Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (111)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza si chiar am vrut sa te intreb, cand ai zis ca pregatesti supa pisocatei, cum mai papa si daca a inceput sa pape tot.
eu nu stiu ce sa-i fac pe mai tarziu.

eu inca nu i-am dat usturoi. deci voi in fierbeti cu restul legumelor sau carnea? dar nu-l blenduiti,nu?
iaurt si smantana si eu stiu ca sunt bune de dat ca doar nu le dam o galeata sa pape. cat mananca ei acolo nu este mult.


Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank nr. 5 sunt foarte mari, asa stiu eu. unii copii sau majoritatea cred ca nici nu apuca sa-i poarte, ca atunci cand scapa de pampersi poarta nr.4, adica pana pe la 2 ani sunt buni astia. bine , daca bebele este vreun grasan mare....atunci treci la 5.
si Anastasiei ii lasa urme dar vad ca nu mereu. eu o las inca cu 4 ca mai merg apoi iau 4+.

chiar madutzasi miki, Cristi si Vlad cand au renuntat la pampers ce nr. au avut? sau mai bine formulat, ce nr au purtat acum mai la urma, inainte sa scapati de ei?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Multam roxy ptr raspuns. Poate (sigur)ne lamuresc mamicile cu experienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank da, ne lamuresc ele si pe noi

eu caut niste budinci si am gasit cateva: cu branza, cu gris, cu mere rase, cu iaurt....le notez poate incerc sa fac ceva si eu.

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

ieri i-am facut orez cu lapte si a mapat 5-6 linguri. Azi i-am dat iaurt cu branza si banana(de 2 ori pe saptamana primeste )si a papat 200
Maine i-as fi facut papanasi dar i-am dat azi la pranz galbenus...deci pas... si eu sunt in cautari se ceva....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Am pus urlatoarea la ca nu mai tinea gluma, somnoroasa, mofturoasa, tipatoare...de astea off nu stiu cand o manca si copchilita asta a mea ceva mai mult de cateva lingurite parca ii dau otrava nu alta, nici iaurtul care-l devora inainte, acum ia cateva lingurite in sila deci roxy precum vezi, tinem la silueta

lalely intrebai ce mancam, pai am renuntat la paine, dulciuri, fainoase si mancatul seara tarziu, plus acum Nick tine post miercurea si vinerea si papam mai mult "rabdari prajite" glumesc, el cu legumele si fructele, eu pap iaurt si alte lactate ca fara ele-s lesinata, plus ou, sunca, de astea el vrea sa tina tot postul Pastelui, eu nu cred ca pot, plus inca alaptez des, poate la craciun

catank noi suntem la nr 4 acum, dar mai am 3 pampersi si-i termin si am luat o punga 4+ pentru ca mi se par mici deja astia 4 simpli, sper sa ii fie buni si sa nu inoate in 4+ noi folosim pampers baby dry

spiridusha ma gandeam ca sunteti careva machedoni pentru ca vazusem ansamblul ala folcloric, sau iar am incurcat borcanele si sunt alta etnie? sau pur si simplu ala e portul popular in Dobrogea!? Parca imi amintesc eu ceva dar e varza in cap la mine turci/ tatari? Sau nici asta?

A adormit si piscotel la tziti si ma doare mana de cat m-am chinuit sa scriu mesajul asta de pe telefon



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Catank...eu folosesc nr 5 demult..
Nr 4 + nu am luat decat un bax pt ca mi s-a parut mica diferenta intre 4 si 4 +.Dar Dav are burta si picioare groase si ii faceau urme...Acum eu zic sa treci la 4+,cumperi un bax,vezi daca sunt ok sau vrei mai mari si asa decizi daca mai bine iei 5...

Spiridusha superbe pozele!!!Casa de piatra!!


Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Strumf..pai si eu as vrea sa renunt la dulciuri si paine dar nu mai pot!!!Parca sunt copil si nu ma pot abtine!!!
Plus ca nu ma mai satur.Am mancat mai mult cu alaptatul si este greu sa reduc acum..desi seara o las moale de tot!!!Cred ca am redus mult cantitatile fata de perioada cand alaptam dar cantarul este la fel,nici un gram in minus...

Poate daca ma apuc de dieta Madutei..pe care tot o ocolesc..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yvy si fetele

eu ma refeream doar la cantitati ca mi s-au parut mari si atat
mai ales ca smantana era de tara si ffffffffff grasaaa
eu daca mananc o felie de paine cu smanatana de aia imi ajunge
pe cand daca am de coimert manac destule felii
acu fiecare face cum stie mai bine

catank deci ti-ai facut test si e negativ? sau am inteles eu aiurea?

doamne fetele
am o fata din sibiu
la odiseea antoniei
si are fata mica de 1 an si ceva
si a facut varicela
era plina de bube
a dus-o la spital ca incepuse sa i se sparga prin gura si sa se infecteze
si nu au lasat-o sa se interneze cu eaaaaaaaaaaaaaaaa
eu nu am mai pomenit asa mare nebunie
am plans de m-am zapacit cand am citit mesajul eimai ales ca o si cunosc
offffffffffff
micuta e singura
si mama e disperata
cum s-o pomeni asa ceva?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

cami, groaznic ce spui..am mai auzit d ecazuri din astea la tv..nu poate sa ia fata sa mearga la alt spital? Eu una nu mi-as lasa colipasl singur in spital

Fetele cu marimea de pampers..Cristi mai poarta acum la somn si este nr 5 din acela chilotel. Cata e la nr 4 si mai stam ceva timp pe nr asta.

Mergi la inceput