Piersicute de iul-aug 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Citat:
citat din mesajul lui freedelia

Yuhuuuu!!!!!! Avem baietel!!!! Imi editez acusica semnatura si pun si caruciorul albastru!!



Delia, 9+ si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE



freedelia , sa te bucuri de prichindei si sa ai grija de cel ce vine , ma bucur ca faci o echipa intreaga .

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

eu aseara l am visat pe bobolicu meu.dar am visat urat ca mi am facut ceva test si mi a spus ca are ceva probleme la inimioara.si atata am plans in somn ca m am trezit iar cu durere de cap.bine dar din tot visul am luat in considerare doar partea buna a lucrurilor.am visat ptr a 3 a oara ca e baietel.asa ca nu imi mai fac nici o speranta ca va fi fetita.
dar deja m am obisnuit cu ideea si sunt foarte bucuroasa orice ar fi.
doar ca mi e o ffff mare ciuda ca daca e baiat nu mai am nici o hainita ptr el si nimic si am avut asa niste lucruri frumoase la rafi si toate au fost ca noi.nu stiu ce naiba a fost in capul meu cand le am dat pe toate.chiar aseara l am intrebat pe sot ca oare de ce le am dat ?m am gandit ca nu mai fac bebe?asta e o vom lua de la capat cu toate cele.i am zis deja ca la fiacare tura cand merge in germania(ca merge des) sa imi duca cate ceva

16+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Buna dimineata,

Mai dar vorbarete sunteti. nu intra omul 2 zile....si tb sa citeasca 10 pag
Delia felicitari pt sosetele albastre!!!!
Fleurdelise sper ca nu are net si doar asta sa fie motivul pt care nu a dat un semn de o saptamana.
in rest fetelor, am vazut ca ati avut un we frumos, ceea ce ma bucura maxim. eu nu am facut nimic ceva de mancare (dar slabut) si atat.

acum...cafeaaaaaaaaa! multumesc ada (parca tu ai dat cafeaua azi)

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Neata !

Bun venit gravidutelor noi !

Carmina : felicitari pentru
Iuly : eu am carnetul gravidei primit de la ginecologul meu si acolo trece masuratorile de fiecare data cand ne vedem. ma gandesc ca la asta te refereai cand intrebai daca suntem luate in evidenta, nu ? Cum te simti, mai sangerezi ???
Ali : trece timpul repede pana la urmatoarea ecografie si atunci poate veti afla ce va fi !
Laura : eu zic ca era bebe ! Daca aveai contractii se intarea tot uterul nu doar intr-o parte ... si va trebui sa te obisnuiesti cu senzatia ca va fi din ce in ce mai puternica, sa vezi cum e in ultimele luni cand se impinge bebe in diafragma ta de iti ia respiratia

... AM TERMINAT DE CITIT CAPITOLUL 8 !!!

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 17 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Citat:
citat din mesajul lui freedelia

Yuhuuuu!!!!!! Avem baietel!!!! Imi editez acusica semnatura si pun si caruciorul albastru!!



Delia, 9+ si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE



Felicitari !

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 17 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Diana : multumim pentru noul capitol !

Incep si eu sa ma ingrijorez ca Fleurdelisse nu da nici un semn de viata ... vreau sa ma gandesc pozitiv, dar ar fia asa de bine daca ne-ar povesti si noua cum a fost !!!

Adarev : astazi faci amnio ???

M-a sunat dr. mea si ma reprogramat la consultatie pentru maine ... a zis ca daca isi poate misca mana prin casa ar trebui sa se descurce la eco ; ii parea rau de gravidutele care trebuie sa nasca saptamanilea astea ca nu poate sa le ajute decat cu prezenta ... brrr .... nu as vrea sa fiu in locul lor.
Asadar ... cu putin noroc poate vin si eu maine seara cu o culoare de la ecograf !

Va las ca fiica-mea si-a gasit de lucru cu un scaun si il poarta peste tot prin casa, il sprijina de perete si vrea sa il escaladeze , asa ca trebuie sa ii gasesc alta activitate daca nu vrem accidente !!!

R_ocsy , mami de Ana Sofia ( 19.05.2010 ) si 17 +

"Copilul trebuie primit cu respect, crescut cu iubire si apoi lasat in libertate deplina."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Mersi de felicitari, fetelor, sunt super super incantata. E fapt eram sigura ca e baiat, dar acum sunt si mai sigura haha

Voiam sa va zic de Fleur ca nu are internet acasa, probabil ca vineri dupa amnio nu a mers la serviciu, asa ca probabil vom afla de la ea abia azi pe seara, cand ajunge la serviciu. Oricum nu avea ce sa stie, ca primele reZultate apar abia la 2 sau 3 zile dupa procedura... Nu va faceti griji, e sigur Bine

Delia, 9+ si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmina_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui freedelia

Mersi de felicitari, fetelor, sunt super super incantata. E fapt eram sigura ca e baiat, dar acum sunt si mai sigura haha

Voiam sa va zic de Fleur ca nu are internet acasa, probabil ca vineri dupa amnio nu a mers la serviciu, asa ca probabil vom afla de la ea abia azi pe seara, cand ajunge la serviciu. Oricum nu avea ce sa stie, ca primele reZultate apar abia la 2 sau 3 zile dupa procedura... Nu va faceti griji, e sigur Bine



eu am sperat/visat ca o sa am baietel pana in secunda in care dr a spus si atunci, de fericire, nu am putut sa-i spun decat: dl. dr. din momentul asta ati devenit cel mai bun prieten al meu
a fost super fun toata faza.
multumim de vesti despre Fleur!
si niste si pt tine, evident

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

A inceput saptamana cu vesti bune.
Freedelia, felicitari. Ma bucur ca a iesit cum ai vrut. In cate sapt esti acum ca presupun ca semnatura nu e actualizata?
Ma bucur ca Fleur e bine si sper sa auzim de la ea cat mai curand.
Rocsy, bafta si tie la eco.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

buna burtici!
ada - bafta la echo! ai sa vezi k o sa fie bine
delia - felicitari pt coditza de la piersicutza!

incerc sa ma mobilizez sa termin si eu ce treaba mai am de facut pe la birou k la pranz am o intalnire in capatul celalalt al orasului (tocmai prin comuna pantelimon) si mi-e groaza k o sa pierd o gramada de timp pe drum...diseara merg la medlife sa-mi iau rezultatul de la DT finally!

va pup pe toate si va doresc o saptamana usoara plina de vesti bune!

Roxy
14+

Mergi la inceput