Buburuzele se joaca in zapada!***29***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82

alina pai era cam liniste..deci nici voi nu ati avut net zilele astea?

Mirunel terorista



BAZAR



Net da-PC nu! L-a luat sotul la munca sa-l repare! Dar nu a reusit . Mi-am pierdut informatia de pe "D" si mi-e tare ciuda ca aveam pozele acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:



buna dragelor, in primu rand sa va spun ca imi este ff dor de voi si ce as mai sta la o barfa cu voiisi la o ca tare buna era.

eu nus tiu cu ce sa incep si cu ce sa termin ary si cez dorm si eu incerc sa ajung la zi cu cititu dar nu stiu cat voi reusii.

piky a vazut filmuletu cu stefi niste draguti, pe mine tare ma incanta cand povestesti de mandrele tale si ce fac ele,a fost o perioada in acre nu ai mai scris asa des si sincer tare rau era, ma distrat tare mult faza cu anna sii calutu a fost belea, eu intru si citesc dar dupa telefon, mai dureaza un pi si imi iau net pe stik si o sa am pc si la munca, LA MULTI ANIII lui NICU chiar daca este cu intarziere sa fie sanatoss si tot ce este mai bun, ai terminat treburile ??

cris, inca odata felicitarii pentru job, stiu ca ideea de a lasa fata cu bunici nu este prea placuta, spor la gasit o gradi repede ca acolo altfel se dezvolta picea, eu vad la a mea ce mult sa schibat, cred ca a fost groaznic fara lumina, am vazut pozele cu miru o adevarata domnisoara bine impreuna cu ary pe care o intreb iti place de miru dar la mine: "minunata" am ramas cu gura cascata

ema sa poarte fecioru sanatosi incaltarile si tu hainuta la fel, cat ai fost plecata te-ai mai deconectat si tu oleaca, de grijile zilnice??

sorilea imi pare rau de cunatul tau, ai gasit informatii utile pe net? razvan mai este supart ca ia rupt bunicu birou? tatal cum se mai simpte? felicitari piciului ca isi alege cartile de pe acum

danami raducu cum mai este, mai are fetisoara umflata de la lovitura?

piky lu ary acu a inceput sa ii fie frica de aspirator dar pana acu il calarea si ii dadea drumu singura, la multe lunite si ani anei chiar daca este cu intarziere

cris super tare fita cu cioco, ary nu prea este cu cioco ea vrea bomboane, ca asa a invatat la cresa ca mami pleaca la servici sa cumpere bomboane

anna pentru copii asa mici nu stiu ce sa zic ary nu a fost bolnava nici odata cu exceptia febrei 39 cu la dintii, sa va faceti bine cat mai repede si sa veniti din spital bine

ema felicitari pentru kilograme, si ai dreptate ce trec aniiiiii

sorilea si eu ma bucur ca m-am adaptat asa repede la servici si ary la mama ca altfel nu stiu ce ma faceam, este bine si merg la servici cu ff mare placereeeee

adina logic mamicule ca mai suntem cuscre,ma bucur ca ai mai intrat pe noi, uite cine vorbeste adica je ca nu am mai scris de ....timp, dar nu mai am cand ca sun t aproape zilnic 12 ore si cand sunt libera stau cu ary, ce ai facut sambata la interviu?
imi pare rau pentru fostul loc de munca , sa facut un frumos ginericu meu.

lavi dar tu pe unde umbli mami, tot cu probleme??

lali si eu lu ari ii pun fular la gat ca ii intra frig pe la fermoaru de la geaca ca nu se inchide pana sus in rest nimic

alinta si nu se pot recupera pozele deloc?? copii cu mai sunt?

cred ca am ajuns la zi din capitolu trecut acu sa va povestes de ary in seara asta sarea pe picioarele mele si facea calu,di calu oboseste si se intinde pe spate, pe burta mea o intreb cine esti tu mami? "aiana" si cine este aiana? "fumoacea mea" ma lesinat nu alta, simpt ca trece asa repede timpu si parca nu mai reusesc sa tin pasu cu tot ceea ce invata nou picea, stie cantecele multe poezii, si cel mai mult ma incanta ca intelege ca tre sa plec la munca a invatat-o mami ca mana dreapta e mami si mana stanga tati si cand ne vede face din degetele bani bani e de pomina ce sa mai.

simina feliciatrii pentru sarcina, sa fie usoara si la termen

eu ce sa va zic de mine cu moralu sunt ok, iau tratament, dar si plecatul de acasa ma ajutat enorm, iar in ceea ce o priveste pe soacramea este inexistenta, si pleaca acu pe 8 feb deci inca un factor de stres dispare.... in concluzie: servici am,fata sa adaptat bine dupa plecarea mea la munca, soacramea pleaca acu in feb cu cez este ok sunt bineeeee.

acu ma bag la nani ca la 6 sunt iar in picioare, nu stiu cand va mai scriu dar de citit in fiecare zi

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaa

va las ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue
si ve auzim mai tarziu ca trebuie sa fug in oras sa pregatersc toate cele pentru angajare:analize,cont la banca si cazier

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

spor la treburi crisule si ai grija ca este un ger de mama mama

getik mami de mica aricica 29.12.2009
povestea unui aricy bijuteriile lui getik


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Getik multe le am pe net(cel putin cele mai reusite), o parte le recuperez de la rude sper!
Cris ma bucur ca ti-ai gasit de lucru! Spor la intocmit actele!
Fata a fost agitata peste noapte. AM dormit legat de la 4.30 la 6.30, pana atunci cu treziri la mai putin de o ora!
Acum e la prietena din vecini-respir un pic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Hello gagici!

Sunt aici,nu am avut acces la laptop zilele astea prea mult,assa ca nu am avut timp nici de recuperari.

Sunt ok, mi-a trecut "demoralizarea",am avut cateva zile cu un nor maare deasupra mea, da mi-am revenit.

Picky ma chinui de o gramada de timp sa iti pup fata pentru cele 10 luni implinite si sa urez sotului tau "La multi ani!" . Mai primiti si urari intarziate? Despre ziua de azi era vorba cu manifestatiile de la voi? Asa ar trebui facute si la noi. Ca sa fie luati oamenii in seama ar trebui sa iasa mai multi,din toate domeniile, din toate categoriile sociale ,sa se blocheze tot. Asa,cu doar ctiva zgribuliti in strada Base deja s-a obisnuit.


Revin diseara,m-am apucat de triat haine,lucruri din casa,pt ca sunt prea multe si ma sufoca.


Lali mamica de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
si Ioana Teodora (23.08.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Salutare,

Am reusit sa adorm copilele si acum mananc si eu ceva..

Getik ma bucur ca iti este bine, vezi a venit soarele si pe strada ta .;multumesc de urari si de vizionat filmuletul...eu tto ma tin de cateva zile sa te sun dar nu mai reusesc sa-mi fac timp, iar acum cu programul tau nu stiu cand o sa ne intersectam..spor la munca.

Cris spor la alergat sa le rezolvi pe toate azi si multam de cafea. .

Alina ce bine ca ai vecini super si te mai ajuta cu copii..ce mai face soacra? ea parca era cu problele grave de sanatate? Apropo tu cat il lasi pe Matei la cresa?

Lali hai capul sus ca nu-ti sta bine suparata..pana la urma ce ati facut, ati botezat sau nu?i ca eu tot nu am inteles.. ..multam de urari...ce fac copii?

Ema te-ai legat de calorifer si nu mai ajungi la pc?!
Ana voi cum mai sunteti?! au trecut racelile?
Mady nu mai dai pe la noi, te-ai suparat?
Dana ce mai faceti?
Simina cum evolueaza sarcina? pe cand controlul?


Aici a venit frigul (nu cum e in tara, dar e rece) iar ca sa fie treaba buna de pe 1 incep nistel ucrari fix pe strazile pe unde mergeam eu sa duc copila la scoala...si acum trebuie sa gasesc alt drum sa ocolesc, o sa fie aglomeratie..si o sa tina lucrarile pana in iulie...ee daca vien vremea frumoasa o voi duce cu bicicleta ...
Fetele sunt ok, Stefi cu tuse si mucisori, ii dau stodal..Anna vad ca-i ok..ea ar vrea sa mearga dar inca-i e frica..sta in picioare netinandu-se dar apoi realizeaza acest lucru si trebuie sa se agate de ceva..se joaca impruena, se resping, isi zambesc, se iubesc...e frumos sa le vezi...

gata...pupici


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

bau bauuuu
Picky....eu ma dezghet.....am un frig in oase de ma termina. am iesit cu pitic afara si mi-a fost frig, nu stiu de ce ca nu eram primavaratic imbracata.
Geto...merci fata hai. fata, eu nu am griji....pe bune, nu din alea cere le-ar avea o femeie in divort. grija mea zilnica e sa nu se imbolnaveasca Darius, sa nu bag eu ca vaca eclere sau alte nebunii, sa ne fie bine. in rest is total deconectata de la subiect si l-am lasat mult in urma. daca n-ar trebui sa ma prezint la procese as si uita de divort vezi fata ca e mai bine pt tine daca iti impui sa ignori???
am un somnnnnn...mama mama, dar nu ma culc, iaca asa
plodu meu, va spuneam aseara ca s-a culcat la 8.....stiti la cat s-a trezit dimineata???? la 9

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaMi spune:

'neata

noi suntem bine doar ca nu am avut deloc timp sa intru pe forum si nici calculator nu am moentan. sper sa reusesc deseara sa intru mai mult .

BIANCA MARIA 28.04.2009

RADU ANDREI 05.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaaaaaa


haideti la ,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

Am terminat ieri cu absolut toate actele pentru angajare,acum trebuie doar sa sun la bucuresti si sa intreb cand ma duc sa le duc documentatia si sa iau masina

picky nu a facut fata lacra botezul ,iti dai seama ca nu am ed gand sa lipsesc,numai ca se pare ca piticei ii tot place sa fie amanata din divese motive
Deocamdata Ana nu poate sa intre ca are de stat in spital cu Eva,ca a facut pneumonie
sori multam,in prima faza,pentru ca a fost total neasteptata acest job,m-a cam luat ptrin surprindere si singura solutie (exclus gradi particulara in oras ca ma ususca de bani,si in perioada asta cine stie care din ele mi-or primi kindericiul ca au grupele deja formate)ramana buniciisi ta-su.Iar eu o sa-mi fac treba cat de bine si cat de repede [pot,dfara sa o lalai prea mult,ca sa pot ajunge devreme acasa.
alina nsol cand se pierd poze.
geta fii-ta asta e de belea.Pe a mea o zgandare ma-sa mare cu "pleca mata la servici si ramai tu cu mine" si fii-mea de colo " nuuuuuuu,nu peaca a sevici ca nu veau kinder"
alina vad ca tu ai avut zilele astea program de noapte,poate o sa ai si nopti mai linistite
lacra haide fata,ca o sa facem party luna asta in februarie si sa vezi ce fain o sa fie
picky valeuuuu fata,da ce lucrari sunt alea de tin atatea luni?
hi hi..inca putin si o sa ai 2 pitice alergatoare prin casa
ema te paste cumva o raceala?
moaaaaaa ce somn de boier are giner-miu

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput