Vica amanta lui Piti

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Xenia2006 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc
Si cu asta, cred ca mi-am zis parerea. Paloma, alte intrebari mai ai? Te lamurim imediat

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


Tanti... tu tii cu ursul, sau cu povestitorul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Xenia2006


Tanti... tu tii cu ursul, sau cu povestitorul?



Pai e musai sa tin cu cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xenia2006 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc
Pai e musai sa tin cu cineva?

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


se cheama conflict de interese, stii foarte bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Xenia2006

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc
Pai e musai sa tin cu cineva?




se cheama conflict de interese, stii foarte bine

Sau disonanta cognitiva. Dar nu e cazul nici de una, nici de alta


Always the dullness of the fool is the whetstone of the wits.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

N-ati inteles nimic.
Femeia se chinuie de ceva vreme sa-l faca pe marele familist sa-si recunoasca copilul.
Cum ala n-a vrut, ea a ales calea tribunalului.
Punct.

PS: ca sa-si dovedeasca calitatea, i-a chemat si pe presari (nu pe politisti...) ca sa-l faca de cacao pe Piturca, chiar daca, cu aceasta ocazie, si-a dat cu stang'-n dreptu'.
Adica, calitate umana fara frontiere (romano-lituaniene)!

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xenia2006 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc

Citat:
citat din mesajul lui Xenia2006

Citat:
citat din mesajul lui Tanti Zavaidoc
Pai e musai sa tin cu cineva?

Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


se cheama conflict de interese, stii foarte bine

Sau disonanta cognitiva. Dar nu e cazul nici de una, nici de alta





Do not offend the freaks! Now tell me, who the heck are you? (King Julien-Madagascar)


ei, zau; stii, Paloma e doar marti si joi; luni, miercuri, vineri e Aquai; iar in week-end... nu poci spune, persoana emportanta, parol

mai stii cantecul ala de Metallica, "Master of Puppets"?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Xenia, esti cam absconsa si nu inteleg ce spui. O fi ca in Parazitii, cu identitatea dubla si a treia in dezvoltare?

PS Dar piesa "Comfortably Numb" o stii? Poate ca e topic despre muzica si nu m-am prinsSau despre ton/semiton (cica alea fac muzica).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xenia2006 spune:

ha, la asta nu m-am gandit niciodata: e posibil sa fii off-topic la un subiect de barfa? lol

intotdeauna devin comfortably numb cand ascult "Money for nothing" si ma gandesc ce simplu si adevarat este...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Mi-ai adus aminte! Ador Sultans of Swing (si se potriveste si cu subiectul, ca dl Pitzi swinguia intre doua doamne-or fi fost mai multe, dar inca nu stim).

Foarte on topic, din cauza voastra m-am uitat la o filmare cu Victoria lui Pitzi. Frumoasa femeie! Are fatza de coperta de Vogue, dar limbajul e cam de Vitan. Bravo ei ca vorbeste romaneste asa de bine!

Na, ca iar am transmis mesaje contradictorii. Deci pana la urma, cu cine tin? Cu Vica, Pitzi, ursul, pielea lui, sau borsul de pe foc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Xenia2006 spune:

tii cu povestitorul asta-i evident

deci... doamna a invata limba romana de la celeberul futbaliator?

se intampla ca-l cunosc pe unul din profesorii lui Pitzi de liceu (well, post-liceala, cred). nush' daca sa redau anecdotele, mi-e ca va fi considerat 'limbaj calomniator si denigrator' la adresa unei 'personalitati'

puah, mi s-a incurcat limba si degetele au refuzat sa mai scrie

asa ca trec in buna traditie schizofrenica la muzica, si simt nevoia de-un... Tom Waits:



Mergi la inceput