despre tigara electronica

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

JGeu nu vreau sa sperii pe nimeni!Da' pe tine-s invidioasa rau!!!!Auzi...3 kg!!!

In general dureaza cam 2 ani pina-si revine metabolismul la...normal sa spun asa,oricum nimic nu va mai fi ca in timpul fumatului!

Eu dupa 4 ani tot incerc sa-mi descoper metabolismul,acum tot ce-i posibil ca la mine si alte probleme de sanatate sa-si spuna cuvintul la kg!

De lasat m-am lasat de pe-o zi pe alta,fumatoare de peste 20 de nai ,cu min un pachet pe zi!Plasturi am folosit vreo 3 zile...acum sincer nu vreau sa sperii pe nimeni,dar putetzi cocheta si cu depresia dupa lastul de fumat...nu e usor!!!!

Insa cine vrea...reuseste!Succes!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Andacos da, nu trebuie sa uitam de nervii de dupa. Valeleu...
Nu ma mai simteau "eu" fara tigare in mana. Dupa 20 de ani, nici nu-i de mirare. Acum nu pot sa-mi imaginez ca as fuma!

Insa din punctul meu de vedere a meritat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Uitasem de tigarile fara nicotina cred ca mai am si acum cateva tigari intr-un pachet...

Am hotarat eu sa ma las de fumat si sa incerc cu tigarile astea...
.... intr-o zi venind de la munca ...cred ca am fumat vreo 2 in masina pe drum ca fac militari/berceni. si opresc eu vesela la chioscul de la bloc sa iau paine cred ...numai conteaza...
cand intru in chiosc tanti de la vanzare ma intreaba ... iar dau astia foc la frunze, nu?!
m-am facut rosie-albastra si am recunoscut ca eu miros de la tigarile cu pricina...
m-am lasat si de astea rapid... mai bine miros a nicotina decat a boschete ars.

Am zis ca mai incerc o data si anul asta... dar tot o aman...
si eu tot pt miros vs copil tin musai...si al meu cat ma spal si tot stramba din nas.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Si eu tot din cauza copilului m-am lasat de fumat!Desi eu am iubit ...fumatul!

Andrei al meu insa a urit intotdeauna fumul d etzigara,fumatul ,ce mai...era cumplit pentru el cind intra in sufragerie unde noi fumam!Efectiv ura sa ne vada fumind!

Uite ca scriind aici imi dau seama ca nici nu m-am mai visat fumind de ceva timp si desi sotzul s-a reapucat de fumat(de citeva luni...el chiar nu a putut sa-si controleze stressul zilnic,a fost mai mult bolnav in totzi anii astia de cind ne-am alsat de fumat ca ne-am lasat impreuna)nu ma intereseaza absolut deloc!

Probabil ca ...am biruit definitiv drogul!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Eu fumez afara sau in bucatarie...
in bucatarie doar cand vine sotul acasa si e cineva cu el in timpul asta.
asa ca dimineata la cafea e o minunatie pe hol. un hol la curte fara nici o incalzire acolo...
cand stateam la bloc fumam afara pe holul blocului...alt chin...

chiar trebuie sa ma las...
o sa caut afurisitele alea de tigari sa le bag la incarcat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

numai merge incarcatorul
nu mint!
350 lei ...
cred ca o las naibi de tigare si mai citesc cartea aia o data.
cand ajung la capitolul cu "faceti calculul cati bani cheltuiti pe tigari lunar, anual si in 20 de ani" mi se face rau instant.
O mai merge si a doua oara? prima data m-am lasat o saptamana in conditiile in care cu nimic altceva nu a mers...
poate iese ceva...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_1 spune:

Dupa cum am mai spus, pentru mine n-a mers nimic. Dar nici nu m-am batut prea tare.
Ma uit la ce au scris fetele aici si ma minunez! Bravo celor care au reusit!
Am totusi o intrebare pentru mamici. Cum ati facut cu tigarile cat erati insarcinate? Ati renuntat si v-ati reapucat dupa aceea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_p spune:

Ma aflu in toiul cautarilor de tigari electronice.Si eu si sotul ne-am gandit ca ar fi o solutie...poate ne lasam de fumat!Adevarul e ca fumam mult,mult de tot.Am comandat pe net...m-au sunat ca nu poate ajunge coletul decat la jumatatea sapt viitoare.Pana atunci ne piere tot elanul.Am renuntat la comanda si ma duc sa iau tigarile electronice de la un stand din Carrefour.Asta daca reusesc sa razbat prin nameti!M-am orientat catre o tigara TGO...am citit pe net ca-i ultimul ragnet in domeniuCe parere aveti?
De ingrasat stiam,dar de depresie???Asta-mi mai lipseste!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Si eu sunt o fumatoare inraita! si mi-e ciuda ca nu am ambitie sa le las! Stiu ca nicotina da dependenta (in fond si el este tot un drog)dar ciudat este ca-mi dau seama si consecintele negative!
In teorie stau bine...in practica....fumez!
In legatura cu tigarea electronica n-am incercat-o tocmai gandandu-ma ca sunt chinezarii (candva am citi pe net ca nici ele n-ar fi sanatoase).
Sora mea cea mare (fumatoare inraita) in urma unor probleme de sanatate (de ce oare numai cand ajungem la doctor renuntam)a renuntat, o perioada le-a inlocuit cu tigarile medicinale(asta sub indrumarea unui doctor care i-a spus ca nu e sanatos sa le lase dintr-o data dar la cele medicinale:doar3 pachete!)in acelasi timp a mers si la un nutritionist iar asta a ajutat-o sa nu se ingrase!
fratele meu a renuntat acum 3 ani si nu mai reuseste sa scape de muuullltele kg depuse (cred ca nici nu vrea).
Am citit si eu cartea si precum Maria, la sfarsit am fumat o tigare!
Am incercat si cu plasturi iar la mine a mers (cred ca 2 saptamani)numai ca intr-o zi am uitat sa-l dau jos dupa 12 ore si mi-a fost groaznic de rau!
Am incercat si metoda calendarului: iti notezi pe un carnetel ficare tigare fumata, urmand ca urmatoarea s-o fumezi dupa 1 ora!..ajungi parca in 2 zile sa fumezi doar 1 tigare pe zi!..tot n-a mers!
M-am ingrasat 15 kg (si sunt fumatoare) deci mit-ul cum ca fumatoarele nu se ingrasa...s-a spulberat!
Mai nou am inceput sa fac si sport...dar mi-e greu tocmai pentru ca fumez!
Am renuntat de 3 saptamani la dulciuri!
Cum pot sa renunt si la tigari???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

cum e cu calendarul?ca poate reusesc...
caut si eu tigara acasa..ca acum parca am curaj...

CODRIN *15.02.2005 si DIANA *10.11.2009


Cea mai mare bogatie din aceasta lume sunt copiii, mai mult decat toti banii din lume si toata puterea de pe pamant. Mario Puzo

Mergi la inceput