Prietene la bine si la greu - 156

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Vroiam sa scriu abia maine dupa cemerg la eco...si vin si cu vesti...dar din lipsa de somn... m-am razgandit.
Tina sper sa rezolvati cat mai repede problemele.
Monis si noi am scapat prima data de pampersul de la pranz... am observat ca nu mai face... si cum pana la ora de nani de pranz umplea unul... in loc sa il schimb il dadeam jos... si gaseam patul uscat. De pampersul de noapte nu am scapat dici acum... pentru ca Andra inca cere lapte noaptea, sau ceai... am trecut la marimea 6 si abia face fata la o noapte intreaga. Ca sa scapam de cel de noapte intai tre sa scapam de lichide... si nu am nici cea mai mica idee ce sa mai incerc... asa ca daca aveti idei... ascult. Pt cel de pranz incearca sa observi daca uda pampersul sau nu... daca il uda... eu ti-as recomanda sa il pui la oala chiar daca nu cere inainte de a-l pune la nani...si sa ii spui ca nu are pampers si sa te anunte daca vrea la baie, daca nu... nu-i mai pune...
Am emotii pt maine... nu-mi dau seama daca s-a intors Motzata... si sunt curioasa si ce greutate are... ca am eu presimtire nasoala ...cum ca se grabeste sa ma vada...
Sanatate multa la puii bolnaviori... si pupici la toata lumea...

Mami fericita de strumfita si 35+ cu Motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutari tuturor.....

Tina, cu siguranta "problemele" se vor rezolva.... sunteti o familie frumosa si nu trebuie sa uitati ce v-a adus impreuna.

Dupa o perioada in care Eva facea cam totul la olita, la cererea ei si bonus putea sta in fundul gol pe ea si cate o ora doar sa nu ii pun pampers...a venit, cam de o saptamana, si reversul. Refuza olita dar ma anunta cand presteaza in pampers razand.Nu vrea nici la WC, il copiaza pe Dragos la kk. El face doar in pampers si atunci cand face kk se ciuceste si striga in gura mare "ca-ca ca-ca). Nu e chip nici macar sa il atingi in momentele astea de maxima concentrare....Asa ca de o saptamana si Eva face exact la fel si rade in timpul asta. Pampersul de zi la Eva e mai mult uscat, Dragos il uda pt ca nu mai vrea sa adoarma la pranz fara un bibe cu lapte. Bea f mult lapte pe zi, fructe zero. Eva nu vrea fructe ca atare, doar suc de portocale (3-4 portocale pe zi) daca adaug alt fruct nu il mai bea
Pampersul de noapte e ud , se bea mult lapte la culcare si se mai bea dimineata devreme cam pe la 4.30-6.30.... dupa noroc (al meu )

Jucariile le imprastie amandoi mereu. Teoretic ele ar sta in niste cosulete, pe caprarii (masinute, cuburi, figurine, legume-fructe, vesela, etc) Primul lucru care se face cand incepe joaca este sa fie rasturnate toate cosuletele in mijlocul covorului, apoi se uita la mine, isi duc mainile la cap si "aoeu!" si rad de se prapadesc. Totusi sunt cooperanti la strans.

M-ar interesa pe mine crocsii respectivi, noi purtam in general 23 dar ne mai sunt buni si 22.Eva are piciorul mai lat si la ea nu merge fara proba, Dragos e ok ca latime. Poti sa-mi masori lungimea interna pt a fi sigura ca-s ok?

Revin....sper

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare fete.

Vreau sa o imbratisez tare tare pe Tina Asa cum spui si tu, cheia e comunicarea. Poate resusesti sa afli ce-l deranjeaza.

Monis, felicitari pt operatiunea olita. Daca vezi ca are scutecul uscat dupa somnul de pranz, nu-l mai pune. Inainte de nani, il pui sa faca pipi la olita. Noaptea...e mai greu Sunt copii care si la 4 ani fac noaptea in pampers. Cu Ema procedez asa: inainte de somnul de noapte, o pun sa faca pipi, apoi daca toata noaptea doarme f bine si are somn profund face pe ea, daca se mai foieste, sau dupa de bea laptele cere singura sa faca pipi. Sta cu ochii inchisi pe olita si motaie. Deci sunt nopti in care fie umple pampersul, fie face un pipi pe ea si unul la olita sau de 2 ori(chiar 3) pipi numai la olita.

Strumfy ce repede trece timpul. Bafta maine la dr.

Stanucel tare faza cu ochelarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monis felicitari pentru olita!!! Bravo Iulian!!!
Tina sper ca in cel mai scurt timp sa ne spui ca s-au rezolvat problemele si intre voi e totul ok.
Eu incer sa ies din butoi dar se pare ca e imposibil. Danut e bine, facem in continuare terapie si am inceput si un usor tratament medicamentos de stimulare. Dupa o saptamana parca e mai bine cu comunicarea(aseara a cerul "ate"- adica lapte) in schimb e ff agitat si cu greu reusim sa il adormim asa ca suntem cu nervii in pioneze si eu si sotzul. Nici la 1 noaptea nu vrea sa doarma decat fortat.
Cu soacra e prapad, zeci de telefoane zilnic, mii de mofturi si dupa ultimul computer tomograf se pare ca tumora initiala si ganglionii s-au resorbit ff bine dupa chimioterapie si radioterapie dar a aparut o noua tumora in celalalt plaman si plange non stop(mai bine zis urla) si ne ucide pe toti... Sincer nu stiu la ce sa ne asteptam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Am uitat sa le felicit pe Andre si Lumi. Bravo!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

caramida lucitoare da Doamne sa iasa soare



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna ziua de la Cluj!

Vad ca ati adus in discutia problema cu olita. Cred ca noi o sa fim ultimii care o sa vrem sa facem la olita. Refuza categoric olita in momentul cand il dezbrac sa il pun pe olita incepe si plange, daca e imbracat se pune pe olita ca si cum ar sta pe fotoliu sau ne jucam cu ea. Cateva zile mi-a spus mama kk si se punea pe olita asa imbracat si facea kk de cand l-am dezbracat sa il pun pe olita nici nu imi mai zice cand face kk si nici nu se aseaza pe olita.

Tina si o sa se rezolve pana la urma neintelegerile dintre voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Ciau, fetele, pe repede inainte pentru Lumi si Pirelia , dieta se numeste Max Planck, gasiti pe net retetele pentru fiecare zi. Nu stiu daca sa v-o recomand sau nu, mi se pare putin periculoasa (din cicite pe net), eu personal am scapat de 6 kile in 10 zile, mai am de facut 4 zile, mi-a trecut somnul ala care ma termina psihic, ma simt plina de energie, dar nu as continua-o mai mult de 2 saptamani, pentru ca daca mai vad un gratar in fata ochilor urlu. Licu Categoric nu as face-o pe timp de alaptare, in locul tau as merge pe disociat, e mai usor si mai sanatos. Ancutz Multumesc de intrebare, da, au venit pachetele in ianuarie (trimise in 2 noiembrie). Dar are fata mea haine si jucarii si avem amintiri de la Cluj. Tina Iti trimit o imbratisare puternica si calda, nu stiu sa-ti spun mai mult decat ti-au zis deja fetele. La noi personal functioneaza mofturile, cum ma vede cu mofturi cum sare si repara ce crede el ca a gresit. Vreau doar sa te sfatuiesc sa gandesti extrem de bine orice decizie, sunt copil de parinti divortati, sunt mandra ca mama a avut curaj pe vremurile alea, dar as muri de drag sa am un tata. Va pup mult pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Dymomo, multa putere iti dorim !

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

dymo

caramida lucitoarebda doamne a iasa soare

caramida rea da doamne sa stea

Mergi la inceput