Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

ooof bietul. inca e mmic sa ramana cu sechele,dar oricum nu e omenesc ce s-a intamplat.
sper sa isi revina repede

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberta84 spune:

Lissa , Ilida , multumesc de raspunsuri . Pai eu cum ma mulg , bag repede in frigider si apoi evident trebuie incalzit , dar o sa fac si eu asa , ca uneori vrea si el o gura de lapte ca sa adoarma .
Ilida , cu productia stau bine , pot sa spun ca am ajuns la performanta de a ma mulge doar de 4 ori pe zi , nu mai zic cat scot ca poate parea exagerat insa e si de aruncat. Problema e ca peste o saptamana incep serviciul si pana atunci mai trebuie sa elimin un muls , cel de la pranz .. sper sa reusesc . Apropo de asta , fetele mai cu experienta , ce credeti , daca ajung sa mulg de 3 ori pe zi , cam la 5 la 16 si la 21, o sa dispara laptele din cauza ca il scot prea rar , sau am sanse sa mai am asa mult timp ?, ca tare as vrea sa ii dau pana la 1 an macar..
Of , Ilida , imi pare rau pt experienta urata cu asistenta , din pacate mai exista insa astfel de cadre medicale..
Valentina , esti f puternica mamico , ai admiratia mea si iti doresc si in continuare sa rezisti cu aceeasi tarie ... sa de-a Dumnezeu sa ai rezultate bune .. cat despre forum , esti binevenita oricand sa ne spui orice , deasta suntem aici toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Floare de colt esti o mama deosebita,eroina,ar trebui sa ti se ridice o statuie,azi cand am citit mesajul tau,mi-ai dat o palma peste fata,m-ai trezit la realitate,eu ma plang de toate prostiile cand tu chiar ai de ce sa te plangi!iti doresc multa putere si rabdare!imi scot palaria in fata ta,iar toata depresia mea o arunc la gunoi pt ca nu am voie,tu ar trebui sa te plangi!TE ADMIR ENORM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ilida[

Giuliana - cum se mai simte mama ta?


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"





Multumesc de intrebare, pare sa fie mai bine, isi ia tratamentul prescris, apoi trebuie sa mearga din nou la control......

Fetelor eu tot tin lapticul la temp camerei 6,7 ore...e ok

Floare de colt, Dzeu sa-ti ajutr. Chiar daca sunt probleme, copilasii tai sunt f frumosi. Sa va dea Domnul sanatate si sa binecuvanteze casa voastra.

Noi vrem sa iesim azi toti 3 sa face o plimbare mai lunga cu masina, sa ascultam muzica si sa papam ceva bun, mergem asa de nebuni prin imprejurimi, asa faceam mereu in week si cand nu era Eric.

Repet legat de ce am mai intrebat, poate nu s-a cutit. Eric mai arevasa pe ochisor cate o mizerie ca un elastic f subtire, care se duce daca freci ochiul, dar oare tre sa vb cu un oftalmolog. Ai vostri au asa ceva?

Va pup si fug ca nici pe fata nu m-am spalat azi

O duminica linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Citat:
citat din mesajul lui ilida[

Giuliana - cum se mai simte mama ta?


din 06.07.2011 am un cavaler: TUDOR-ANDREI!
"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie"





Multumesc de intrebare, pare sa fie mai bine, isi ia tratamentul prescris, apoi trebuie sa mearga din nou la control......

Fetelor eu tot tin lapticul la temp camerei 6,7 ore...e ok

Floare de colt, Dzeu sa-ti ajutr. Chiar daca sunt probleme, copilasii tai sunt f frumosi. Sa va dea Domnul sanatate si sa binecuvanteze casa voastra.

Noi vrem sa iesim azi toti 3 sa face o plimbare mai lunga cu masina, sa ascultam muzica si sa papam ceva bun, mergem asa de nebuni prin imprejurimi, asa faceam mereu in week si cand nu era Eric.

Repet legat de ce am mai intrebat, poate nu s-a cutit. Eric mai arevasa pe ochisor cate o mizerie ca un elastic f subtire, care se duce daca freci ochiul, dar oare tre sa vb cu un oftalmolog. Ai vostri au asa ceva?

Va pup si fug ca nici pe fata nu m-am spalat azi

O duminica linistita

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Giulia nu stiu ce sa zic.Noi nu avem asa ceva,dar cred ca n-ar fi rau sa intrebi doctorul.Macar asa stai linistita.
Plimbare placuta si o dumineca frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Ilida,imi pare tare rau pentru ce ti s-a intamplatEu data viitoare as cere pur si simplu pe oricine in-afara de nazista aia(desi eu m-as fi luat de ea acolo de nu ma mai vroia ea data viitoare)Succes iubita si aaveti grija de voi
Valentina asta-i si scopul acestui forum:sa ne spunem ofurile,bunele,relele,etc....deci,sincer,esti oricand bine-venita sa te descarci aici cu bune si rele!Te pup cu drag,iti transmit o raza de soare si un pic de optimism si sunt sigura ca totul se v-a rezolva pentru voi asa cum trebuieCuraj draga mea si nuita ca NOI TE ASTEPTAM ORICAND AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Buna ziua mamici. Nu v-am mai scris/citit de pe la odisee, cu exceptia ultimilor doua capitole, si astea de pe telefon, ca la calculator nu mai ajung. E greu cu doi copii mici care au nevoie de toata atentia mea. Ilinca are 5 luni jumate si Irina doar 1,10 luni. Pana acum nu am avut nicio problema de sanatate, cu exceptia faptului ca Ilinca s-a nascut la termen cu 2600 g, cam cat avea la ultima eco de la 36 de sapt, fiind diagnosticata cu retard de crestere intrauterin (dismatur). Dar totusi evolutia ei nu a fost influentata si face tot ce facea si Irina la varsta ei. Am inceput sa-i introduc masa de pranz, momentan doar morcov, dovleac, dovlecel si conopida. Urmeaza fasolea verde si brocoli, apoi mai vad eu.
Ilida - referitor la diversificare. Eu am observat ca Ilinca papa f linistit daca ii pun lingurita un pic inclinata la gurita si ea tocaie de acolo. De vreo doua ori i-am dat direct in gurita (din obisnuinta de la fetita mai mare), si cand a simtit lingurita, a inceput sa planga. Nu i-a placut. Incearca si tu.
Corry - spuneai zilele trecute ca mananci cu bebeii in brate. Un mic sfat. Cand vrei sa te asezi la masa ii dezbraci de scutec si ii pui pe o paturica speciala la aerisit. Ei se joaca si tie iti tihneste mancarea. Eu asa mai fac cu Ilinca si ii place f mult.
Floare de colt - sa va dea Dumnezeu sanatate si tie multa putere sa iti ingrijesti familia si sa ceri ajutorul atunci cand simti ca dai de greu, sa nu o faci pe super-femeia/mama, pt ca si tu esti om cu nevoile/dorintele tale. Iar daca tie iti este bine, copiilor, sotului tau le va fi de zece ori mai bine.
O zi buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

Corry, tocmai a nascut o prietena de-a noastra 2 baietei, unul de 2.900 si cel mare de 3.150 kg. Tot timpul ii spun de tine si de piticii tai. SUNT atat de frumosi. la indigo!!!

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)


Ooo, Lissa, ce barosani!
Sa-i traiasca!! (sper ca ma vorbesti de bine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ami_84


Corry - spuneai zilele trecute ca mananci cu bebeii in brate. Un mic sfat. Cand vrei sa te asezi la masa ii dezbraci de scutec si ii pui pe o paturica speciala la aerisit. Ei se joaca si tie iti tihneste mancarea. Eu asa mai fac cu Ilinca si ii place f mult.



Andreea mami de Irina (8 martie 2010) si de Ilinca (11 august 2011)



Maine, incerc!!!
Iti jur ca iti ridic statuie daca merge!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Floricica noastra, eu nu pot sa-ti spun nimic...
Sa-ti spun ca-mi pare rau?- ar fi banal
Sa-ti spun ca inteleg prin ce treci?- ar fi fals

Doar atat:
Toata admiratia, pentru o doamna puternica!

Mergi la inceput