali o sa vina si vremea lui Mihai

Andre&Lumni fac si eu echipa cu voi cu lasatul de fumat . Ideea e ca in 2011 m-am lasat de fumat aproape 6 luni si e foarte adevarat ca dupa 4-5 luni apare un prag foarte greu de trecut. Eu nu am reusit. M-am reapucat cand l-am dus pe Iulian la gradinita si au inceput crizele alea foarte nasoale
Acum o sa incerc sa am ceva sustinere cand voi simti ca slabeste vigilenta.

mai am de citit dar mai tarziu






Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

in seara asta am auzit-o pe Sabina numarand in engleza de la 1 la 10 fara greseala, nu-mi venea sa cred, am pus-o sa numere din nou...dupa three s-a incurcat si a spus "patru"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andrecluj


Licu Categoric nu as face-o pe timp de alaptare, in locul tau as merge pe disociat, e mai usor si mai sanatos.


Disociata pe 90 zile o tin deja, dar deja nu prea mai da randament....
[pufulete]

Mergi la inceput