despre tigara electronica

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Am incercat si eu ...plasturi ...ma manca pielea de la ei groaznic.
guma cu nicotina. merge pe avion dar sa mesteci asa cu saptamanile...chiar nu e stilul meu...
am incercat cu metoda usoara...m-am lasat o saptamana cat a fost sotul plecat cu serviciul. cand s-aintors m-a cam corupt da` si eu am vrut
am incercat si cu tigarea electronica. nu a mers.
sunt un caz fara speranta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diannaalex spune:

Tatal meu s-a lasat cu tigara electronica are 3 luni de cand nu mai fumeaza deloc si nici de cea electronica nu mai are nevoie. A folosit-o cam 1 luna. Asa ca se poate. Cumnatul meu in schimb u a reusit cu ea. Depinde si de vointa.

mami de Alex nazdravan www.dianalaura.wblog.ro
veniti la produse noi sau impecabile la preturi foarte bune
pt. Alexandru Hapaleti si alti copii
poze Alex http://www.flickr.com/photos/72360957@N03/6573967211/in/photostream
http://www.lesch-nyhan.eu/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olina87 spune:

o prietena s-a lasat de fumat tigari obisnuite, le-a inlocuit cu electronoca din aprilie si s-a ingrasat 15 kg... fara neaparat sa rontaie mai mult decit de obicei, dar mananca dulciuri f multe, le manca si inainte...

am incercat si eu electronica, a tinut o saptamana apoi am renuntat, ma deranja pe gat cind o foloseam, mi se punea un fel de nod dureros

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabidaniela spune:

pfoai da' erau poleite cu aur la banii aia, 200, 350 lei?
Io am dat 50 de lei pe ea, si e de-aia de doamne, slim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza26 spune:

de ingrasare mi-e si mie frica dupa ce ca am destule kg in plus.maine astept coletul,o sa va spun cum e aceasta renumita tigara,de abia astept sa incerc,am o speranta poate reusesc sa ma las,si poate il conving si pe sotul meu sa fumeze electronica,oricum sunt 2 bucati in pachet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Citat:
citat din mesajul lui Danutza26

de ingrasare mi-e si mie frica dupa ce ca am destule kg in plus.maine astept coletul,o sa va spun cum e aceasta renumita tigara,de abia astept sa incerc,am o speranta poate reusesc sa ma las,si poate il conving si pe sotul meu sa fumeze electronica,oricum sunt 2 bucati in pachet.



Eu m-am lasat de fumat acum 4 ani!Nu va spun cite kg am pus,ca ma apuca frustrarea!Cred ca de regula 15-18 kg(eu am pus 18 kg)se pun in primele luni!

Prin lasatul de fumat intreg metabolismul se modifica si de aici tot circul cu kg!

De fapt voiam sa spun ca am urmarit mai multe emisiuni pe tema asta,si indiferent ca lastul de fumat este urmat direct de dieta si sport,toate facute sub indrumarea specilaistilor,kg tot isi fac aparitzia,vinovat fiind metabolismul!

Eu va doresc sincer ...sa punetzi cit mai putzine kg!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Citat:
Cred ca de regula 15-18 kg se pun in primele luni!


Eu m-am rasgandit.
18 kg am luat in sarcina si eram ... imensa...

cred ca am sa mai fumez vreo 20 de ani. dai incolo de bani ca oricum se duc!

pt cine mai vrea sa incerce si alte metode:
http://www.scribd.com/doc/50149526/AllenCarr-Metoda-usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salcia spune:

Ela, banii ca banii, dar sanatatea ta?! :)

Eu sunt militanta anti-fumat dintotdeauna, din copilarie m-au stresat ai mei cu fumatul, asa ca am detestat din tot sufletul obiceiul asta (la fel si sora mea). Si nu-mi place deloc sa ies pe undeva si apoi sa miros a fum de tigara, sau sa ma usture gatul si ochii din cauza fumului.

Insa, am aproape doi fumatori inraiti (tata si iubitul), pe care tot incerc sa-i conving sa se lase. Am incercat pana acum tot felul de solutii - plasturi, gume, bomboane, tigari din plante (miros mai urat si sunt si mai scumpe decat cele obisnuite) etc. Acum am cumparat si tigari electronice, si sper din suflet sa mearga, mai ales ca tata are o varsta si are si niste probleme serioase de sanatate (culmea e ca a reusit sa renunte la bere, vin, mancare nesanatoasa etc., dar la tigari nu poate renunta).

Deocamdata vad ca in cazul prietenului meu are oaresce rezultate tigara - de la un pachet (sau un pachet+)/zi a ajuns sa fumeze 2-3-4 tigari "adevarate", in rest pufaie din cea electronica (tata deocamdata e plecat din tara si cum e intr-o zona mai "ciudata" mi-e teama sa-i trimit tigara, sa nu considere cei de-acolo ca e ceva periculos). Dar trebuie sa fie constiincios, adica sa nu o uite acasa, sa uite s-o incarce etc. Depinde cat de mult iti doresti sa te lasi si ce eforturi esti dispus sa faci.

A propos, eu am cumparat tigarile astea (au costat un pic peste 150 ron fiecare) la recomandarea unui prieten care s-a lasat cu ajutorul lor. Deci functioneaza (cel putin in unele cazuri).

Cat despre ingrasat, aici nu stiu ce sa zic. Cred ca e foarte stresant sa pui o gramada de kilograme si sa nu poti sa controlezi procesul. Bine ca nu am avut nicio inclinatie spre fumat, ca la cate dulciuri mananc, daca mai trebuia sa ma las si de fumat, din ce spuneti voi eram in pericol sa fac un fund cat Brazilia (vorba lui Bridget Jones) .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Hai mai Andacos nu speria oamenii

Sa incep cu ce e mai important: m-am ingrasat 3 kg, e adevarat ca metabolismul e dat peste cap cateva luni, apoi am revenit la greutatea dinainte. A fost frustrant, da, sa ma ingras din aer, ca n-am rontait decat vreo 2 saptamani in care am fost pe dieta de rum&cocos , adica cioco cu alcool, da? Va recomand.

Acum serios, eu am doua prietene care s-au lasat folosind tigarea electronica, si erau fumatoare inraite.

Eu m-am lasat fara, ca la mine nu merge nicio idee de treptat, adica a trebuit sa o fac brusc. Mi-a luat 2 ani si 4 incercari. Stiu cum suna... dar am reusit, si acum de fiecare data cand trec pe la case la supermarket inca ma bucur ca nu cumpar tigari. Cand vad oameni iesind sa fumeze in frig sunt fericita.

Desigur ma chinuiam de ani de zile sa ma las, dar pana n-am fost hotarata nu am reusit. M-am hotarat cand Carla nu a vrut sa ma pupe, pentru ca miroseam urat :( SI sa nu credeti ca daca mestecati guma sau va spalati, nu mirositi. Tot miroase...

Na, acum eu nu-s fanatica si va inteleg mai bine decat oricine. Dar nu spuneti ca sunteti fara speranta! Pentru ca nu e adevarat. Oricine se poate lasa de fumat. Important e sa treceti peste primele 5 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

aveti grija si cu tigarile electronice, multe sunt chinezarii contrafacute. de aici si diferentele mari de pret. nu cumparati cartuse si lichid de reumplere din locuri sau de la persoane care nu prezinta "incredere". Va bucurati poate pentru un chilipir, insa va puteti pune sanatatea in pericol...cel mai bine cautati impresii de la alti utilizatori si veti afla de unde va puteti cumpara device si consumabile originale, cu garantie.

Mergi la inceput