Prietene la bine si la greu - 155

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

bai Ralucili, sa fii sa lopatezi zapada de la noi, ca numai tu cu omida ta ai cobit


vin mai tarziu pe aici ca acu intru in management meeting

all




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


E viscol si in Belize?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

bai Ralucili, sa fii sa lopatezi zapada de la noi, ca numai tu cu omida ta ai cobit


vin mai tarziu pe aici ca acu intru in management meeting

all




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


hai succesuri la sedinta, trebuia si zapada, asa ca inca mai cant, si era cu caramida
adica, caramida mida da Doamne sa ninga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Citat:
citat din mesajul lui monis5

bai Ralucili, sa fii sa lopatezi zapada de la noi, ca numai tu cu omida ta ai cobit


vin mai tarziu pe aici ca acu intru in management meeting

all




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


E viscol si in Belize?

mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!



buna asta buna buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Citat:
citat din mesajul lui monis5

bai Ralucili, sa fii sa lopatezi zapada de la noi, ca numai tu cu omida ta ai cobit


vin mai tarziu pe aici ca acu intru in management meeting

all




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


E viscol si in Belize?

mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!



da, mai, nu poate sa scot barca ca e inzapazita plaja




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Monis trebe musai sa te mobilizezi ca vine si geru' ..... ramane intepenita printre sloiuri
Si vad ca gerul asta tot tine, pana pe 8 febr dau astia prognoza pe accuweather si nu ne apropiem ziua de zero grade deloc

Deci zero gradi...

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

si eu ma gandesc sa-l tin pe Iulian acasa maine si poimaine, ca sa nu-l ia soacra-mea pe asa crivat pe jos acasa. Sunt curioasa cum va fi zilele astea cu -15 grade noaptea si ce se va intampla pe strazi cu toata zoaia asta .


drept sa spun, as prefera sa ma duc la curatat zapada cu lopata decat sa fiu la birou, la ce ma asteapta - pe langa implementarea de soft nou de salarii, se implementeaza in toata firma un sistem integrat - un fel de ERP cine foloseste stie cam ce e, care functioneaza doar partial si la care eu particip de la HR ca resursa externa. Deci mai minunat decat orice minune. Bine ca avem tehnica. Sa ne-o punem in cap .




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

da noi folosim SAP si pt HR si pt FI.....si am gasit ceva schimbari la versiunea asta fata de cea de acum doi ani, dar ca soft nou

2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pirelia spune:

S-a trezit Oana dimineata si a vazut zapada. Nu a mai vrut in masina ci sa se joace o „apada". Cu chiu, cu vai am cnvins-o ca vorbim cu tataie sa nu curete toata zapada din curte si ca dupa ce ne intorcem de la copii ne jucam. Dar in masina, in drum spre cresa si-a dat ea seama ca daca e zapada atunci vine „cashiun" (Mos Craciun) si ii aduce cadouri, multe cadouri. Asa ca am fost si i-am cumparat cadou: 2 dvd-uri cu desene.

La multi ani! Riana, sa fii sanatoasa, fericita si iubita.

Ionela, bine ca in accident s-a distrus doar masina si sotul nu a patit nimic.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmickey spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

si eu ma gandesc sa-l tin pe Iulian acasa maine si poimaine, ca sa nu-l ia soacra-mea pe asa crivat pe jos acasa. Sunt curioasa cum va fi zilele astea cu -15 grade noaptea si ce se va intampla pe strazi cu toata zoaia asta .


drept sa spun, as prefera sa ma duc la curatat zapada cu lopata decat sa fiu la birou, la ce ma asteapta - pe langa implementarea de soft nou de salarii, se implementeaza in toata firma un sistem integrat - un fel de ERP cine foloseste stie cam ce e, care functioneaza doar partial si la care eu particip de la HR ca resursa externa. Deci mai minunat decat orice minune. Bine ca avem tehnica. Sa ne-o punem in cap .




Monis, mama de Piticutz Santiago (02.11.2009)


ce haioasa esti cu tehnica in cap

eu ma simt groaznic,parca sunt batuta si asa incet, incet am gatit, iar acum fac gogosi pentru puturosi...
cand se trezeste adelina va trebui sa o scot putin la zapada
mergem sa dezapezim masina, cu toate ca eu nu conduc pe vremea asta, dar sa o scoatem la suprafata...

fetelor vad ca ati plecat cu masina la serv.pe o asa vreme...felicitari

carmen de Adelina Ioana 16.04.2010 si adolescent Paul Florian 13.09.1993

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare. Ma gandeam sa mai zic si eu doo vorbe dar azi ma simt ingrozitor de rau...de 2 saptamani stau asa am zis ca trece cu tantum, multa vitamina C, dar ti-ai gasit. Iok. Maine merg la dr ca e la cabinet sa vad ce raceala mai e si asta Ps: nu-s gravida

Ionela , bine ca tati e ok. Imi pare rau de accident. grasunelul din partea mea.

Vazut poze cu Remus, bb mic de Dana, Iulian cu olita in cap Sper ca nu uit pe nimeni.

Licu si Ema ma alerga la schimbatul de pampers, numai din picioare il schimbam. Si nici ea nu dadea semne ca ar vrea sa faca la olita, doar se juca cu ea, isi baga picioarele(la propriu) in ea. Dar cand i-am explicat ca e fetita mare, ca are chiloti si tre sa ceara la olita sau wc , si a tot vazut ca insist cu asta ce o fi zis saracul copil ...daca tot insista femeia asta atunci sa fac ca ea. La voi te cred ca e greu acum sa incerci ceva daca este asa frig.

Nu sunt deloc coerenta, mai bine plec acasa.


Mergi la inceput