Aspirante optimiste (749)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Gina, nu trebuie sa astepti pozitivarea testului ca sa prestati, ca pierzi ocazii...incepeti de acum si vei vedea cand ovulezi...
Annamary, e foarte bine, e valabil si pentru tine ce ii spuneam Ginei.
Eu am ramas prestand in ziua primului test poztiv de ovulatie, apoi pauza o zi si prestat ziua urmatoare.


9 saptamani si 6 zile


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!





incepand de azi prestam chiar daca testele se pozitiveaza sau nu dar am o curiozitate???
acest test cica anticipeaza ovulatia cu 24 h inainte,deci nici maine nu as ovula?eu oricum repet testul dar voi ce parere aveti???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Vroiam sa va mai intreb daca isi masoara cineva temperatura bazala,asa mai schimb ceva pareri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenusht spune:

La multi ani fetelor pe noul an si fie ca anul asta sa va aduca numai bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha_23 spune:

Buna fete,
Gina si eu imi iau temperatura zilnic, din 2 dec am inceput.
ce am observat eu este ca a crescut valoare cam la 2zile dupa ziua ovulatiei. Asa cred eu ca la 2zile pt ca teste de ovulatie nu am mai facut, la mine nu se pozitivau, ori nu am avut rabdare cu ele.
O seara linistita tuturir!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Da, testul de ovulatie arata ca ovulezi in 24-36 ore. Teoretic nu ovulezi nici maine, poate maine noapte.


9 saptamani si 6 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Gina, aici sunt.
Seara dupa job pot intra sa scriu cate ceva, dar ziua va citesc si de pe telefon.
Cat despre mine, nimic nou, stau pe bara.
Sunt in perioada de DPO, cred ca a 5 a ziua, nu mai stiu ca nu mai numar zilele. Fac o pauza totala. As spune ca m-am detasat complet de planul bebe.



2 sarcini pierdute la 4+

in curand pana la termen cu un sanatos si vioi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Da, testul de ovulatie arata ca ovulezi in 24-36 ore. Teoretic nu ovulezi nici maine, poate maine noapte.


9 saptamani si 6 zile


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!




Mersi,intodeauna pregatita cu un raspuns,atunci o sa mai fac unul dar maine seara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd

Gina, aici sunt.
Seara dupa job pot intra sa scriu cate ceva, dar ziua va citesc si de pe telefon.
Cat despre mine, nimic nou, stau pe bara.
Sunt in perioada de DPO, cred ca a 5 a ziua, nu mai stiu ca nu mai numar zilele. Fac o pauza totala. As spune ca m-am detasat complet de planul bebe.



2 sarcini pierdute la 4+

in curand pana la termen cu un sanatos si vioi




Ma bucur ca poti sa te detasezi un pic,as vrea si eu dar nu pot,nu reusesc gandul e acolo,cred ca devenit o obsesie.sa nu ne uiti si intra macar seara sa ne spui cum esti si ce ai mai facut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha_23

Buna fete,
Gina si eu imi iau temperatura zilnic, din 2 dec am inceput.
ce am observat eu este ca a crescut valoare cam la 2zile dupa ziua ovulatiei. Asa cred eu ca la 2zile pt ca teste de ovulatie nu am mai facut, la mine nu se pozitivau, ori nu am avut rabdare cu ele.
O seara linistita tuturir!



Ar fi fain sa o postam si asa o sa ne mai schimbam pareri despre ea.eu maine o sa incep sa o scriu,luna asta am inceput sa o notez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Gina, pana in luna decembrie2011 luam Tb zilnic.
Ce pot sa zic un pic difera in fiecare luna TB-ele. Cand scade inainte de ovulatie, cand creste inainte de ovulatie ca te duce in eroare. Si de la TB am trecut la teste de ovulatie+monitorizare ecografica+simptome(Egg si dureri in ovar), si abia atunci am inteles bine cum lucreaza CM la mine. Dupa 1 an si juma de incercare bebe am inteles cu adevarat cu merge "procesul" de la Z1 a CM pana la urmatoarea Z1 a CM.
Dar ce nu se schimba e ca dupa ovulatie sigur creste TB.

Nu uita ca fiecare organism in parte reactioneaza diferit. Important ca tu sa-ti intelegi pe al tau organism cum reactioneaza.




2 sarcini pierdute la 4+

in curand pana la termen cu un sanatos si vioi

Mergi la inceput