Nasterea la Arcadia -Iasi- Hai Nico, Simonik! (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Mada am raspuns .
Lena spor la joaca
Simo felicitari ptr vestile bune, asta cu greutatea scrie ca au +- nu stiu cate grame , la mine a fost invers , ca e prea mic, la 37 sapt avea 2600 gr si la 39s a avut 3520 grame , asa ca relax...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Mada, nu vazusei intrebarea. Raspunsul este: nu stiu... Asa stiu ca se facea :D Presupun ca e mai usor de urmarit.


Claudia, evident ca ce spune la bad mum e normal. dar e foarte adevarat ca multe mamici sunt de acord cu ce spune acolo: program, alintat si tot asa.
Claudia, la Scurtu toti bebeii sunt mici
La bebe 2 tot la el mergi?

Simonik, nu iti fa griji, eco nu e atat de exact. :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC

Mada, nu vazusei intrebarea. Raspunsul este: nu stiu... Asa stiu ca se facea :D Presupun ca e mai usor de urmarit.


Claudia, evident ca ce spune la bad mum e normal. dar e foarte adevarat ca multe mamici sunt de acord cu ce spune acolo: program, alintat si tot asa.
Claudia, la Scurtu toti bebeii sunt mici
La bebe 2 tot la el mergi?


Simonik, nu iti fa griji, eco nu e atat de exact. :)


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011


Deci........... bb 2 o sa vina cand o sa reusim sa ne mutam intr-o casa mai mare, chiar m-a intrebat sotul daca dupa experienta lui bb1 as mai vrea , si am zis Da, numai ca sunt cateva minusuri la aspectul financiar, deocamdata.Nu stiu daca o sa fie tot S, ma gandeam la Catchicovschi, e mai ieftin
Legat de link, am citit de vreo 2-3 ori ca sa vad daca inteleg bine, mai ales despre alaptatul in somn, ori nu inteleg eu azi lb

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

DOAMNE DUMNEZEULE!!! E PUTIN SPUS REVOLTATOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Buna mamici,
Am fost si noi azi la dr.
De dimineata am crezut ca bb si-a facut curaj si vrea sa scoata nasucul afara, dar n-a fost sa fie. Ma luase cu dureri de spate si de burtica, am inceput sa vars...in fine...
D-na dr. mi-a spus ca daca nu nasc in acest weekend , marti sa o sun ca sa ma programeze pe miercuri pentru declansarea travaliului, pentru ca bebele meu nu mai prea are lichid amniotic iar placenta e super maturata, a inceput sa se calcifieze...
OFFFFFF
Simonik sper ca tu sa ai mai mult noroc cu tau

Astept o minune-n viata mea ... +40 cu Ioan - Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LenaC spune:

Nico, si mie vineri mi-a zis doctorul ca vrea sa imi faca ceza. Nu iesise Dopler ok.
Si sambata dimineata a venit bebe :)
Trebuie sa iti doresti si sa vrei cu toata fiinta si ai sa vezi ca o sa fie bine.
E greu acum sa te plimbi afara, dar poti sa faci o tura a mall-ului ca degraba nu mai pui piciorul acolo :P.
Asa ca: plimbari, urcat scari, spunei lui bb ca il astepti si ai sa vezi ca vine

Claudia, eu sunt de acord cu tot ce e scris in italic. Nu cred ca bebe are nevoie de program,mai ales cand e alaptat, si are nevoie de san pt alinare.
Ma gandesc si eu serios la medic de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_iulia spune:

Citat:
citat din mesajul lui claumarcoci

Inca o oroare medicala
http://www.evz.ro/detalii/stiri/oroare-intr-un-spital-din-romania-cel-mai-grav-caz-de-malpraxis-de-care-ati-auzit-vreodat-964359.html

Mami fericita de David 12.09.11

DOAMNE FERESTE ! I-AS STRANGE DE GAT PE ASTIA ! VAI CE M-AM ENERVAT !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nico_A

Buna mamici,
Am fost si noi azi la dr.
De dimineata am crezut ca bb si-a facut curaj si vrea sa scoata nasucul afara, dar n-a fost sa fie. Ma luase cu dureri de spate si de burtica, am inceput sa vars...in fine...
D-na dr. mi-a spus ca daca nu nasc in acest weekend , marti sa o sun ca sa ma programeze pe miercuri pentru declansarea travaliului, pentru ca bebele meu nu mai prea are lichid amniotic iar placenta e super maturata, a inceput sa se calcifieze...
OFFFFFF
Simonik sper ca tu sa ai mai mult noroc cu tau

Astept o minune-n viata mea ... +40 cu Ioan - Mihail



Mamici si burtici, trebuie sa-l rugam pe bb Ioan - Mihail sa scoata nasucul cat mai repede, ca e cazul sa-i cunoasca pe cei care l-au alintat +40 sapt.
Ce ziceti, facem un brainstorming???????
Nico , eu zic ca o sa faceti cunostinta pana luni, nu marti , punem noi o vb buna la DD

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui LenaC



Claudia, eu sunt de acord cu tot ce e scris in italic. Nu cred ca bebe are nevoie de program,mai ales cand e alaptat, si are nevoie de san pt alinare.
Ma gandesc si eu serios la medic de acolo.


Lena - fericita a Maiei

Bebe Maia - 8 oct 2011



Eu seara profit de ora de papa si-l adorm, se mai intampla si in timpul zilei sa adoarma la titi, eu ma bucur ca nu e usor sa tii in brate 8,6 kg sa-si lalaie juma de ora ca sa adoarma.
Plus ca nu vrea suzeta, ii place titi si e jale daca o scapa din gurita, se trezeste isteric
De ex mai nou, sta i fundulet la mine pe picioare si trage de maieu sa scoata iti, l-am lasat sa vadvdaca reuseste, evident ca a ajuns si ra asa de fericit.
Studiile arata ca bebei tinuti alaturi de mama, care dorm in pat cu parinti , o sa devina independenti foarte repede si cu incredere in ei.
Sper sa vad rezultate in urmatorii 18 ani



Mergi la inceput