Sezatoarea canadiana (218)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


mersi mult Cristina!



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitilache spune:

Citat:
citat din mesajul lui cge

Fetele, ptr bilete verificati pe:
http://www.cheapoair.ca/



noi am folosit www.cheapoair.com anul trecut.
E un motor de cautare pentru optiunile de zbor. E bine de verificat apoi si direct pe site-ul companiei aeriene daca nu cumva pretul e mai bun...

Dana si Maru inca o data la multi ani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

La multi ani! pentru Dana si Maru Va doresc multa sanatate si bucurii alaturi de cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Carmen, l-am intrebat pe fratele meu si mi-a spus ca el s-a uitat efectiv pe site-ul Aeroportului Bacau sa vada ce companii zboara pana acolo. Si apoi a cautat pe site-ul companiilor si a facut legatura cu cu Montrealul. In concluzie, a cumparat nu un bilet Montreal-Bacau, ci a cautat doua bilete: Montreal-Europa, Oras din Europa - Bacau. Si a iesit mult mult mai ieftin.

El a zburat din Luton ( la 70 mile de Londra) . L-a costat 30 lire biletul de autobuz intre aeroporturi. Cu BlueAir. Mai exista si CarpatAir.
http://www.bacauairport.ro/splashpage2.php?active_section=1&page_id=4

Dar nu uitati ca sunt Jocurile olimpice vara asta. La Londra. 27 iulie-12 august. Asa ca mai bine nu treceti prin Londra in perioada asta.

By

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Exclusive spune:

Scrisesem ieri un mesaj si cand i-am dat 'trimite raspuns' mi-a aparut ca eram nelogata

Asa ca reiau pe scurt:

La multi ani recentelor sarbatorite, Dana si Maru

Ana Stroe si carmencita, uitati-va de bilete si pe www.airfare.com Noi ne-am luat toti 3 cu $2640 ($880 per persona, taxe incluse) cu KLM,stationare in Amsterdam. Biletul nostru a fost cu plecare pe 31 dec si intoarcere pe 13 ian, dar la aceleasi date Teo ne gasise cu $4500 ... Singurul catch la site-ul de mai sus e ca daca anulati biletul, nu vi se ramburseaza nimic. Si da, am cam stat vreo 3 seri la rand pe site-ul asta pana pe la vreo 2 dimineata pana ne-a iesit pasienta.
Rabdare si bafta

Si sa adaug si o perla scoasa azi de Liz (nu e vorba de nimeni de aici, ca nu imi permiteam sa scriu):

Capitolul copiii pun punctul pe i

Una din clientele de astazi a vorbit pe tot timpul tratamentului cosmetic. Am tot incercat sa o calmez, i-am spus sa-si puna, imaginar, toate grijile intr-o cutie sub pat, si sa se duca cu gandul pe o plaja sau un loc in natura unde se simte relaxata. A continuat sa vorbeasca. I-am sugerat, ca daca se va relaxa, va putea beneficia mai bine de tratament. A continuat sa vorbeasca, si eu mi-am continuat treaba atenta sa nu-i scap nici o crema si nici o masca in gura-i mereu deschisa ... Dupa ce a plecat, Liz ma intreaba:

- Mommy, what was wrong with that lady?? I could hear her talking all the time through the walls of my room. Doesn't she have an OFF button or somethin'?? :-))))))))))

O seara ZEN la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

La multi ani Dana si Maru, sa aveti multa sanatate.

Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana12 spune:

Cu intarziere, la multi ani,Dana si Maru. Sa fiti sanatoase si iubite pana la adanci batraneti.

Ana, acum vreo luna, niste prieteni si-au cumparat bilete pentru Ro cu 835$, luna iulie. Au gasit o oferta la klm, oferta care a fost valida 24 de ore. Acum nu stiu ce sa zic si daca mai apar genul asta de oferte. Bafta sa gasesti un bilet ieftin.

Exclusive, eu cand merg la masaj sau la un tratament cosmetic aproape adorm acolo, abia ma ridic sa plec.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


mersi mult pentru informatii; azi m-am uitat din nou pe site-uri, au sarit la +1500 ce era la 1200$..pina la urma voi incerca s-o aduc pe mama incoace...



http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=137759

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Vin si eu cu o intrebare existentiala : unde/cum as putea sa organizez aniversarea lui Antonia de 12 ani? Ea este la virsta cind nu mai este nici chiar copil dar nici adolescenta. Sint in pana totala de idei. Pina anul asta m-am descurcat onorabil, dar acum chiar ca nu mai stiu ce sa fac, si nici ea nu ma ajuta...Noi nu avem cum face nimic acasa, deci trebuie sa fie neaparat la exterior.

Apropo de bilete de avion pentru Europa, anul asta am luat cu Air Transat, la un pret f.civilizat. Este adevarat ca nu mergem deloc in Romania...Nu mai am la cine sa ma duc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Oana... daca nici tu nu mai ai idei de petrecere pentru fetite...desolée :) Cite fetite sint? Iti incap intr-o masina? Du-le in alt oras, la Otawa pe la muzeele alea grozave sigur organizeaza ceva...
Blonda lui Radu (suna intr-un mare fel chestia asta cu blonda, da' asta e!) imi spunea ca anul trecut au fost doar ea si prietena ei buna plus mamele aferente la careva Mont si-au petrecut acolo un weekend cu schi si piscine si stuff.
Presupun ca carting nu e pe lista ei de prioritati... ca noi acolo mergem cit de curind :)

Ladies, lots of love!
S.

Mergi la inceput