Aspirante optimiste (749)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingeras2007 spune:

buna fetelor
acum incerc sa rezolv cu paginile
le-am scris moderatorilor iar acum incearca sa afle cauza

va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

fetelor scuzati

eu eram cu mesajul mai sus dar am facut capitol nou aseara si se pare ca asa am ramas logata

fetele mai vechi stiu de o chestie
am posibilitatea sa iau un pachet super ieftin de teste de sarcina si de ovulatie super bune si la preturi super ok, sunt importate din Austria, cu sensibilitate de 20

cine vrea sa-mi zica pe pm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Buna fetelor!
Ma iertati ca am iesit din peisaj,insa in perioada sarbatorilor am fost plecata din Buc si n-am avut net, apoi m-am intors cu o viroza si am cam zacut , am inceput serv si vin cam obosita acasa, iar cand ajung, nu-mi doresc decat sa DOOOOORM...
M-am mai uitat din cand in cand la titlu sa vad care-s noutatile...
Va pup si o sa mai incerc sa mai intru pe la voi sa vad ce mai faceti.
Eu sunt bine. Bebe e vanjos, am inceput sa-l simt, nu stiu insa ce e ptr ca nu s-a vazut la eco... nu era prea performant.
Voi afla cam in 3 sapt ce e , la eco morfologica. Acum am 17 sapt si jum.
Astept numai vesti bune si de la voi!

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Citat:
citat din mesajul lui mrenescu

Buna dimineata fete dragi,

Eu sunt pe aici, va citesc zilnic dar n-am ce sa va scriu. Sunt in perioada fertila dar nu reusesc sa obtin un amarat de test de ovulatie pozitiv. Calculatorul de pe net zice ca ( estimativ) astazi ovulez. Dar testele sunt in continuare negative. A doua liniuta e palaaa de tot. Anemica. Asadar test negativ. O sa mai continui testarea cateva zile. Tot mai trag speranta ca voi vedea doua liniute ca sa-mi pun consortul la treaba Intre timp prestam cam o data la doua-trei zile dar nu stiu ce sanse sunt sa se prinda ceva pentru ca daca eu nu ovulez...
Am citit niste review-uri de pe site-uri straine si niste tanti spuneau acolo ca in zilele fertile ar trebui sa faci un test intre 10 si 12 dimineata si unul pe seara, pana in ora 8. Asa fac si eu de ieri, poate, poate.
In fine asta e, vom trai si vom vedea.
Va imbratisez pe toate.

PS MeAlex asa ma bucur pentru fiecare zi pe care o adaugi la numaratoare. Ylari si eu stiu ca amnio e extrem de riscanta dar trebuie sa faci ce-ti spune tie sufletul si intuitia. Intuitia feminina da gres rar. Oare Stefulici e bine?

Cat mai curand

Te pup si multumesc de intrebare... sunt bine! Va astept si pe voi la odisee, desi sincer n-am prea intrat nici pe acolo, sunt cam neserioasa!

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Ylary, felicitari ptr baietel!
Ce sa-ti zic cu testele astea cretine?... Eu dupa ce am facut dublu testul am refuzat sa fac si triplu testul, asa de tare m-am enervat!
Mi-a iesit mica val dec PAPP-A si , desi riscul combinat cu eco era mic, riscul calc dupa factorii biochimici era crescut. Dr mea mi-a zis ca e OK, insa am cam bocit cateva zile pana am aj la ea! Si de fapt nu sunt de fapt decat niste probabilitati.
Pur si simplu am refuzat sa fac triplu testul.-am zis ca mi se par ambele niste aberatii.
Si de fapt nu sunt decat niste modalitati de a lua banii gravidelor care sunt oricum stressate... de starea de rau, de hormoni si altele...
Sper sa fie totul bine! Te pup!

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xdidi spune:

salutare fetelor,
acum vad ca tot vorbiti de dublu si triplu test, stiu ca n-am ce cauta cu pareri personale insa o prietena de-a mea care a nascut a avut contact cu multe mamici care ua facut analizele aste si eu iesit fff bune si au nascut copii cu probleme si invers , dar si mamici cu suspiciuni care au avut copilasi sanatosi....mamicile cu copilasi cu probleme au spus ca analizele astea ar trebui trimise in afara tarii pt ca la noi n-ar fi o tehnologie tocmai noua si exacta si mai da erori...am o colega care a facut dublutest si i-a iesit deficienta de tub neuronal si i-au zis ca aparatul este defect si ca a mai iesit la vreo 10 mamici, insa pt asta i-a luat banii....ahh si a nascut un baietel perfect sanatos care acum are 2 ani si jumatate....deci nu stiu ce sa zic ylari, la tine ti-au pus probabail in fata si faptul ca ai trecut de 30 ani si ca asa ar fi mai sigur, eu una sunt ingrozita de amniocenteza asta , am citit depre ea am vazut filmulete cum se face....eu una n-as face oricum n-am sanse de asa ceva , dara daca as avea recomandare pt ea n-as face'o pt ca oricum as pastra copilasul si daca ar fi cu probleme....am datoria sa-l aduc pe lume si sa-l botez ca sa-i asigur mintuirea(si asta am zis-o doar din punctul meu de vedere propiu si personal)...eu asta gandesc , nu stiu daca te ajut pe tine sau pe altcineva....insa sper sa te linistesc si sa iti aduc aminte ca o mamica linistita , naste un copilas linistit
miky prima saptaman din cura este de baza, apoi poti sa mai trisezi, eu beau cafeaua cu zahar, nu am mancat garsimi, am mai furat care o bucatica de praji de la colege de mai 2 cm si o tin de luni si de la 72,2kg azi dimi aveam 69,7kg....o sa o tin ma motiveaza, dupa prima saptamana o sa-mi fie mai usor ca eu nu sunt cu carnea..eu zic sa nu mai musti din biscuite si ai sa vezi rezultatele, dupa ce incepi sa dai jos poti sa mai gusti una alta....aaaa si incearca in prima saptamana sa nu bagi legume si fructe , decat zeama de lamaie...
fetelor m-am lungit ca o , va puuuuup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Fetelor am facut un test de ovulatie si a iesit negativ.sunt in ziua 10 la un cm care variaza intre 26-29 zile,oricum chiar daca e negativ putina love cu sotul tot fac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annamary79 spune:

Buna fetelor si La multi ani! Luna aceasta mi s-au pozitivat testele de ovulatie joi si vineri si am muncit vineri si duminica . credeti ca e ok? din pacate sotul meu e in delegatie de luni si s-a terminat distractia. Va tin pumnii la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Gina, nu trebuie sa astepti pozitivarea testului ca sa prestati, ca pierzi ocazii...incepeti de acum si vei vedea cand ovulezi...
Annamary, e foarte bine, e valabil si pentru tine ce ii spuneam Ginei.
Eu am ramas prestand in ziua primului test poztiv de ovulatie, apoi pauza o zi si prestat ziua urmatoare.


9 saptamani si 6 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annamary79 spune:

MeAlex, multumesc de incurajari. Din pacate incercam de un an jumate sa raman insarcinate fara succes deocamdata dar nu imi pierd speranta. Daca nici luna asta nu se prinde luna viitoare vom incerca o inseminare. La tine s-a prins repede?

Mergi la inceput