Prietene la bine si la greu - 156

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

salut , ma tot chinui de cateva zile sa va mai scriu doua vorbe, dar greu tare cu timpul, ma bucur mult sa le vad pe Biara si pe Andre. Mi-a placut mult filmuletul "Mi-ar fi placut sa stiu" si m-am bucurat sa o vad pe "Coque" cu Mateiul mic si scump.

Andre chiara este o dragalasa, ce frumos danseaza ea cu tati...auzi, da' bagajul ala a mai ajuns? pup fetele

Lumi felicitari pentru ca ai puterea sa renunti la tigari, sper sa te tina cat mai mult spre definitiv

Smara sper ca in pozica aia mica de la profil sunt puiutii tai, ca tare dragalasi mai sunt si mi-a facut placere sa-i privesc iubindu-se. Sa-ti traiasca pisicuta si fratiorul ei

Floricik da' de ce e asa de frig la birou? nu va da caldura deloc?

Pirelia La multi ani sotului, sa-ti traiasca

Raluci ce face Renus? cum mai e la gradi? am vazut ca l-ai scos la sanius , si pe David de Dana l-am vazut facand ingerasi de zapada ... sper ca sunteti bine si voi, mamicile de baietei trasi la indigo (in pijamalute)

Ionela am votat povestea ta, oricum am vazut ca esti cu mult inaintea celorlalte povesti in ceea ce priveste voturile. Bafta!

Stephy multam de capitol nou, pupam trupa noastra preferata

Cory e tare funny Bubu tau si noi tot cam la fel suntem, seara intai cantam tot repertoriul si apoi ne culcam...are cantecele pe care le canta cu tati, cateva pe care le canta cu mine si cateva pe care le stie numai ea si noi nu le intelegem

RamoC lasa-l pe sef intr-ale lui, ca putin mai este si vei sta acasa cu Domi si in curand cu pispirica din burtica

oare Lidia ce mai face?

noi suntem mai bine, Sabina a trecut oarecum de criza , vorbeste din ce mai multe, nu neaparat mai bine , adica repeta toate cuvintele, dar le stalceste rau tare

am cateva filmulete pe telefon, sper sa reusesc sa le descarc.
va pup pe toate, fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ancutza_Bro

Smara sper ca in pozica aia mica de la profil sunt puiutii tai, ca tare dragalasi mai sunt si mi-a facut placere sa-i privesc iubindu-se. Sa-ti traiasca pisicuta si fratiorul ei





Ihi, ei sunt. Multumesc!



Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Seara buna,

In loc sa-mi fac prezentarea pentru miercuri, bat "berbunca"pe aici

Multumesc mult pentru voturi. Sincer ma simt prost. Eu am pus link pe forum catre blogul lui Rox cu scopul de a face cat mai cunoscut faptul ca exista posibilitatea de a alapta in timpul sarcinii si, ulterior in tandem. Nu ma asteptam si nu aveam in plan sa fiu votata. Ma gandesc serios ca, dat fiind faptul ca am pus link si aici si inca la 2 subiecte , sa cedez premiul, ca simt cumva ca "am trisat" si nu mi-a fost in intentie.
Multumesc mult pentru voturi si apreciez gestul vostru. Stiu ca prietenele se sprijita mereu, neconditionat
Simt nevoia sa precizez ca votul poate fi schimbat.

Va pup pe toate. Ma bucur ca am citit si prietene vechi pe care le banuiam ca ne-au uitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua mamici
Da ce se intampla ???? De ce nu mai scrie nimeni???

Na ca au avut dreptate meteorologii......dupa o noapte de ploaie, a dat-o in ninsoare

Noi ne-am luat (in sfarsit) creioane cerate si carticele, si suntem ffff ocupate, de ce ma feream de aia n-am scapat, deseneaza si peretii, da: "lepala tati".....pana o fi cazul sa zugravim mai stergem cu buretele
Pe carticele ai place sa coloreze cu mine, sa-i tin eu manutza, sa-i arat si sa rrepete dupa mine culorile, sa coloram incet in contur.......cred ca pana va merge la gradi va sti sa coloreze frumos

Eu , ma simt mai bine, ma mai apuca niste reprize dar cu dureri/intepaturi strict in stg si oricum , suportabile.


fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Hello, hello,

Pfff, cum sa ma supar pe voi???
DE cand am inceput munca nu apuc sa fac NIMIC. Seara adormim lati odata cu Matei si ne trezim buimaci intre 1 si 3 nopatea ca nu stim ce s-a intamplat.

Am de munca mult, sunt multe de recuperat, multe de invatat,sunt chestii pe care le fac cu placere si mi le doresc, am nevoie de o organizare interioara pe care nu reusesc sa o conciliez cu mine:)).
Mai nou stau mai mult pe FB dar nici acolo nu sunt foarte activa, mai dau like-uri si share-uri.
Aici va citesc seara si in weekend, stiu in mare parte ce se mai intampla, ar fi urat sa nominalizez din amintiri pentru ca am retinut lucruri interesante de la toata lumea.

Domunul Matei este absolut fabulos in tot ce face, vorbeste cam ca noi, absoarbe extraordinar, nu se mai joaca DELOC cu masinute,am descoperit jocurile DJECO (se gasesc la Boribon)si se joaca intr-una cu ele; nu se mai uita la CARS, mananca super bine siiii eram pe punctul de a face a 3a otita (II curge nasul de la Craciun fara nici un alt simptom, doar cu muci grosi albi si tone de flacoane de picaturi consumate). Am schimbat OrL-istul si desi m-am dus fara entuziasm stiind ca e a nspea persoana care imi recomanda operatia de polipi si antibiotic (are un pneumococ se pare) si am gasit o solutie care mi-a parut ok, acum o incercam si lui Matei ii face bine.
Acum face aerosol cu prospan dimineata si seara cu fluimicil si gentamicina in paralel cu colargol. Mi s-a parut ok recomandarea pentru ca s-a pliat pe cele spuse de mine si nu a sarit cu antibiotic sistemic ci doar cu antibioic local, la fel cum mi-a cerut antibiograma. Iar matei este super cooperant, isi pune singur pipa de nas si stam impreuna pana se termina solutia.
Pe scurt, am mai aflat si de un medicament natural care inlocuieste antitermicele, se numeste fevral si este antiifalamtor deopotriva, exclusiv din plante(nu cred sa fie foarte eficient cand febra e mare dar e o solutie ca antiinflamator, asta daca treceti de faptul ca bubuie de zahar).

In rest, nici nu stiu ce sa va scriu, imi doresc sa mai intru pe aici si sa raspund punctual macar cand si cand.


Filmuletul acela a fost facut in septembrie sau octombrie la o intalnire a mamelor purtatoare si eu am si uitat ca am aparut acolo, e prima oara cand ma vad insa mesajul meu nu e chiar chintesenta celor traite de mine ca mama, mi-am ales rapid de pe o lista ceva pentru ca incepea sa se intunece.

Va citesc,cum spuneam, asa ca daca aveti intrebari sau referiri la noi, sunt ochi si ochi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna seara,

De cand n-am mai scris nici nu stiu cu ce sa incep.
Cert este ca va simt lipsa, si deobicei, reusesc sa citesc tot, dar cu intarziere.

Noi suntem bine, dupa doua saptamani de raceala care a cuprins toata familia. Eu nu am acces la internet de la servici, iar de acasa deabia reusesc sa citesc, cu scrisul este mai greu. Andrei adoarme seara pe la 23.00, iar eu cad lata langa el. In general doarme la amiaza cate 3 ore, se trezeste cand ajung eu acasa si ma termina pana la ora de culcare.

Cu mancarea nu pot sa ma laud, cred ca mananca doar la limita de supravietuire. Totusi a mai luat in greutate, are undeva vreo 11,3 kg.

Toata ziua intreaba "aia ce-i?". Suntem fara scutec peste zi, ii mai pun doar noaptea. Mergem pe principiul intrebatului des daca vrea la olita, dar se si cere cand e cazul.

Lumi, te felicit pentru initiativa de a renunta la fumat. Stiu si eu cat este de greu (am 3 ani de cand nu mai fumez, desi si acum imi este pofta de cate o tigara). Primele doua-trei luni este mai usor si apoi vine greul (asta da incurajare ). Am avut noroc cu sarcina si alaptatul. Iti tin pumnii sa poti renunta definitiv. .

la toata lumea. a expiratul timpul de stat pe net.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare fete.
Cum documentul cu "In sfarsit nefumator" e prea mare si nu-l pot atasa in mail puteti intra www.scritube.com/literatura-romana/carti/Allen-Carr-In-sfarsit-nefumato15653.php" target="_blank">aici sa cititi cartea.

Licu nu am ajuns la zburlita...e blocat drumul

Ancutz, avem caloriferul fierbinte, stam cu el la maxim dar fiind la parter, toti peretii afara... Partea nasoala este ca mai vine si factura de la radet f mare si nici macar caldura nu avem.

Eu sunt un pic in butoi. Nu am ajuns la Ema si imi e tare dor de ea, la munca avem ceva probleme. Cred si eu ca tati nu se va lasa prea curand de tigari. Vineri a incercat sa nu mai fumeze dar bineinteles ca seara am aflat ca Malev {compania aeriana)a intrat in falimet si normal ca singurele bilete de avion vandute de noi erau fix la compania asta. Ei si-au anuntat frumos falimentul, dar au vandut bilete si au incasat bani pana in ultima clipa. Frumos, nu?

M-am descarcat aici. Scuze.

Ionela, ai primit un vot si de la mine. F frumos ai povestit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Mnaseara...
Dupa un weekend de ..cosmar, in loc sa recuperez o noapte nedormita ma dau pe net

Floricik, imi pare rau ca nu ai ajuns la zburlita, si sper sa puteti rezolva cu biletele de avion. Si cu frigul te inteleg, offf off...

Simina, bravo pt marea coloratoare de carti, sa o tina tot asa, mai putin pictatul peretilor

Madam cu Macu, eu raman interzisa cand aud de ai vostri copilasi ca vorbesc aproape ca voi... A noastra mandra abia repeta ici colo cate un cuvant nou, poceste tot ce rosteste, de pus intrebari si alte alea nici nu ma gandesc... cred ca peste vro juma de an ajungem si noi la stadiul vostru
Ma bucur ca iti place ce faci la job, e un lucru tare fain.

Va pup, fug la nani! sau predau Smaranditei stafeta, ca noi doua ne dam pe aici noaptea..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Si sa va las si voua ce mi-a inseninat mie acum noaptea. S-au strans toti banutii pentru operatia lui Bibi!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

ramo, baia in cada nu e recomandata pt ca poate sa inmoaie colul..dusul e ok, dar of course nu cu apa fierbinte



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput