Prietene la bine si la greu - 156

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Floriciko nu-mi vad capul de treaba deloc deloc. Prefer cand fac o pauza sa citesc aici sau un articol, decat sa-mi bat capul cu altele. Ce premii sunt? SI cand incepe votarea?
Tin pumnii stransi sa ajungeti la Zburli, ca tare dor ti-o fi de ea

Biara am citit si eu articolul de dimineata si nu-mi venea sa cred partea cu spitalul si doctorii si toata mizeria. Este de neimaginat . Noroc cu partea frumoasa.

Tina felicitari pentru progres

Lumi vrei cartea pe mail, ca sa ai timp s-o citesti pana la primavara?

Shtephy azi am luat masina, dupa ce ieri am luat tramvaiul. Am venit binisor, mai ramane sa gasesc unde s-o parchez diseara si ma declar multumita .



1. eu sunt foarte bucuroasa ca si mama lui Bibi si mama Raisei au anuntat ca au strans banii pentru interventiile pentru copilasii lor . Va multumesc celor care ati ajutat


2. as vrea sa fac comanda la Tiki. Stiu ca Dozz si Tina vor papucei. Se mai inscrie cineva la comanda?








Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui floricik


Eu sunt ochi si urechi sa anunte astia ca deblocheaza drumurile ca altfel o iau razna...La Ramnicu Sarat e jale...magazinele sunt inchise pt ca e zapada pe trotuar cat casa oameniim merg pe mijlocul strazii. Many, parintii tai ce fac? Pot iesi din casa cu zapada asta?

Fug la treaba. toata gasca.


Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009




La parintii mei zapada este cat gardul, a facut tata ceva partie, dar a trecut un utilaj si a facut iar zid cat poarta iar tata a zis ca nu mai iese din curte, alta partie nu mai face. Cred ca azi nu au curent, ca nu au sunat si nici eu nu prind nici la ei, nici la vecina, sper ca voi sa ajungeti curand la Zburli.
Culmea este ca loco au bagat utilaj si primaria si administratorii parcului eolian, insa tot nu se ajunge in Ramnic ptr.ca la Plevna este troienita zapada si pana ieri nu se bagase nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

saluti,

soare bifat, vijelie oprita bifat, deci trebuie sa gasesc o caramida cu care sa arunc dupa ger si am rezolvat problemele

tina ma bucur ca sunteti bine

dana asa ma bucur sa ii vad si pe ai tai ca si pe ai mei, si spun si eu ca si tine, greu nenica dar atat de frumos si pt ca ma intreba monis de cezar ce sa zic este total diferit de renus, adica mananca putin si mananca cam la 3 ore, noaptea chiar la 4 -5 ore, doarme bine, acum e mai nasol ca se tot infunda in nasuc si se enerveaza dar ii dau suzeta de la purtator si adoarme imediat, colici nu mai sunt, cred ca s-a obisnuit stomacelul cu ce pap eu. ce e la fel ca la remus este ca nu accepta suzeta, pe timpul zilei o mai ia, noaptea deloc. ii place afara, l-am scos tot timpul indiferent de ger. este un scump rade cu zgomot, urmareste jucariile, si parca vorbeste si el cand ii vorbesc. tata ma ajuta enorm, el sta cu el destul de mult ziua, doarme pe burta lui foarte bine, asa ma pot odihni si eu ziua sau imi pot face alte treburi.

remus il iubeste maxim, il pupa din cap pana in picioare, in fiecare zi cand vine de la gradi, ii verifica ochii nasul gura, eu ii spun ce sunt si el repeta dupa mine dar tradus in engleza asa cum face in majoritatea cazurilor. de ex avea cezar un body cu un copac desenat si remus tot zicea a trii a trii, eu ma uitam crucis ca nu stiam ce zice, mi-am dat seama pana la urma. oricum toate sunt cu A, inainte, pana si tzitzi este"a tzitzi"

vad ca e aglomeratie mare la dintar, am fost si eu saptamana trecuta, dar fara probleme doar igienizare

stephy pai hai sa vb sa trimiti pantofiorii la proba or merge ori la noi ori la gabitza daca nu trimitem inapoi, vb pe pm

floricik sper sa poti merge la galusca mica in we

monis ma bag si eu la comanda


multumim de vestile legate de raisa, ma bucur ca am putut ajuta

lumi sunt convinsa ca vei ajunge la momentul 0 care te va ajuta sa scapi de obicei

nu stiu ce vroiam sa mai zic, asa ca revin










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

vroiam sa mai zic succes participantilor la concurs, vad ca votarea incepe abia in martie pe 25, asa ca sa ne trageti de taste atunci

many ce nasol povestesti, sper ca acum daca tot s-a mai oprit vajul sa curete cum trebuie si sa dea la lume curent



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

asta si fug la gradi, stephy ai pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5
eu sunt foarte bucuroasa ca si mama lui Bibi si mama Raisei au anuntat ca au strans banii pentru interventiile pentru copilasii lor . Va multumesc celor care ati ajutat



_
Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Citat:
citat din mesajul lui monis5
eu sunt foarte bucuroasa ca si mama lui Bibi si mama Raisei au anuntat ca au strans banii pentru interventiile pentru copilasii lor . Va multumesc celor care ati ajutat



_
Rares


ma bucur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Poze noi de aici.




ce faine sunt!!! asa-i ca David deja il tine ocupat pe Luca?




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


David ne tine super ocupati pe toti in ultimul timp, nu numai pe Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Raluci, si David il pupa intruna pe Lucas...si cand ii zic sa il lase sa doarma face: "unu, mama unu" (adica inca un pupic)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Buna seara dragele mele,

Nu am mai scris din lipsa de timp si de inspiratie.
Noi suntem binisor, o perioada am fost in butoi acum usor usor incerc sa ies, suntem singure din nou pt ca tati lucreaza temporar speram noi, la Piatra Neamt, asta fiind si motivul butoiului.

Bebe din burtica e din ce in ce mai miscacios si burtica e deja marisoara si incepe sa ma incetineasca.

Mariuta e intr-o etapa de TOT CE SPUNE MAMA E NU, din care cu multa rabdare speram sa iesim, in rest se joaca frumos, e innebunita dupa zapada si saniuta, canta si danseaza toata ziua, e un copil vesel, in schimb la olita face doar pipi, pt kk imi cere pampers pt ca nu vrea la oala si nici la wc, dar poate trece si etapa asta . La somnul de pranz am renuntat la pampers, iar la cel de noapte nu stiu in care secol vom renunta.

Dana ce copii frumosi poti sa faci!!! Ar fi pacat sa te opresti aici

Beatrice ma bucur mul ca s-a intors motzata, sper din tot sufletul sa vii cu vesti bune joi

Licu si eu am fost la dentist dupa ce am nascut si cu anestezie fara adrenalina (cred ca toti dentistii numai din asta folosesc acum) nu prezinta nici un pericol sa nu poti alapta - mie dr mi-a zis ca pot alapta dupa ce trece efectul anesteziei, daca nu resusesc sa rezist pana atunci, cel mult poate fi o usoara somnolenta la copil. Eu iti eram datoare cu un raspuns, ma intrebai daca ne-am dorit baietel sau fetita- sincer imi era indiferent, dar parca totusi acolo undeva imi doream un pic mai mult inca o fetita, dar suntem extrem de fericiti si asa.

shtephy imi place tare mult ca esti activa, mi-e drag sa citesc postarile tale

Monis sper ca ai gasit loc de parcare si nu te-ai mai impotmolit. Azi am iesit si eu prima zi cu masina prin tunelul de zapada din oras si in afara de faptul ca nu aveai pe nicaieri pe unde sa parchezi am vazut si 3 accidente cu masini gen saniuta

Lumi si eu care te laudam...lasa eu am incredere ca daca iti doresti intr-adevar ai sa reusesti sa scapi de obsesia asta

Stanucel ai fost simpatica foc cu ochelarii tai!

Raluci da-i inainte cu caramida sa mai treaca gerul asta ca azi pe la pranz erau -18 grade la noi

Floricik tinem pumnii sa ajungeti la zburlita

Va pup pe toate, nominalizate sau nu si va urez o seara placuta.

Mami fericita de Mariuta
si de de 18 saptamani

Mergi la inceput