Fluturasi de Martie-Aprilie 2011(118)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Hai ca v-am salvat iar .
Ally, eu zic ca trebuia sa incerci si editam daca era ceva gresit... Ca e bine sa fie mai multa lume care sa stie sa faca un capitol nou. Si din greseli invatam . Si a iesit cozonacul de ieri, ca am vazut ca ai intrebat. E un aluat fain si bun, eu am mai pus si niste stafide.

Yvi, ailed

Iar ati avut limbarita...

Mary, parca tu intrebai de faina de secara - am luat-o din Auchan. Dar cred ca poti intreba pe la plafare, au toate felurile de faini pe acolo.
Roxy painea o fac in cuptor normal, cu gaz si antic... cred ca are vreo 10 ani . Si iese bine. Deja m-am invatat sa-mi cumpar saptamanal faina si drojdie. Ca se mai iveste o vreme ca asta de stau in casa cu amandoi si tati mai uita sa ia paine si asa am paine.

Pasionatelor de paine facuta in casa exista un blog numai despre paine: http://codrudepaine.ro/

In rest am vazut pozicile noi si am reusit sa fiu la zi cu ce ati discutat... dar sa nu ma bagati la extemporal ca nu stiu daca il trec .

Lidia cum e Diana? ca nu te-am vazut azi prezenta. Sper sa nu se fi inrautatit situatia

Viss cum a fost la intalnirea cu bebici?

Miki refacere rapida Andrei. Si sa fie tratamentul bun.

Eu iar l-am tinut pe R acasa, ca nu mi-a placut ce auzeam de dimineata despre vreme, si bine am facut, ca numai de plimbat cu ei nu era acum. Cred ca si maine primeste un stat acasa.



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, au venit cei care mi-au facut casa pt ultimele retusuri dupa ce au fost puse usile si balustrada. si din acele retusuri s afacut un parf mada ce scumpa este cata!!! si cristi-frumos foc!!!

roxy, nu prea suntem noi asa credinciosi...habar nu am decat de sarbatorile mari... si oricum nu puteam sta cu praful pe jos ...

deea ce fete frumoase aveti!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

vrea sa se trezeasca!! pooo
si tati parcheaza masina....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Buna! LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!!!ANDRA IOANA,EDUARD ANDREI!!!PETRU CONSTANTIN,SOPHIA NICOLE,ALBERT!!!

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, a mea se ridica in picioare si singura, stain genunchi , se aseaza pe vine si se ridica si daca are ceva in mana sta in picioare....a mai facut si pasi, fara sa stie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

Mad si eu am facut paine, dar la masina....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Delia si eu ma gandeam sa ne luam o masina de paine, dar daca nu-mi place cum iese?



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Multumesc Alehiam!

Mada ce scumpa doctorita ai, da consultatii?nu ne-ai spus ca a inceput sa mearga si acum cand o vad ea merge, bravooo.
CAMI te-am visat pe tine si pe fetite.


mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Multumim pentru capitol nou Mad!!!

Eu intre timp am facut un ostropel cu pulpe de pui si am bagat la cuptor o painica...Sper sa-mi iasa paine ca nu am mai facut de cand eram mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

madutza, scumpa foc cata cum merge ea ca un mic pinguin e cea mai frumoasa doctorita, cand ne primeste la consult ?
alehiam, multumim de siteul cu painici..eu tocmai am pus la crescut o tura de paine..dupa instructiunile soacrei de data asta ca am zis s-o ascult pe ea, ca cica puneam prea multa faina, ca trebuie mai moale..ma rog, m-am enervat ca nu mi-a iesit aluatul, e cleios..sa vedem ce va fi pana la urma
deea, si tu ai 2 printese, tare mandra trebuie sa mai fi

vorbeati de instinctul fetelor si ca se joaca cu papusi..oare doar a mea e anormala ? a mea n-are nicio treaba cu papusile, nu exista pt ea in schimb masini, telecomenzi, telefoane, prize, intrerupatoare, cabluri, jucarii cantatoare - isi ridica fundul stand in 4 labe si da din el, plimba scaunele si masinile mari prin toata casa pana cade cu ele, cam asta ne e ocupatia..
azi s-a dus la telecomanda si in loc sa butoneze ea cu ardoare cum face de fiecare data, a luat-o si a venit la mine, mi-a luat mana si mi-a pus-o in mana aratandu-mi catre tv intrebatoare - nu-mi pui si mie niste desene ?

Mergi la inceput