Prietene la bine si la greu - 156

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Heloo
Moama ce liniste ! Cred ca toata lumea a inghetat ,tare frig mai e ,macar diseara poate bem si noi o citirica pe-aici .
Stefi a tusit toata noaptea ,asa ca n-a mers la gradi ,iar Iustin nu mai e chiar plin de muci dar incepe si el sa tuseasca .

N-am apucat inca sa ma uit pe lecturi ,e cam galagie in jurul meu .Cand e Stefi acasa ,Iustin n-are somn deloc ,inca n-am reusit sa-l adorm.

Caut si eu filmul cu Timberlache ca eu il cam iubesc

Ionela ma bucur ca a fost asa bine la intalnirea cu viitoarele mamici .

Monis iau eu cafelele alea toate ca vad ca e chiul in grup astazi

Raluci trimis PM ,trimis colet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Raluci, tu esti vraciul optimist care sa invoce caldura. Ai vrut zapada, ai primit. Acum te plangi de frig?

Dana n., Smaranditza, nepotica mea la varsta de 3 ani a plecat in Spania cu mama ei si dupa doua saptamani a fost dusa acolo la gradinita. A invatat foarte repede catalana, chiar ajunsese sa o invete pe sora mea cateva cuvinte si, desi i se vorbeste si in romana ea raspunde acum numai in spaniola. Cand i se cere sa raspunda in romana ea iti spune in spaniola: Sunt romanca si vorbesc romana. Ce nu intelegi?

Biara, multumesc de povestea nasterii. Pacat ca tot ce incepe frumos se termina urat cand trebuie sa intervina medicina.

Tina, ma bucur ca s-au rezolvat problemele cu sotul. Comunicarea e cheia.

Lumi, daca ai vointa poti renunta si acum la fumat. Nu trebuie sa astepti primavara. Curaj.

Floricik, vei ajunge la Ema. Inca putintica rabdare.

Ionela, a fost bine, nu-i asa? Ti-a placut, au fost atente, te-au intrebat ce vroiau. Bravo.

Dialog intre Oana si mama ei:
- Gata mami, ai facut pipi, hai sus chilotei.
- Nu, si caca.
- Faci caca? Bine.
- Mica
- Faci caca mic?
- Da, mica.
Dupa un timp:
- Gata mami?
- Mai este. Mare.
- Faci caca mare?
- Da, mare .... si mica.
Bineinteles ca a stat mult pe olita si nu a facut decat pipi.
Dupa 5 minute, uitandu-se la desene animate ma intreaba:
- Cine este?
- Un melc.
- Meclcul este suparat ca furnica l-a piscat.
Mentionez ca a invatat poezia la cresa si este in prima auditie pentru mine.

Pupici tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

Stephy, imi lasi si mie o canuta de cafea?

Corectura: cu cafea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Salutare!!!
Am fost la eco... a iesit bine pulsul... dar am alte vesti neplacute... Din cauza ca pulsul nu e departe de limita inferioara nu se stie daca pot face epidurala... asta se va decide atunci. Ce ma deranjeaza mai mult e faptul ca doctorita mea e plecata pana pe 22 si nu as vrea sa nasc cu altcineva.

Mami fericita de strumfita si 35+ cu Motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pirelia

Stephy, imi lasi si mie o canuta de cafea?

Corectura: cu cafea.

Mama cu program prelungit





desigur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Strumfy ma bucur ca-i bun pulsul motatei ,tin pumnii sa ramana in limite . Cu doctora nu-i bai ca-i plecata pana in 22 ,bebelina va veni la termen asa ca va astepta cumintica la caldurica .
Imi pare rau ca ai parte de stres in aceste ultime saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Pe mine m-a uimit la Giulesti atitudinea medicilor care, atunci cand se nastea un copil cu probleme de sanatate, intrebau parintii in mod direct daca doresc sau daca nu doresc sa il ia acasa. Din punctul meu de vedere era o intrebare fara sens pentru ca mi se parea evident ca un copil, sanatos sau nu, este copilul tau si nu o pereche de pantofi despre care constati ca nu ti se potrivesc si ii pui inapoi pe raft la magazin.
La polul opus se afla atitudinea celor de la Mures: atunci cand o femeie (despre care stiau unde poate fi gasita) isi abandona copilul in spital prin metoda "plec si nu mai revin", tineau copilul pana acesta era apt de externare apoi trimiteau politia la casa femeii sa verifice daca este acasa iar copilul, cu Salvarea, era dus la domiciliul mamei pe principiul "l-ai facut, trebuie sa il cresti".

_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Pe mine m-a uimit la Giulesti atitudinea medicilor care, atunci cand se nastea un copil cu probleme de sanatate, intrebau parintii in mod direct daca doresc sau daca nu doresc sa il ia acasa.




cum ar veni: nu va place, nu cumparati . incredibil!!!




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Salutare!!!
Am fost la eco... a iesit bine pulsul... dar am alte vesti neplacute... Din cauza ca pulsul nu e departe de limita inferioara nu se stie daca pot face epidurala... asta se va decide atunci. Ce ma deranjeaza mai mult e faptul ca doctorita mea e plecata pana pe 22 si nu as vrea sa nasc cu altcineva.

Mami fericita de strumfita si 35+ cu Motzata


exact ce ti-a spus Shtephy eram si eu gata sa-ti scriu. hai si si relaxeaza-te




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Strumfy, hai, nu iti mai face ganduri aiurea...bebelina va sta la caldurica pana la termen si totul va fi bine.

Mergi la inceput