Sezatoarea canadiana (218)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

La multi ani, Dana!

La multi ani, Maru!

Sanatate, fericire si numai impliniri! Ce frumos ati petrecut zilele de nastere...

Oana, sincere condoleante.
Va citesc si eu interesata sa aflu idei de petrecere pentru fetite. Anul asta "am scapat" de petrecere cu copii acasa. O sa ducem va scoala un tort din cupcakes, si va primi de la noi cadoul pe care si-l doreste cel mai mult acum: o pisicuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Buna si la multi nai sarbatoritelor!

Condoleante Oanei, stiu ca nu ii este usor!

Chiar daca va citesc rareori, ma impresionati si ma gandesc ca voi trece si eu cat de curand prin toate trairile voastre, la inceput de drum in Canada..
Apelez la voi ptr a ma ajuta intr-o alegere: avem CSQ si vrem sa ajungem pe partea federala, Ontario. Credeti ca sunt probleme,mai tarziu cand vei aplica ptr cetatenie, si canadienii vor vedea ca nu stam in Quebec? Sotul meu a fost AP, a semnat acea declaratie de intetie de a ramane in Quebec.
Intorc problema pe toate partile si nu reusesc sa decid cum e mai bine...

lavi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Laura, frumos cadou o pisicuta.

Si noi avem o pisicuta de vreo 3 sapt. si suntem innebuniti toti 4 dupa ea, si ea dupa noi.
La Multi Ani, Dianei!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Lavinia, puteti ateriza fara probleme in Ontario. Si noi am aplicat pe Quebec si am "aterizat" in Ontario.
Bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PRAG spune:

Confirm si eu... Puteti ateriza si locui apoi oriunde. Viza pe care o primiti e pentru CANADA, nu pentru QUEBEC. Sunteti liberi sa va miscati cum doriti in toata Canada, nu veti avea nici un fel de probleme la cetatenie.

Gabriela.

Citat:
citat din mesajul lui TOMALAVINIA

Buna si la multi nai sarbatoritelor!

Condoleante Oanei, stiu ca nu ii este usor!

Chiar daca va citesc rareori, ma impresionati si ma gandesc ca voi trece si eu cat de curand prin toate trairile voastre, la inceput de drum in Canada..
Apelez la voi ptr a ma ajuta intr-o alegere: avem CSQ si vrem sa ajungem pe partea federala, Ontario. Credeti ca sunt probleme,mai tarziu cand vei aplica ptr cetatenie, si canadienii vor vedea ca nu stam in Quebec? Sotul meu a fost AP, a semnat acea declaratie de intetie de a ramane in Quebec.
Intorc problema pe toate partile si nu reusesc sa decid cum e mai bine...

lavi

Mamica MARIEI(4.11.2004)si CRISTINEI(14.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Multumesc si eu de urari, sunteti dragute!

Oana, vreau doar sa te si imbratisez. Nu am idei, aici in grup tu erai cea cu ideile

Mihaela, pozele de la resto? Le-a pus Rox pe FB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miruna78 spune:

Lavinia, eu am auzit ca in ultima vreme cu greu cei care au obtinut viza pe partea franceza si au aterizat pe partea federala au reusit sa-l convinga pe ofiterul din aeroport sa fie de acord cu aceasta schimbare. Am inteles ca el are dreptul de a anula viza, iar autoritatile sunt nemultumite de fluxul mare de imigranti care aplica pe partea franceza si ajung sa se stabileasca pe partea federala. Saptamana trecuta, spunea cineva, ca ar fi asteptat niste romani 4 ore in aeroportul din Toronto pana s-a inmuiat ofiterul si le-a permis stabilirea pe partea federala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Multumesc fetelor ptr raspunsuri!
Miruna, oare depinde si de cati bani ai asupra ta, nu?
Sper sa nu avem surprize, suntem cu 2 copii mici dupa noi.
Pana atunci mai citesc pagina guvernamentala.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

La multi ani de martisor si sa aveti o primavara minunata (stiu ca la noi inca nu sunt semne de primavara, dar stiu sigur ca este aproape! )!

Ati purtat azi martisoare? Noi am si purtat si am si primit (aaah!!! acum mi-am dat seama ca am uitat sa-i dau lui Luca sa ofere celor doua fete pe care le-am avut azi in vizita! oooof!!).

Lavinia, ati luat deja biletele? Daca nu, ca sa evitati emotiile si eventualele batai de cap, puteti lua in calcul si varianta cu aterizare in Montreal si facut landingul aici, apoi plecare spre Ontario. Stiu ca asta presupune o prelungire a drumului, oboselii, etc., dar va poate scuti de probleme. Stiu si eu ca s-au cam inasprit conditiile in care se fac actele de intrare in tara pe partea federala pt cei cu CSQ.
Sunteti deja decisi pt Ontario? Voi aveti pe cineva acolo sau aici?
Va doresc numai bine si ma bucur ca aveti CSQ. Felicitari!

Fetelor, somn usor si buna dimineata! :) Sa aveti weekend fain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

La multi ani si tie Alina!
Sa aveti parte de o primavara frumoasa, forumistelor!


Alina, abia am treminat cu medicalele, acum e stressul unde ateriza, cand vine invitatia la viza...
Nu avem pe nimeni in Montreal, dar in Ontario sunt nasii nostri, care ne asteapta de mult timp.

Voi cum sunteti? Copiii?


Merci ptr sfaturi din Romania


Mergi la inceput