Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***384***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Vreau si eu zapada!!!! La noi e soare, in gradina avem verdeata, zici ca este primavara

Olga, mamica lui David iepurasul si 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Pai nu cred ca are de-a face fumatul de tigari cu fumatul de altele... Motanul meu nu fumeaza tigari si fumeaza altele... socrul meu s-a lasat de tigari (acu 11 ani) si de rev a fumat trabuce

Cred ca interpretarea exacta e ca ne faceam de cap si ne simteam bine :) precizez ca nu aveam nici urma de copii cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Salutare!!!

Mie mi-e rau de mor Am vomat pentru prima oara de cand sunt gravida, dar nu de la asta mi se trage si de la compotul de aseara. M-am zvarcolit toata noaptea de rau si abia astazi de dimineata am dat la rate. Mi-am luat si ceva sange si ma simt minunat

Chato pai hai in mai, poate ajungi si la botezu lui Leon si asa te intalnesti sigur si cu Novus

Olga, mamica lui David iepurasul si 34+

off, fir-ar sa fie el de comp(l)ot!!!
ia un saprosan si stai cuminte in pat daca poti

Cind si unde e botezul lui Leon? Al Emmei este pe 5/05 la Craiova.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Chato pai hai in mai, poate ajungi si la botezu lui Leon si asa te intalnesti sigur si cu Novus



Daaaa !! in mai facem intrunire la Buc

Olga, sa te faci bine rapid, sigur de la compot ti se trage !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Pastele ortodox e in 15 aprilie

No ,mai zi-mi de vis

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





merci!
Nu am mai fost in ro de pasti cred ca de 20 de ani
E cald, frumos sau e frigureala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui novus

Pastele ortodox e in 15 aprilie

No ,mai zi-mi de vis

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





merci!
Nu am mai fost in ro de pasti cred ca de 20 de ani
E cald, frumos sau e frigureala?

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Pai difera de la an la an , in general nu e frig dar parca poti sa mai stii ?!!

Oricum sa ne anuntati din vreme sa facem ceva planuri poate punem visul in practica

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Neata! Eu va servesc cu cafea cu lapte, e bine?De azi sunt la zi de orez, am servit deja o portie si nu-mi vine sa cred ce bun mi s-a parut, desi nu avea deloc sare, si nici chef sa dau mar prin razatoare nu am avut. Dar au mai ramas 2.75 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Eu sunt stoarsa de puteri,is cu nervii la pamant, nu mi-as fi imaginat veci ca un amarat de schimbat de pansament poate sa-ti faca atata nervi
Am mers la prima ora sa scoatem trimitere, am stat p'acolo vreo 20 min, ok, Phiphi acasa cu soacra.
Apoi am mers toate trei la spital...intai niciun loc in parcare, doua parcari inchise ca erau "pentru personal", paznici care fumau p'acolo dar nu te-ar fi ghidat, de stiam meream cu taxi. In fine, zic hai ca mergem vis-a-vis ca e Kauflandul, o lasam in parcare acolo. Asa ceva nu mi s-a intamplat veci, absolut niciun locshor cat era parcarea de mare!!!!!!!!!!!!!! No,in fine, ies, merg in alta parcare si pe jos la spital, cu fata-n bratze, ca nu vroia pe jos.
No, in spital vad scris unde-i chirurgia pediatrica, etaj I camera blabla...urcam...nici urma de acea camera, o parte din etaj inchis, ca-i spitalul in renovare...
Intrebam...cica toate s-au mutat pe perioada renovarii (dar n-au schibat afisele!) si da-i si du-te prin niste labirinturi, ba spre lift, ba inca un etaj, ba spre dreapta...nu va zic ce era acolo, zgomot de borasina, placaje, coridoarele ingustate ca sa lucreze, nu putea trece om pe langa om...Ajungem intr-un final da' stai ca trebuie numar si nu mai sunt unde au fost ci ...acolo...si apoi langa fisiere...si in dreapta etc
Vine soacra cu nr, noi urma sa intram, stateam pe holul ala in bezna, curent si zgomot de rotopercutor sau ce naiba era de juma de ora deja cand vine o famile de puletzi, ea foarte tanara, cu un copchil de vreo 8 ani. Am citit pe mutra ei ca vrea sa se bage in fatza, pusese deja mana pe clantza, le-am zis ca e deja cineva si vom fi chemati. Si ea si el baiguie ceva ca "le-o zis dnul dr. sa intre", haha.
Cum se deschide usa cum se arunca aia inainte, da' nici noi nu ne-am lasat si pana la urma i-au trimis si pe aia dupa numar (de fapt se vedea ca-s ceva cunostinte de-ale doctorului, un obez, apropo de discutiile de-aseara!)
Buuun, si ala ca sa se uite sub bandaj si cica aaaaa, pentru cazuri de-astea trebuie mers intai la neurochirurgie si abia apoi se schimba bandajul (deci sa ergem inapoi la mama dracului prin labirint si sa stam la alte cozi ca sa ce???! Ca la urgentza nici pomeneala sa ne fi zis dr. de asa ceva si doar era neurochirurg!!)
Cand o vazut m@#ie asta de dr. ce mutra fac cica ooo, ca ei il schimba (bandajul), daca eu nu vreau sa duc copilul la neuro, pe raspunderea mea, ca asa ar trebui in caz de traumatism prin cadere, dar ei ii schimba bandajul blabla.
Ca in final sa il schimbe rapid o vaca care i-a zis "vai ce urat plangi!" (o s-o-nvatz sa planga frumos, melodios, artistic!!)
Partea proasta e ca trebuie sa reluam toate astea miercuri!!!!!!!! Ce sa faaaaaac?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui novus

Pastele ortodox e in 15 aprilie

No ,mai zi-mi de vis

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





merci!
Nu am mai fost in ro de pasti cred ca de 20 de ani
E cald, frumos sau e frigureala?




Pai difera de la an la an , in general nu e frig dar parca poti sa mai stii ?!!

Oricum sa ne anuntati din vreme sa facem ceva planuri poate punem visul in practica

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





Pai trebuie sa ma hotarasc curind, ca sa iau bilete ieftine si la ore convenabile, sigur ca ne tinem la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

vai de capul meu, ilink, eu i-as fi batut marunt pe toti acolo

nu poti sa ii schimbi pansamentul la o asistenta medicala careia ii dai 20 de lei? sau la o policlinica particulara? ca nu e mare lucru de facut, aici iti vin acasa pt kestii de-astea...

iti tin pumnii sa gasesti o solutie omeneasca

Mergi la inceput