Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (113)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bluenight spune:

Am scris la capitotul trecut

In primul rand vreau sa va multumesc ca m-ai primit asa frumos printre voi Multumesc pentru mesajele de bun venit!

Catak vad ca si tu ai parte de o soacra super
Socra-mea e departe de noi, ne vizitam de doua ori pe an. Ce-mi place cel mai mult la ea e cum gateste! E moldoveanca si face niste mancaruri, iam iam

Ioanna16 - si eu am o sfecla rosie pe care vreau sa o gatesc pt Mihai. Am gasit o reteta cu carne si iaurt sau smantana. Eu o sa-i fac sfecla la streamer cu piept de pui si iaurt.
Vad ca yvyana zice ca nu e buna combinatia, eu o sa incerc totusi maine si iti zic cum a iesit.

MaryM85 multumesc pentru idee. Aici, in Belgia, nu se prea gaseste ficat, decat la mancare pt caini si pisici . Am decis sa nici nu-i dau la Mihai ficat decat daca gasesc bio, am auzit de multe cazuri in care bebeii au vomat dupa ficat. Stiu ca e bogat in fier insa tot acolo se aduna si reziduurile iar cand ma gandesc cu cate "chestii" sunt injectate gainile aici nici nu vreau sa ma gandesc ce e in ficatul de pe raftul magazinului :(
Pana la urma i-am facut cartoful numai cu unt si l-a papat tot

Off voi vorbiti de ninsoare si zapada
Aici e inorat mai tot timpul si ploua.

Delia dau, dau cioco! Chiar m-ai nimerit fiindca mai nou mananc foarte multa ciocolata! Mi-am cumparat miniciocolatele si le-am pus intr-un bol pe masa si tot timpul imi iau cate una
Asa ca, va servesc cu drag si pe voi pana nu le termin singura pe toate! Deci: mars, twix, snickers, milkyway, ce doriti?

madutza_bra bebe Mihai - nascut in 4.06.2011 natural la 40 de saptamani, 3,900 kg, apgar 10 iar eu sunt nascuta in 11.11.1987

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

nah ca voi vorbiti de diete, impachetari..etc etc..si eu bag la greu acum slaninuta afumata cu condimente si apoi mi-am prega o cioco alba cu capucino
hai ca o iau la ...sa nu ma prindeti si sa ma certati...


mamica implinita cu 2 comori !!



si eu am slaninuta dar nu m-ai imi trebuie, cel putin o perioada. cioco pap si eu acum dar cu lapte si alune de padure tot made in Italy o vecina merge prin Italia si aduce tot felul. cafeauia lor este o mare porcarie.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

delia si iti place slaninuta???? ca sa iti satisfac curiozitatea nu, nu este primola. ceva italieneasca. dar m-am "reprofilat" si am inceput una cu cereale...poate o avea mai putine calorii

roxy asta este o slaninuta mai speciala...eu dinaceea normala nu mananc ..bleehh..... cu cafeaua, au si ei de mai multe feluri, lavazza cred ac e buna. nu stiu ca nu am pricep..nu consum cafea deloc.

puiutul meu mic este la buni.....de abia astept sa ajung la el...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata pauza..dar acum cu burta plina cine mai are chef de treaba????

uff si cei cu balustrazile m au sunat ca vin de abia maine dimi

revin intr-o noua pauza


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

uitasem
alexina multa sanatate printesei!! cum stati cu pregatirile???cumparaturile...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

delia pai fix asa stateam

roxy as trimite o dar nu am testat o cum gateste pentru tine sau pentru bebe vrei sa faci de papa? k pt bebe e simplu, poti sa faci mega rapid o supa de rosii si spanac asta e varianta mea de viteza

fug sa ma apuc de bagaje, revin mai tarziu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neata..
eu scriam la cp trecut..dar nu mai copiez aici..

noi suntem inzapeziti de tot..sotul a reusit sa plece dimi la servici dar nu cred ca ajunge ca la el acolo in camp nu cred ca baga nimeni nici o masina de dezapezit.. iar eu n-am cum sa ajung cu vlad azi la gimnastica..e horor afara, la mine aici parca e baragan cand e vant si viscol..cred ca vlad se afunda cu totul in zapada daca il scot acum
sa va mai spun ca nu suport frigul si iarna ? off sa treaca mai repede ca pe mine in afara de o mica bulgareala nu ma atrage deloc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

nah ca voi vorbiti de diete, impachetari..etc etc..si eu bag la greu acum slaninuta afumata cu condimente si apoi mi-am prega o cioco alba cu capucino
hai ca o iau la ...sa nu ma prindeti si sa ma certati...


mamica implinita cu 2 comori !!



lasa ca-ti tin eu companie..eu pe langa am bagat si niste merdenele cu branza de vaci facute in casa si biscuiti si ma duc sa beau o cioco calda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bluenight


madutza_bra bebe Mihai - nascut in 4.06.2011 natural la 40 de saptamani, 3,900 kg, apgar 10 iar eu sunt nascuta in 11.11.1987

Mihai (04.06.2011)


uau ce mamica tinerica felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

sa va mai zic si ca nu am cablu, nu merge tv-ul si internetul pica si el la cateva minute ?
gata, plec la treburi daca tot stau acasa

Mergi la inceput