Piatra Neamt, Perla Moldovei (93)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Neata'. de acord cu voi fetelor, dc nu sponsorizeaza DC, nu-i bai, asa cum spune Laura, le luam la toti ceva simbolic. eu promit ca le fac dulce, asa ca o sa aiba si prajituri de la mine si Laura.cati colpilasi au fost anul trecut? daca nu-s torturi sunt fursecuri, daca am timp sunt si/si.locatia e perfecta si pt mamici si copilasi

Va rog un vot aici, la pozele cu or, ca iar e dupa cati prieteni ai si la acest concurs : http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Momente+Klorane+Bebe&page=4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

Salut si de la o alta oaie ratacitoare.
as vrea sa spun si eu prezent, dar vad ca Lora ne ia de urechi.
eu chiar nu mai intru pe DC decat din an in paste si doar la voi, pentru ca v-am zis, fetele de la generatia lui Denis s-au mutat pe FB si au un spor la scris ca abia le urmaresc pe ele.
se cheama ca mai fac parte din comunitatea DC? acum am intrat pt ca am fost ieri la o petrecere la Lollypop si ma gandeam eu ca mai organizam/ati ceva.
Asa ca daca vreti sa ma primiti, vin cu placere, as vrea chiar sa contribui cu ceva (tre sa ma mai gandesc cu ce). Anul trecut a fost foarte frumos!

o zi buna va doresc!

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

sa stii ca ne cam dor urechile tare azi...ca Lora nea tras de urechiuse..dar speram sa ne treaca pana ne revedem,......

e buna si ideaa cu cadouri comune...dar pe categorii cat de cat de varsta,,,caci la un copil de 1 an juma nu poti da la fel ca unui copil de 8 ani...eu asa gandesc, sper ca nui cu suparare daca zis asta..

dar decidem impreuna si cadem de comun acord...ca pana la urma ii mai pun eu ceva drei in cadou..daca e nevoie..

promittt ca nu mai parasesc comunitatea DC din Piatra Neamt...

o intrebare (mai sunt fete din P NT care posteaza pe acest forum la alte subiecte), si leam spus de intalnirea noastra, daca vor posta si ele aici le primiti in grup -vor contribui si ele si la petrecerea de 1 iunie??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'neata!

Bun revenit in turma oilor ratacite!

Beau o cafea cu voi si cu nenea asta muncitor, mai meditez si revin (am ceva urgent la munca de fapt)





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!

Hai ca io is aia "rea" de data asta - dupa mine, pot sa vina, insa nu doar la intalniri de genul asta, apoi sa dispara in ceata...parerea mea.

sunflower, pe tine nu te trag tare de urechi, ca ai mai venit si la alte intalniri, ai scris cat de cat pe forum, te cunoastem bine, asa ca esti iertata! Eu ma refer strict la cei ce apar pe-aici o data/an, doar de 1 iunie. Fara suparare!

pogonici, eu zic ca fetei tale ii plac mingile si sunt f. potrivite varstei, ei inca nu stiu de cadouri, e doar ceva simbolic si daca tu vrei sa-i iei altceva mai consistent/special, cred ca ii poti lua acasa. Nu de alta, dar sa nu iasa cu bataie pe-acolo stii, doar, cum trag copiii unul de jucaria altuia. Asa, avand toti la fel, n-au de la ce se parui, nu?

Nenea asta are ochii cam galesi, cred ca-i cam moale, mai bine i-ai da un intaritor cu grade!

Hai, o zi buna!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Si eu cand am zis cadouri ma gandeam la ceva micutz, mai mult 'simbolic' sa zic asa, nu la sacose de cadouri. Am putea lua la toti baloane, la copii mici mingi sau ceva de plus, la baietii mai mari le putem lua cate un set mic de lego (sunt la Orion cutii care costa maxim 10 lei) sau nebuniile astea cu care umbla acu: robotei care se transforma, gasca din gunoi sau bakugan, toonz (oricare din ele se gasesc la preturi ce nu trec de 15 lei). La fetite le putem lua cate o coarda sau o papusica ceva. Sau putem lua coifuri si tipatori de alea de petrecere. Habar nu am . Dar oricum, chestii mici si necostisitoare.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

neata'. uite ca apar pe aici sa iau o cafea de la nenea ala, mie imi place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

multumesc ca m-ati iertat!
asa-i ca stiati ca si noua ne trebuie o minge? adevarul e ca ei (copiii), ca sa nu fac o cacofonie, se bucura de orice, si de-o acadea, insigna, deci important e ca primesc ceva.

legat de rezervare, cred ca trebuie vorbit cat mai curand; deja grupa nepotelei mele, care a avut petrecerea acum, duminica, a rezervat pt 1 iunie undeva dimineata si sigur sunt multi doritori. au adus si niste chestii noi, un tobogan si un leagan de plastic in prima incapere si ceva jucarioare, chiar n-au timp sa se plictiseasca acolo.
este posibil (nu stiu inca sigur) sa ajung si azi acolo. daca vreti, pot intreba de rezervare. si as mai vrea sa las adresa mea de mess, ca poate nu-s pe faza pe forum la discutii importante .
cristuna2002@yahoo.com

hai va pup!

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cristina, daca treci prin zona, chiar te rog sa intrebi. Spune ca suntem cei de pe forumul desprecopii care am organizat si anul trecut la ei. Poate ne tin minte si ne pun mai in fata pe lista de prioritati . Oricum, noi vrem dupa-amiza, dupa 17, nu?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

corect, dupa ora 17

Mergi la inceput