Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (111)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Si eu ii pun lui Cristi in ciorbita mai ales o lingura(deci nu lingurita) de smantana...dar cel mai mult ii place cu iaurt. Azi a mancat quinoa cu legume si ousor(galbenus), pasate bineinteles. Cum gasea o bucatica mai mare de morcov o scotea afara, si ma gandesc ca e problema mare, ca nu stiu cand o sa mai invete sa manance bucatit, nu pasat.

Si legat de usturoi, nu i-am dat prea des, dar cand i-am dat a fost un catel mai mare, cred ca e echivalentul celor 3 in discutie Si mi-era rusine ca mersesem cu Cristi in vizita si el mirosea a usturoi cand il pupa lumea

Catank, asa emotionata am fost luna trecuta, mi-a intarziat 10 zile...siiii nimic. Pup si nu te necaji!

Mai pun cateva poze de la nunta :)

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mamici, ...ficat i-am dat de 3 ori pana acum.. sau 4 cred...in ultimile 2 dati i-am pus usturoi, ala e fiert in lapte juma de ora, si mai bine chiar...se duce toata taria din el, la final e dulce, dulce...deci nu crud!
Legat de smantana i-am pus ptr prima data in ciulama la fiert, la fel... o lingura ptr ca la atatea legume cu carne o lingurita nici nu s-ar fi simtit....Mai ales ca explozia de ieri pe care a avut-o deja s-a pierdut un sfer de lingurita de smantana .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Ca sa le pun pe picasa la fluturasi trebuia sa redimensionez, asa ca va invit pe contul meu sa vedeti acolo daca vreti...

Poze nunta:

https://plus.google.com/photos/115884557471060944774/albums/5700074931279925569?authkey=COnH4Zic8fO0Pg



Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui spiridusha

Ca sa le pun pe picasa la fluturasi trebuia sa redimensionez, asa ca va invit pe contul meu sa vedeti acolo daca vreti...

Poze nunta:

https://plus.google.com/photos/115884557471060944774/albums/5700074931279925569?authkey=COnH4Zic8fO0Pg



Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011



nu am cuvinte...imaginile vb....
Casa de piatra!

p.s. Mi-a placut ca ai avut tema ''culoarea-albastra''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mamici, e diferenta mare intre nr 4 de pampers si nr 4plus?

I-as schimba Ioanei scutecele ptr ca ii raman ceva urme si nu-mi place...

Acum folosim 4 sa cumpar 4 plus sau 5???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui spiridusha

Ca sa le pun pe picasa la fluturasi trebuia sa redimensionez, asa ca va invit pe contul meu sa vedeti acolo daca vreti...

Poze nunta:

https://plus.google.com/photos/115884557471060944774/albums/5700074931279925569?authkey=COnH4Zic8fO0Pg



Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011



nu am cuvinte...imaginile vb....
Casa de piatra!

p.s. Mi-a placut ca ai avut tema ''culoarea-albastra''

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca




Multumesc mult! Chiar a iesit minunat, am fost multumita de tot, mai mare a fost stresul cu pregatirile si vanzoleala din ziua aia! Sunt poze si din ziua nuntii si de la sedinta foto, care abia asteptam sa se intample, sa mai imbrac odata rochia


Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am terminat si eu papica, Anastasia doarme si sotul spala prin bucatarie

afara bate vatul tare dar tot iesim putin cu ea cand se trezeste, o duce sotul in brate sa ia macar o gura de aer. si noi la fel.

catank sa nu te simti rau, n-ai de ce. o sa apara si o a doua minune, ai sa vezi. stii ca toate sunt aranjate in viata. acum o ai pe Ioana si ea iti lumineaza viata
daaa, deja 11 luni , ce-a trecut timpul, nu-mi vine sa cred. anul trecut pe vremea asta ne pozam burticile

yvy daaa, imediat taiem motul, abia asteptam.
te primesc cu mare drag la vin fiert, a adus sotul adineauri din beci sa facem

strumphitza stii ce? trebuie sa vii personal la zapada, nu pot trimite prin posta ca-mi confisca aia coletul. asa ca hai cu piscoata si cu Nick.
maine plecam de dimineata. sa vedem cum facem cu Anastasia, poate o luam cu noi, si pe ai mei, bineinteles, si apoi ei vin acasa cu ea. sigur asa facem ca vreau sa ma dau cu ea cu saniuta

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

spiridusha superbe pozele...ce fain au fost facute. ce frumosi ati fost, imi place tare mult. si ai avut un buchet frumosssss si poza cu paharele...tare faina
, si decorul pe albastru. foarte frumos a fost. CASA DE PIATRA si sa fiti fericiti o viata alaturi de minunea mica
am uitat sa zic ....torul arata beton, cu ce a fost inauntru?

Nasterea buburuzei mele, Anastasia Maria

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Spiridusho, pe cat eram de nervoasa pe piscoata ca nu a mancat mai nimic la pranz, iar mi-a dat reject pe atat m-am delectat cu pozele de la nunta voastra superbe, asa da fotograf si nunta care e machedon dintre voi ? tu , sotul sau nasii ?? sau am incurcat borcanele? Casa de piatra si sa va fie bine impreuna pana la adanci batraneti si sa ii mai faceti o fratioara lui Cristian , sooner or laters

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns spiridusha spune:

Haha, nimeni nu e machedon, nici macar fotograful pe care il cheama Marian Sterea si e foarte talentat... dar de unde ideea ca suntem?

Multumim mult Roxy, si tie sa iti traiasca pitica si sa creasca maaare si sanatoasa! La multi ani!

Tot La multi ani si pentru:

Vlad de ralukab
Alesia Maria de anamira
Cristian Andrei de dyadyazuza

Hotarasem cu sotul sa facem decorul cu culorile noastre preferate, a mea albastru, a lui galben....dar covorul de la restaurant era rosu si iesea o aiureala..rosu galben si albastru. Asa ca a ramas bineinteles a mea

As vrea si eu sa mergem o saptamana la munte undeva, macar sa vedem zapada, sa o gustam ca la noi la mare nu s-a aratat....

Mami fericita de Cristi!!! 09.03.2011

Mergi la inceput