Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (37)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

fetele cu rusi eu sunt o greaseala din timpul alaptarii asa ca grija la cele care se bazeaza pe asta.
Andra mersi, o sa ma chinui in continuare sa o citesc de pe calculator.
Paula spor in dovedirea dovleacului urias. Eu am avut unul de doar 2 kg si mi s-a parut greu taiatul.

La multe lunite cu sanatate pentru
EMMA-IOANA de Andy08

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Andra, daca esti prin zona, am si eu nevoie te rog de un sfat.
Mi-am cumparat trei vopseluri pt. textile si un set de carioci - vreau sa ii fac ceva body-uri personalizate lui beb. Insa nu am cumparat pensule si voiam sa te intreb daca trebuie unele speciale pt asta, adica sa aiba un anume fir.
O lta intrebare mai am despre cum sa intretin pensulele: cu ce substanta se curata? Presupun ca nu cu apa cum faceam la scoala ;)


www.amazon.com/Calypso-Tulip-Soft-Fabric-Paint/dp/B000YQM9DG/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1326397697&sr=8-1" target="_blank"> ceva de genul asta, dar am rosu galben si albastru

Merci mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

s-a smiorcait Luca, si am trimis msg anterior fara sa termin cu urarile:
la multe lunite:
RARES-MIHAI de madybulancea


Si eu mananc de toate, inclusiv rodii, nuci, alune, migdale si am noroc ca nu avem probleme.

Pupam bebei miscaciosi, smecheriti si toti cei care ne arata ca progreseaza, cresc mari si frumosi.

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

la multi ani Rares


nu merg in Romania, dar fug in Caraibe la o prietena. de abia asytept. doar eu cu copiii, Cristi nu poate. In Ro nu merg anul asta din f multe motive...principalul mersul in Botosani cu copiii. Mi-ar fi f greu si avand in vedere situatia cu cumnatica...zic pas. Oricum venim in 2013 de tot...deci mult nu mai e

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Lulusor tinem pumnii sa mai ai laptic si eu ca mami ce am alaptat fetita pana la un an si o luna si in prezent alaptandu-l pe Robert, cred ca daca l-ai pune mai mult la tzitzi poate s-ar produce mai mult lapte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andy08

Lulusor, multumim de urari . Azi pitica mea face 7 luni, manca-o-ar mama...


Andy, mami de Andrei si de Emma


La multe lunisoare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Rares, sa cresti mare si sanatos!

Navicula, Bebinuta, multumim.

Lisssa, tu pe unde stai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Si mie mi-au venit musafirii , si eu am uitat cum e, dar ne obisnuim noi .
Lulusor succes cu stimularea lactatiei, eu am Avent manuala si o mai folosesc cateodata, eu sunt destul de multumita de ea.Despre soacra NO COMENT, dar uneori ma intreb ce e in capul unora.
AlyMih imi pare rau de programul vostru, sper sa revina cat mai repede la normal.
Ana si Ramona cum a fost la examene?
Morenna si Natalia are caputul putin tesit dar si fetele mai mari l-au avut, cand mai creste copilul se va uniformiza si cand va creste parul nu se va mai observa asa tare.

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)
Multumesc deraspuns am mai citit si eu pe net dar vroiam si parerile voastre ca sa ma mai linistesc,ai mei imi tot zic sa i masez capul in zona unde este mai rotund,am incercat dar vad ca nu i place si asa ca nu prea ii fac,bine nu stiu nici cat de eficient este,la fel ca si alte babisme pe care eu nu le bag in seama ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

la multi ani Rares


nu merg in Romania, dar fug in Caraibe la o prietena. de abia asytept. doar eu cu copiii, Cristi nu poate. In Ro nu merg anul asta din f multe motive...principalul mersul in Botosani cu copiii. Mi-ar fi f greu si avand in vedere situatia cu cumnatica...zic pas. Oricum venim in 2013 de tot...deci mult nu mai e

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)
ce frumos distractie placuta alaturi de piticii tai si de a ta prietena ,dar daca nu sunt indiscreta de ce va intoarceti?eu una nu m as mai intoarce (sa ma scuze nationalistii )in tara asta unde totul e la pamant si nici nu intrevad un viitor mai stralucit ,bine nu zic ca in alte parti ar fi cainii cu covrigi in coada dar totusi cred ca i mult mai bn mai ales pt copii (sistemul educational s.a.m.d)in fine m am cam intins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns v_florina spune:

Lulusor, nu prea stiu ce sfat as putea sa-ti dau pt stimularea lactatiei, altele decat ce au zis fetele. Eu beau bere fara alcool, cam una pe zi - nu stiu daca asta este neaparat motivul pentru care inca am lapte suficient.

Mie nu mi-au venit rusii inca Dar si eu alaptez f des, la fel ca unele fete de pe aici. Nu ma mai uit nici eu la ceas, doar noaptea, pt ca am unul care imi lumineaza ora pe tavan. Am nopti insa in care nu mai stiu de cate ori m-am trezit.

offfffff, si eu ma lovesc asa de niste babisme, ca imi vine sa imi iau campii. Maica-mea si bunica-mea imi zic de intarcatul la 1 an ca dupa aceea nu mai este laptele bun Si intreb si eu asa, nestiutor, ce ii dai dupa aia: lapte praf sau lapte de vaca. Pai da, vaca este o fiinta mai desteapta decat mine si ii copilului meu face un lapte bun, nu este asa mama denaturata ca mine sa vrea sa strice copilul
Ar mai fi si altele, dar acum nu-mi amintesc.

Ah, si cand ma mai intalnesc cu cate o vecine care ma intreaba cum dorm cu copilul, si eu ca o proasta spun ca dorm cu el, ca inca il alaptez, si ca suge des. Si-mi spune asa pe un ton afectat ca asa baiat mare (daaaa, foarte maaaareee, la 4 luni jumate) sa doarma cu mama lui? Bai, efectiv innebunesc, nu mai suport chestiile astea.

Mama m-a alaptat doar o luna jumate ca dupa a ramas fara lapte. Si spune ca la 4 luni jumate eu mancat tocanita deja. Cred ca nu-si mai aminteste bine, mi-e greu sa cred ca era asa de avansata cu 'diversificarea'.

Mergi la inceput