Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***384***

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Partea proasta e ca trebuie sa reluam toate astea miercuri!!!!!!!! Ce sa faaaaaac?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.


Pai, de schimbat bandajul trebuie schimbat, nu? Cred ca ai mai reduce din bataia de cap, daca s-ar duce soacra mai iute sa ia numar. Eventual sa vorbesti cu doctorita ta, cea de care ziceai ca e foarte ok, sa vina ea acasa sa-i schimbe pansamentul (sau sa vorbesti cu vreo asistenta, ca ma gandesc ca nu trebuie schimbat neaparat de doctor).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ilinca, dar nu poti vb cu o asistenta sa vina sa ii schimbe pansamentul acasa? Chiar daca dai ceva bani, macar nu o mai chinui pe Phiphi si ramai si tu cu mintea curata...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Dar cand visezi genti ce se intampla/ Am visat asa o geanta frumoasa....trebuie sa merg la magazinul cu pricina sa vad daca exista.

Ilinca, nasoala faza....nu stiu ce sfat sa iti dau, zau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Offf Ilinca
Si eu zic ca fetele, schimba-i pansamentul mititicii in alta parte, la medicul de familie, la pediatru sau la vreo asistenta si n-o mai chinui la toti nebunii

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7575 spune:

Heloo, helooo dupa Anul Nou , sa fiti iubite, sanatoase, frumoase si la punga groase

Ce de plimbarete, petreceri dar si necazuri la inceput de an, sa se spele cele rele (pup Sophia sa treaca bubitza, ptiu, tufata da` rau s-a mai lovit).
Olga, ca de obicei esti o splendoare si cu bazma in cap, ce sa mai zic de burta , fain la munte, visez la zapada... Alexandra - poate punem de-o intalnire week-end urmator la munte, asta nu pot, e anul nou pe vechi si bunica-mea e in petreceri ...

Noi ? Suntem binisor, sanatosi, iubareti etc.
Necajitav rau ca nu am ramas insarcinata (felicitari Pisika ), am facut papanicolau dar a zis dr. ca nu a iesit bine si trebuie sa fac o colcoscopie luni... sper sa nu-mi zica ca mor in cateva luni
Ma retrag, imi vine verisorul preot cu cei 4 copii, anuntati in ultimul moment (ah, ce ma enerveaza chestia asta)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Doamne Ramona, de ce vorbesti prostii. Sper sa-ti iasa bine rezultatele. Imi pare rau ca nu s-a prins bebe. Lasa ca stie el cand trebuie sa vina

Of Ilinca, ce nasol. Mie astfel de faze imi strica toata ziua. Ar fi fain sa gasesti pe cineva sa vina acasa, caci si-asa este stresant pentru Phiphi.

Chato zilele astea stabilesc exact pe cand botezul. Inca nu avem nasi pt bebe, asa ca vreau sa-i anunt si sa stabilim impreuna data. Daca zici ca vii, o sa insist pe la inceput

Ai mei copii sunt haiosi tare. Am montat mobilierul in camera lui Leon si acum au grija de un bebelus. David este foarte implicat si imi zice ca vrea sa vina bebe mic acasa sa-l schimbe si sa-l stearga la gurita. Faza cea mai tare este ca acum il schimba de caca, dar si David are pampersul plin.

Am mancat o supa si ma simt un pic mai bine, dar as dooormiiii!!!

Fug sa schimb copilul.


Olga, mamica lui David iepurasul si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Olguta, fa-ti tu planurile cum trebuie, ca io nu sint hotarita cind vin, asa ca nu vreau sa te incurc :)
Apoi om vedea daca ne potrivim :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexAndra_81 spune:

Ramona dar ce curajoasa esti sa te mai gandesti la un bebe in conditiile in care sotul este plecat Zau ca nu stiu cum te descurci cu unul, cu doi nici nu pot sa ma gandesc pana acolo.

Ar fi super sa punem de o intalneala la munte, daca nu, macar la salina, ai fost vreodata la Tg Ocna? Eu nu, dar am auzit ca e f fain acolo si f sanatos pt pici.

Amalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinca, urata plimbareala spitaliceasca, din pacate cam asta e sistemul nostru
Ca variante ai : sau te duci mai dupa-masa la pansat cand nu mai e aglomeratie, eu asa mergeam la urgenta cand am fost operata la ochi sau cand mi-am rupt degetul fie chemi pe cineva acasa ca nu o fi asa ceva complicat sa schimbe pansamentul
Cu neurologii probabil asa e protocolul, cand e ceva ce tine de cap tre' sa isi dea si ei cu parerea, cand a avut Ada frisonul a trebuit tot asa sa o vada si neuroloaga, noroc ca e o tipa super faina si mi-a zis din prima ca din ce a citit in fisa si din ce ne-a observat cand eram prin curte suntem in grafic,nu se pune problema de consult


Olga, imi place ca Leon e asteptat cu bratele deschise de toata lumea, super !!


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Halou, mutzumiri de sugestii!
Va dati seama ca primul lucru cand am ajuns a fost sa sun la asistenta de la medicul de famile, o tipa f.f. dragutza, amabila, dar a zis ca in niciun caz nu face asta fiindca desi e o chestie f. simpla trebuie instrumentar steril si ei nu au pensa sau penseta, cum ii zice, sterila!
Asa ca am sunat la clinica privata unde s-a nascut Phiphi, ca am vazut ca au si neurochirurgie si au zis ca ooo, cum sa nu se poata, sa merg miercuri, nu trebuie programare, sa merg cand vreau pana-n ora 2.
Asa ca am scapat de stres si acolo vom merge si sa-i scoata firele
Novus, de acord cu protocolul cela da' amu chiar nu era cazul,i-am zis la bortzosul ala slinos ca n-a cazut de la inaltime, ca dr. de la urgenta atat a spus, ca tre schimbat pansamentul etc. Io cred ca era sacait ca am intrat inaintea pilelor/ datatorilor de mita, ce-or fi fost aia:))) In orice caz era ca la nebuni acolo, vai, cat m-am putut stresa si va jur ca n-as mai sti sa merg inapoi, desi am fost de multe ori acolo, dar acum...toate erau puse gramada/ pereti falsi/ usi inchise etc, nu mai recunosteam nimic!!
Ramona, succes la investigatii, nu mai fa si tu glume asa pesimiste
Of, sunt in asa hal de nervi/ surescitare/ panica etc, a trecut aproape vacantza si io nu m-am mobilizat sa fac nimic din ce trebuia, am lasat pe saptamana asta si saptamana asta uite ce patziram. Ma simt asa depasita si demoralizata...

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput