Prietene la bine si la greu - 156

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Neata

Am avut si eu in vara ,prin iulie parca ,niste vizite la dintolog . Mi-a lucrat numai cu anestezie fara adrenalina ,iar apoi la scurt timp ,cam 30 minute l-am alaptat pe Iustin .Medicul m-a sfatuit sa astept macar pana ma dezmortesc ,dar nu prea mi-a iesit pt ca trebuia sa doarma motanul de pranz si ii trebuia neaparat tzitzi.

Monis febra a disparut ,suntem tovarasi numai cu M acum .
Asa e ,la mine sunt 2 pui si altfel le trece timpul in casa ,dar asta numai dupa masa . Era fain cand prindeam o iesire cu Iustin pana la pranz ,parca avea alta stare . Dar mai e un pic si vine primavara .
Ma bucur mult pt Raisa !
Cum se mai circula acum la voi ? Ai ajuns mai bine la birou ? Lui Santi i-a trecut raceala ?

Ali ai un baiat tare inalt .Auzi dar parca acum mult timp ne-ai promis niste poze . Ce zici ,ne arati si noua voinicul tau?

Strumfy precis e totul bine cu motata mica !

gasca ,o zi frumoasa !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Neata!

Pe mine sa nu ma mai felicitati cu lasatul tigarilor, ca de ieri le-am "gustat" iarasi


Monis, am citit dimineata despre Raisa si ma bucur tare mult, abia astept sa citesc ca au plecat in Mexic!
Felicitari pt reusita cu olita!

Ancutza,Sabinuta e fetita super desteapta! De unde a invatat,de la voi sau de la cresa?

Stanucel,tare comic ai mai povestit cu ochelarii, si super faza cu cosurile baiatului

Many,comic Vladut! La noi cam mereu e ceva pe jos....si asta in living, bineinteles! Camera ei e sus, si cum noi stam mereu in living, acolo sta si ea....si acolo au ajuns si majoritatea jucariilor

Tina,imi pare rau ca treceti prin asa ceva, dar e normal in fiecare cuplu sa mai apara si coborasuri.... Important este sa vreti sa treceti peste,indiferent care lasa de la el(ideal ar fi ca ambii parteneri sa o faca). Tind sa ii dau putina dreptate lui Licurici, cand suntem prea bune, vor si mai mult de la noi, si tot nemultumiti sunt....

Gabitza,ce greu trebuie sa-ti fie....sper sa isi revina amandoi cu mancatul... Cu olita sunt sigura ca vor invatat ei curand!

Stefy,tare ma bucur sa te vad activa,sper ca te simti mai bine
E bine ca macar plimbarea pana la gradi o faceti zilnic,tare sanatos mi se pare iesitul la aer,chiar daca e ger!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Salutare!

Ma bucur ca o revad pe Andre pe aici iar Shtephy este mai activa.

Monis, oau, super ca ati scapat de olita ...Ali, stai linistita ca nu ramaneti ultimii...David nici sa nu o vada.

Andre, ADORABILA Chiara

Tina, imi pare sincer rau ca aveti probleme...sper din suflet sa reusiti sa treceti cu bine peste aceasta perioada dificila.

Lumi, si eu care tocmai vroiam sa te felicit...

Ancutz, ce isteata este Sabi. David de abia a inceput sa numere si el in romana.

Stanucel, tot asa am ajuns si eu la ochelari...din cauza durerilor de cap. Faceam un curs de limba germana iar cand ajungeam acasa eram terminata...ma durea capul f tare.

Strumfy, stai linistita... cu siguranta totul este bine Si mie mi-au iesit peri albi din cauza a ceea ce s-a vazut la eco...

Smarannditza, ma intrebai daca David intelege germana...pai in afara de ja, nein si hallo...nu. Ma rog el nici la limba romana nu sta prea bine...intelege tot dar la vorba este lenes. Nu stiu cum va fi la gradi...am primit incurajari de la mamici ce si-au dat copiii la gradi fara a sti o boaba din limba care se vorbeste in tara in care locuiesc. Am si eu emotii ptr David...te tin la curent.

Felicitari noilor gravidute

Noi suntem bine...e greu dar foarte frumos. ador momentele cand ne iubim toti trei sau patru daca este tati acasa. Ador cum David il iubeste pe Lucas si cum Lucas sta cu privirea NUMAI dupa David cand este prin zona. De abia astept sa ii vad pe amandoi in actiune
Lucas este un ranjit, creste frumos,(papa la aprox 2 ore si ziua si noaptea(ca si David), la un moment dat imi intrase in cap ideea ca poate nu este laptele meu suficient de hranitor), gangureste si deja face abdomene incercand sa se ridice.
David este foarte fericit ca avem zapada, ar sta numai afara chiar daca si ziua sunt in jur de -12 grade.

Inchei ca ma striga cineva...vrea tzitzi

toate fetele..mentionate sau nementionate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Beatrice, sunt sigura ca totul este si va fi bine!

Dana, mai incerc cand vine primavara, ca voi avea mai multe posibilitati de a ma tine ocupata.
Foarte frumos povestesti de baietii tai



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna ziua,
Cafea si ceai pentru frigurosi.
Avem poze in concursul de iarna:www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Iarna 2012&page=0" target="_blank">aici:g1 si g2 .
Multumesc mult de sustinere.Aseara am rezolvat probleme.
Lumi,Licurici aveti dreptate.De prea mult bine si de prea mult stat degeaba se gandeste la tampenii.
I-am scris aseara pe biletel ca nu prea vroia sa vorbeasca.Se simtea vinovat.Mi-am dat seama ca e frustrat pentru ca nu stie cum sa ma ajute ,pentru ca ma vedea nemultumita de job si in timp toate astea s-au adunat.
Se simtea vinovat ca ma raneste si imi spusese ca e mai bine sa terminam.
Aseara si-a dat seama cat de mult gresea.
si ne mai auzim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

Salutareeeeee natiune
Va las ceva de lecturat la cafeau de la pranz


www.nastecumsimti.org/2012/02/08/o-nastere-acasa-costa-8400-lei-la-regina-maria/" target="_blank">o poveste minunata si trista in acelasi timp
revin dupa ce adorm pitica
Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Avem si noi o poza in concurs : www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Iarna 2012" target="_blank">d1

Tina, ce ma bucur ptr voi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Poze noi de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Dana cat de frumosi sunt baietii tai! Se vede si in poze cum Lucas se uita numai dupa David. Si ce scump e David cu parul prins in coada Zici ca e fetitza

Fetelor se poate deja vota pt concurs?

Tina ce bine ca ai putut discuta cu sotul.

Monisule nu vrei sa te inscrii mataluta la concursul asta cu niste poze din alea superbe de la Bucovina?

Strumfy ce bine ca s-a intors motata.

Eu sunt ochi si urechi sa anunte astia ca deblocheaza drumurile ca altfel o iau razna...La Ramnicu Sarat e jale...magazinele sunt inchise pt ca e zapada pe trotuar cat casa oameniim merg pe mijlocul strazii. Many, parintii tai ce fac? Pot iesi din casa cu zapada asta?

Fug la treaba. toata gasca.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Poze noi de aici.


Dana, mami de 2 minuni David (2.11.2009) si Lucas (23.11.2011)



ce faine sunt!!! asa-i ca David deja il tine ocupat pe Luca?




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput