Buburuzele se joaca in zapada!***29***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata,

Am venit de la dansuri, dezamagire totala..copii nu s-au concentrat, tema aleasa era jalnica si prea greoaie ptr cei mici...si cine a fost de vina?! parintii..ca le distragea atentia la copii, asa ca data viitoare va fi lectie cu perdelele trase..deci noi parinti nu mai vedem nimic, si nu mai pot filma..oricum incep tarziu si termina devreme..juma de ora..atat..;efectiv stefi azi s-a plictisit, s-a scarpinat in nas , are o obsesie cu asta (cum sa o dezvat?! )..si se plimba de colo colo ca sa treaca plictiseala...in fine...ptr ea e o activitate..chiar daca a costat bani..

Azi am de facut multe, dar nu stiu cat o sa fac din ele...vine doar Tony azi, ca Emmy are aniversare la un coleg diseara, vine si nenea ptr geamuri, sa-i dam avansul...spalat, calcat, curatenie, mancare...multe..

Va las va urez o zi placuta, si fara prea mutla zapada ..



Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

bau
sarumana adina....si aci e gerut, dar tot l-am scos si azi....sa-i inghete fitzele
picky...mama, eu de ieri am inceput sa-mi exersez in plastilina maiestria si mi-a trecut asa un fulger prin cap....de ce n-as modela si-n pasta de zahar??????? asa caaaaaaaaaa, in curanddddd, ma apuc de asta mi-am adus aminte, acu ca ziceai de dansuri......am vz filmuletul acu ceva zile si tareeeeeeeeeee simpatici mai erauuuuu, Stefi isi gasise si prietena
cris...si ce-ai muncit draga????? si la urma urmei ce ma intereseaza c-ai muncit daca aci era liniste????

deci cand am zis ca tre sa ma leg de caloriferrrrrrrrr....ieri am iesit cu pitic la mall sa papam tort....si am un cojocel alb, il am de vreo 3 ierni si nu l-am curatat niciodata, ieri insaaaaa, in malllllllll am vz ca s-a facut gri....asa caaaaa, l-am dat la curatatoria de acolo iar eu mi-am luat o geaca de la Zara....ideea e ca acu cateva zile am fost intr-un depozit....cu mai multe standuri, marfa normala, multa gen Europa si m-am uitat la geci, de la 180 lei in sus....aveau si la 500 lei.....ba.....helllloooooo, asa ca am intrat la Zara si mi-am luat si nici n-am dat ft mult....dar tre sa ma linistesc, gata, ma leg de calorifer

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Salut

Gerrr bn dar si noi am iesit zilnic afara si am stat cca 1h.
Acum pitic inca doarme (am dormit si eu cu el, dar m-am trezit ca am avut gogosi la dospit )
Nu mai am timp acum sa scriu, poate dupa ce prajesc gogosile AM O POFTAA de nu va m-ai zic, iar piticul e inebunit dupa ele.
Va las...


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

buna fetelor,
Am avut la treaba de nici nu am stiut unde sa ma impart mai intai si cum sa scap pe ziua de azi,si colac peste pupaza,vin si cu o veste urata..ana e cu Eva in spital de joi si vor mai sta ceva timp acolo.Am primit mesaj pe zi,dar nu am avut tipm sa arunc o privire sa vad ce este si acum am verificat si eu.

picky eu nici nu am apucat sa intru pe mailul comun sa o cad pe Puca in actiune la topaiala,sper sa reusesc maine ca deja la ora asta imi doarme mandra si nu mai fac galagie.
Pardon...nu cred ca ai vazut-o pe fii-mea si principala ei ocupatie..de a sta cu cremvustii in nas toata ziua si pe mine ma dispera,bine ca soricelel nu are garuri la nas ca altfel mi-l scobea si pe ala cat e ziua de lunga.
Ma leshi?au si teme la dansuiri?Nu se poate ca pentru inceput sa ii ia prin joaca cu topaiala cat cuprinde?ca daca unul da din buci e suficient ca vor incerca toti sa-l imite..profii astia de dans si pretentiile lor
ema pai daca te apuci de mesterit parta de zahar,ia sa ne arati si nou ca vada ochiul soacrei cum se zice.
Adica tu vrei sa inunzi pana la parter cand ar fi soldurile si tu legata si pleci cu totul?nuuuu....o viata avem si pe aia sa o traim la maximstai sa incep eu cum trebuie munca in adevaratul sens si oviesse scrie pe mine
sori gogosiiiiiiiiiiiiiii

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neataaaaaa


haideti la calda,perfuzabila cu nes,ceai fructat,trabuce si vougue

e un frig afara brrrrr.. dar mai tarziu plecam la plimbare in mall si s mai vedem pe unde
voi ce facti?nu v-ati trezit inca?

Mirunel terorista



BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Neata

Eu cu copii pe aici, astept sa vina tati ca-i plecat si apoi sa merg sa ma apuc de calcat si curatenie...

Ema sa porti sanatoasa geaca ...multma de vizionat filmuletul.

Cris m-am bucurat cand am auzit ca fiica mea nu-i singura cu degetul in nas..mi-ai luat o piatra de pe inima...pana la urma Lali a mai facut sau nu botezul?!... da fata au programa, ca dupa aia lucreaza la dansuri..dar varsta la copii e diferita ..is de la 2,5 ani pana la 6 ani in grupa.si diferenta e mare..dar na am vrut o activitate..

Stefi a inceput sa-mi tuseasca mai rau, si sa-i curga nasul, Anna imi pare ca a tras-o curentul la un ochisor ca e puutin rosu si-i curge..de la dadaca sta pe jos fix langa usa, si o mai culca in relax tot langa usa, ca spatiul e mic la ea...na nu am ce face..; ma multumesc ca am unde sa o las sau sa le las in caz de vacanta la scoala.
Cris ma intreba-i de luni..marea majoritate a scolilor fac greva, de fapt toti vor face, scolile, trenurile, transporturile in comun, bugetarii, vor inchide strazi..deh mare haos...numai ca stefi e la scoala catolica si aia is ceva in genul scolilor private..is sponsorizate de alti si nu de stat..asa ca doar o parte din profesori nu intra la lectii, dar is obligati sa tina copii in gen de cresa...asa ca stefi merge la gradi, ca ea face "ore", joaca cat cuprinde....daca nu faceam o duceam la dadaca ca e si ea inscrisa acolo, numai ca mai au si alti copii in grija luni, vor fi la dadaca 7 copii..si daca o duceam si pe stefi erau 8...asa ca e ok ca merge la scoala. Aici chiar daca fac greva sunt obligati sa nu dea peste cap programul studentilor, care luni au examene si sunt ff importante si nci nu le pot programa ptr alta zi, iar orasele universitare mari, cum e leuvenul, au pus la dispozitie camere ptr studentii din provincie, ca sa doarma o noapte acolo ptr a ajunge la timp la examene si ptr a nu-l pierde..la fel au procedat si hotelurile..dau gratis camere la studenti ptr o noapte..adica na, greva, greva dar nu vor sa afecteze programul altora..

Ana cum mai sunteti?
Mady pe la noi nu mai dai?
Lali ce mai faceti?
Lavinia voi cum mai sunteti?
Virginia chiar nu mai dai nici un semn?
Sorina, Dana, Adina, Elena, Getik, Alina si restul haideti cu cateva cuvinte si pe aici..;sau e weekend si va plimbati?




Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Ieri n-am mai avut timp sa intru ca sa mai scriu 2 vb, asa ca mi-am facut timp acum inainte de nani.

Am fost la zapata (pana am inghetat), am venit de am servit masa si acum ne pregatim de somnic. Razvan nu se dezlipeste deloc de mn si imi spune continuu ca-i e dor de mn . Ma gandesc cu groaza ca de maine incepe o noua sapt in care el v-a plange in fiecare dimineata ca nu e mami Ma doare sufletul ca trebuie sa-l las si sa plec, dar ne cheama datoria

Vad ca-i asa liniste pe-aici...
Cris distractie placuta la Mallsi nu stiu daca ti-am zis sau nu FELICITARI pt noul job Ce vei face cu Mirunica?
Picky spor la trebi sa le dovedesti rapid , eu n-am mai reusit de mult timp sa intru pe mail-ul comun sa vad ingerasii, dar am sa-mi fac timp cat de curand.
Anna sanatate multa la buburuza mica si sa veniti rpd acasa. Dar ce s-a intamplat de-ati ajuns la spital?
Ema sa purtati sanatosi gecile Mie a inceput sa-mi fie frica sa mai ies la cumparaturi pt ca sparg de 2 ori pe cat mi-am propus sa cheltui
Lali si cand faceti botezul? ai apucat sa faci pregatirile? Cum sunteti, mai da un semn

Restul fetelor fa pup si va doresc multa multa sanatate, ca-i mai buna ca toate



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sorina Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT (11 MAI 2009)

http://lb3f.lilypie.com/rxDAp3.png


Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Sorina stiu si mie imi e groaza ca iar incepe o noua sapt de munca..si as fi dat orice sa ma pot odihni putin in weekend..chiar sotul ma intreba cand o sa apuce sa se odihneasca in wkd...si i-am spus ca in Be, niciodata..in fine..
Am termiant de facut curatenie, asa in mare, a plans oleaca Anna ca ii e frica de aspirator, numai ca nu aveam cu cine sa o las ca tacsu era plecat cu tony, iar ea se trezise fix cand eu aspiram..am calcat, a facut sotul mancare, stefi a vrut wafelce, adunat pe la bucatarie si a venit seara, urmeaza baie, cina, culcat fetele..si a trecut weekend-ul.. ..

vad ca voi ati tras chiulul azi..ati facut oameni de zapada, nu?! poate o da putin si pe la noi zapada..

simina nu ia mai dat semne..

pupici si o sapt placuta va urez..


Bella de Stefania si Anna
Buburuza mea
*********************
Fluturasul mic
*********************
Povestea Printesucai
*********************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

bau
merci fetele...o port si-mi place teribil
azi m-am surprins pe mine.....am iesit...la niste magazine si la mall si n-am cheltuit nic nic. ptiu sa nu ma deochi.....dar ma mancau degeteleeeeee, ceva de groaza.
cupilul mau iar n-a dormit la pranz....am pleat eu de acasa pe la 2 fara dupa ce l-am pus la somn, m-am intors pe la 4, el, bestia....era plecat afara, de la 3 juma....mi-a venit pe la 5, plin de chef, in verva, cu nsaul si obrajii rosii....ne-am jucat, am papat, am facut baie iar de la 8 si putin sforaie, mi-a adormit instant....cum l-am pus in patut, bang
care oameni de zapada Picky...e un ger de te picuri cuie....nici zapada nu se prinde macar
saptamana usoara fetele

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Fetelor fusei ocupata- socrela in vizita! Nu a fost de mult tare... Azi noapte a "dormit" cu Maria si a cam tinut-o ocupata! Fata avea azi axial 37 cu 6. Era rosie la fata si moale. Dupa nurofen e fresh. Vedem la noapte!
Matei a inceput sa traga de scutece. Vrea fara dar la oala nu prea!
Mai "vb" maine-sper! ca daca imi face maria figuri...fug!

Mergi la inceput