Strengari de Martie - Aprilie 2012 - 19

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Felicitari Ana pentru scapatul de pampers
Sovi, stiu ca tu ti-ai confectionat wrap, poti sa-mi dai amanunte cat material(lungime, latime), ce tip(mai moale mai ferm )dar si recomandarea ta tinand cont de sezonul in care se naste bebe, dar si de faptul ca-s transpiracioasa de fel.
eu caut sa ma apuc de bagajul pt maternitate, mai ales ca de luni intru in saptamana 27...si am un feeling ca nu mai calc pe la servici pana in Martie 2013...asa ca imi caut de pe acum ocupatie
aveti pus pe docs un necesar pt maternitate? poate ma inspir si eu un pic

Miha, mamica fericita de Rares si 26+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronina spune:

Neata fetele!

La Multi Ani Ioanelor si Ionilor!

Ma pregatesc de botez, va mai citesc pe seara

29+ Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

La multi ani, Ion si Ioana!
Distractie placuta la botez, Ronina!
am gasit in docs necesarul pt maternitate. multumim frumos

Miha, mamica fericita de Rares si 26+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Tala, am gasit leaf-ul la 650 ron aici leaf

Miha, mamica fericita de Rares si 26+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

am incercat sa ascund link-ul dupa indicatiile de pe prima pagina, dar nu m-am priceput

Miha, mamica fericita de Rares si 26+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Supermami, cred ca linkul trebuia pus intre ghilimele ca sa fie ascuns.

Dia, tin pumnii pentru 11 la control. Eu stiam ca la luna a 8-a era faza ca intrau plamanii copilului in alta faza de dezvoltare. Dar or fi ambele.

Niko, ce faci, pe unde esti, te-ai intors?



25+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Citat:
citat din mesajul lui SuperMami_1

am incercat sa ascund link-ul dupa indicatiile de pe prima pagina, dar nu m-am priceput

Miha, mamica fericita de Rares si 26+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"


Lipsesc niste ghilimele

Mami fericita de strumfita si 31+ cu Motzata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Citat:
citat din mesajul lui SuperMami_1

am incercat sa ascund link-ul dupa indicatiile de pe prima pagina, dar nu m-am priceput

Miha, mamica fericita de Rares si 26+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"


Lipsesc niste ghilimele

Mami fericita de strumfita si 31+ cu Motzata


merci mult, fetelor!
Strumfy, am vazut poze cu burtica ta...e tare fumoasa si tuguiata ...sigur e fetita?

Miha, mamica fericita de Rares si 26+ cu bebe Vlad, zis si "Nuca"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara76 spune:

Ralutzy, Jasmin, mai sunteti cu noi?



25+ Miruna Sanziana

*MTHFR C677T homozigot; PAI polimorfism 675 4G heterozigot; mutatia factorului XIII (G102T) V34L heterozigot // Clexane injectie 0.4 seara, Aspenter 2/zi seara, B12 metilat, acid folic metilat, Magne B6, Folowise, Cetebe, L-arginina*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Sovi felicitari pt realizare! fata mare aveti Cand ma gandesc iar la baxuri de scutece....
Eu am dat o fuga azi in Carrefour (desi cu vantul de afara nu-mi venea sa scot nasul pe usa), dar nu regret. Pt David n-am gasit mare lucru insa pentru gogosica iar am luat un sac si pot spune ca e cazul sa ma linistesc pt ca are cam ce-i trebuie inclusiv pt 9 si 12 luni. N-am luat rochite si alte chesti de fite, dar ce trebuie zilnic (body-uri, pantalonasi cu botosel si salopetele si chiar trening) am suficiente zic eu.
Sper sa tina reducerile si la Ikea pana luni pt ca n-am chef sa merg pana acolo inainte, iar luni oricum merg la serviciu care e f aproape. Ma intereseaza metrajul pt ca e si asta redus si vreau sa-i fac asternuturi (cele de cumparat mi se par si scumpe si inutile - de exemplu n-am sa vad rostul pernei la nou nascut)
Miha daca nu mai gasesc la 600 luam de aici (desi sper ca nu se scumpeste in ritmul asta)

Mergi la inceput