Nasterea la Arcadia -Iasi- Hai Nico, Simonik! (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

a mea adoarme doar cu titi,ziua,noaptea,ba in 15min. ba intr-o ora si eu sunt f fericita de treaba asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Citat:
citat din mesajul lui LenaC



Claudia, eu sunt de acord cu tot ce e scris in italic. Nu cred ca bebe are nevoie de program,mai ales cand e alaptat, si are nevoie de san pt alinare.
Ma gandesc si eu serios la medic de acolo.




Eu seara profit de ora de papa si-l adorm, se mai intampla si in timpul zilei sa adoarma la titi, eu ma bucur ca nu e usor sa tii in brate 8,6 kg sa-si lalaie juma de ora ca sa adoarma.
Plus ca nu vrea suzeta, ii place titi si e jale daca o scapa din gurita, se trezeste isteric
De ex mai nou, sta i fundulet la mine pe picioare si trage de maieu sa scoata iti, l-am lasat sa vadvdaca reuseste, evident ca a ajuns si ra asa de fericit.
Studiile arata ca bebei tinuti alaturi de mama, care dorm in pat cu parinti , o sa devina independenti foarte repede si cu incredere in ei.
Sper sa vad rezultate in urmatorii 18 ani



Mami fericita de David 12.09.11


Ai sa vezi si mai devreme In cativa ani o sa vrei sa il iei in brate si nu o sa mai vrea :P
Eu ma bucur acum cat sta lipita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori

a mea adoarme doar cu titi,ziua,noaptea,ba in 15min. ba intr-o ora si eu sunt f fericita de treaba asta

MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011


La mine nu prea mai adoarme decat seara la tzitzi, in timpul zilei chiar daca adoarme dak o misc putin se trezeste. Si e mai nasol. e greu sa o adorm in brate. mai incerc pe picioare dar cu greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonik21 spune:

Asa e ftl, ar trebui sa stau mai relax...oricum nu am ce sa fac altceva decat sa ast si sa vad rezultatul:D Sper sa vina mai rpd sa nu ma puna sa l ast prea mult.


cu 37+ Stefan Darius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Citat:
citat din mesajul lui gravidacori

a mea adoarme doar cu titi,ziua,noaptea,ba in 15min. ba intr-o ora si eu sunt f fericita de treaba asta

MAMA PRINTESEI ESTERA ELENA-26MAI 2011


La mine nu prea mai adoarme decat seara la tzitzi, in timpul zilei chiar daca adoarme dak o misc putin se trezeste. Si e mai nasol. e greu sa o adorm in brate. mai incerc pe picioare dar cu greu...


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011


Si la noi e cam la fel ziua, daca adoarme in brate cam greu cu pusul josdeci canapeaua are forma mea, in schimb cand vreau sa adoarma, inainte de masa il obosesc, apoi pe pat la titi si somn
Tot in brate si la verticala e pozitia preferata, daca stai jos plangeeeeee, in schimb isi canta o lalaiala sa adoarma, cantam amandoi, daca bag versuri rade la mine si fuge somnul, deci cantecul de leagan la noi e cu imimimmmmmmeemmeemm

Deci nu sunt singura cu alintatura de pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Da, Claudia, la fel e si la noi
Imi place cantecelul vostru :)
Eu mai reusesc sa fug de pe canapea dar nu pt mult :P tot ramane forma :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Multumesc Lena, Clau
Sincer, si eu ma gandesc ca voi naste pana luni, si imi doresc foarte mult lucrul asta...acum va fi cum va vrea Doamne - Doamne si bebe..

Astept o minune-n viata mea ... +40 cu Ioan - Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia33 spune:

[quote]citat din mesajul lui madline82

Neata fetelor, noi suntem binsior, in schimb Estela a fost suparata toata saptamana, suzeta ei(care e unica si personalizata) s-a rupt..si a fost f suparata.Nu mai gasim alta ca aia in toata lumea, pt ca a fost o suzeta din aia tricolora de la primii pasi, cu tetina mica si tare, care de la supt s-a facut mare, si moale..si de asta zic ca s-a intarcat de suzeta, iar acum eu am preluat si functiile suzetei..noaptea mi-e cel mai greu, pt ca ii puneam cand se foia suzi in gura si adormea imediat..acuma e un pic mai dificil..sper sa trecem repede peste episodul asta trist..

Mada , suzeta de la primii pasi tricolora cu tetina de cauciuc are si Sofia, am luat-o din Kaufland unde recent am mai vazut.Si a mea e atasata de ea si la fel o tin langa perna noaptea si la foiala e direct in gurita ei.Sper sa mai gasesti
Fetelor, in caz de febra, cate supozitoare/zi de paracetamol se admit?Azi din senin Sofia a facut febra 38.7 , dar dupa 1 supozitor si-a revenit imediat.Ma gandeam in caz ca doamne fereste reapare, ca suntem singurele astazi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madline82 spune:

Camelia, stiu ca sunt multe suzete in genul ala, dar cea avuta de Estela a fost supta 8 luni, timp in care a suferit mari modificari de volum si textura, si de asta spun ca nu mai exista alta suzeta la fel ca aia veche..
Cat despre supozitoare nu au un prospect?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui camelia33

[quote]citat din mesajul lui madline82

Neata fetelor, noi suntem binsior, in schimb Estela a fost suparata toata saptamana, suzeta ei(care e unica si personalizata) s-a rupt..si a fost f suparata.Nu mai gasim alta ca aia in toata lumea, pt ca a fost o suzeta din aia tricolora de la primii pasi, cu tetina mica si tare, care de la supt s-a facut mare, si moale..si de asta zic ca s-a intarcat de suzeta, iar acum eu am preluat si functiile suzetei..noaptea mi-e cel mai greu, pt ca ii puneam cand se foia suzi in gura si adormea imediat..acuma e un pic mai dificil..sper sa trecem repede peste episodul asta trist..

Mada , suzeta de la primii pasi tricolora cu tetina de cauciuc are si Sofia, am luat-o din Kaufland unde recent am mai vazut.Si a mea e atasata de ea si la fel o tin langa perna noaptea si la foiala e direct in gurita ei.Sper sa mai gasesti
Fetelor, in caz de febra, cate supozitoare/zi de paracetamol se admit?Azi din senin Sofia a facut febra 38.7 , dar dupa 1 supozitor si-a revenit imediat.Ma gandeam in caz ca doamne fereste reapare, ca suntem singurele astazi.

Mami de Sofia Maria, 14.06.2011


Supozitoarele se pun 1/8ore minim. In caz ca apare febra inainte de 8 ore se pune alta substanta la minim 4 ore.
Deci ai pus paracetamol la 12, mai poti pune paracetamol la 20. Daca la 16 are febra dai Nurofen. Nurofenul il mai poti da iar la 12 noaptea( deci dupa 8 ore de la nurofen)
Ideal e sa nu fie cazul sa mai dai nimic inainte de 8 ore. daca alternezi antitermicele e bine sa-ti notezi undeva cat si ce ai dat, ca de oboseala ... le mai zapacesti( eu as putea sa le zapacesc)... si na..

Mergi la inceput