Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(118)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

gata si papica de seara. am servit mamaliguta cu branzica si smantana la toata lumea
am un burtoi...mai stau putin si merg sa fac dus apoi o bagam pe Anastasia la apa

ally cand erai mica faceai paine? cat de mica? ma bucur ca te-am distrat

miki nici Anastasia nu prea este cu papusile. are un bebelus mic il da cu capul de pamant de cateva ori, suge la el vreo 10 minute si-l arunca. apoi vrea tot ce nu are voie

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

[verde]Miki[/verde] cred ca si a mea e defecta sau e de vina ca are un frate mai mare si e plina casa de masini si lego. Tot asa - se joaca cu masinute, iar daca prinde papusile da cu ele de pamant . Nu stiu ce sa zic cu instinctul de mamici, fetita cea mare a nasilor si acum la aproape 5 ani plange daca primeste o papusa. Intotdeauna nu i-au placut papusile - masini, animale da .









Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

alehiam multumim de blog, o sa ma uit si eu poate ma bag si la facut paine. inca nu mi-am facut curaj

si Anastasia este cam fricoasa, ii este frica sa mearga netinuta, cum n-o mai tin cum sta pe loc si apoi se pune jos. ne facem noi mari

catank unde-ai fugit? treci sa-ti iei urecheala ca ai iesit cu parul ud la gerul ala



Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alehiam si miki, eu zic ca din cauza ca au fratiori mai mari fetele se joca cu ce se joaca baietii;
miki, sa stii ca la masina aluatul e moale si painea iese bunaaaa
viss, ce faceti?
ally, cum a iesit painea?
strumph, ce faci bun, azi am facut salata de beuf si m-am gandit la tine?
Andra mea se joaca cu fire, telecomenzi, dar e atrasa de genti, bratari etc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mary te apuci si tu de facut paine sau parca tu ai mai facut? m-as apuca si eu dar daca nu-mi iese.... dar tot o sa incerc

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza chiar am uitat sa-ti zic, eu nu as fi ghicit ce a zis Cristi..... voi saptamana viitoare taiati motul parca? nu mai stiu

cine mai taie motul saptamana viitoare sau cealalta? noi nu stim cand sa taiem, ori in 18 ori in 25 sa fie sambata.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alehiam sunt incurabila, am intrat pe site-ul cu paine si uite la ce m-am oprit...http://codrudepaine.ro/2012/01/tort-de-ciocolata-o-data-pe-an/, in conditiile in care am negresa pe masa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

alehiam sunt incurabila, am intrat pe site-ul cu paine si uite la ce m-am oprit...http://codrudepaine.ro/2012/01/tort-de-ciocolata-o-data-pe-an/, in conditiile in care am negresa pe masa

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)


si eu l-am observat
in schimb retetele de paine m-au ametit complet pot sa ma decalr ZERO in acest domeniu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

alehiam sunt incurabila, am intrat pe site-ul cu paine si uite la ce m-am oprit...http://codrudepaine.ro/2012/01/tort-de-ciocolata-o-data-pe-an/, in conditiile in care am negresa pe masa




si eu l-am observat
in schimb retetele de paine m-au ametit complet

mami de 2 prichindei

da, dar tortul pare simplu.... si cred ca il fac cu prima ocazie ca barbata-miu si Maria nu sunt fani crema

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

ROXY m-ai facut sa rad pai eu am lucrat in brutatie-patiserie 8 ani si da fac paine si acasa e mai gustoasa mai ales ca stiu cati aditivi are cea de la brutarie

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput